آزادی گروگان ۱۶ ساله و دستگیری آدم ربایان در زاهدان
آزادی گروگان ۱۶ ساله و دستگیری آدم ربایان در زاهدان

entry-content خبرگزاری فارس: پاسداران گمنام سازمان اطلاعات سپاه سلمان سیستان وبلوچستان موفق شدند پسر بچه ۱۶ ساله‌ای که ۱۱ روز در اسارت گروگان گیران بود را آزاد کنند. به گزارش روابط عمومی سازمان اطلاعات سپاه سلمان سیستان وبلوچستان، با توجه به فرامین فرمانده معظم کل قوا مبنی بر فعال سازی گشت‌های محله محور بسیج، به […]

entry-content

خبرگزاری فارس: پاسداران گمنام سازمان اطلاعات سپاه سلمان سیستان وبلوچستان موفق شدند پسر بچه ۱۶ ساله‌ای که ۱۱ روز در اسارت گروگان گیران بود را آزاد کنند.

به گزارش روابط عمومی سازمان اطلاعات سپاه سلمان سیستان وبلوچستان، با توجه به فرامین فرمانده معظم کل قوا مبنی بر فعال سازی گشت‌های محله محور بسیج، به منظور تحقق این امر و ارتقای سطح امنیت، گشت‌های محله محور بسیج در تمامی شهرستان‌های سیستان وبلوچستان فعال شد که آثار و برکات بسیاری داشت.

در همین راستا و در واپسین روز‌های اسفند ماه جاری، گشت‌های محله محور بسیج در شهرستان زاهدان با پایش و رصد اطلاعاتی خود به خانه‌ای در یکی از نقاط حاشیه‌ای شهر مشکوک و آن مکان را تحت نظارت شبانه روزی خود قرار دادند.

پس از بررسی‌های اولیه مشخص شد که پسر بچه‌ای به نام “نوید. ب” در این خانه با دست و پا‌های زنجیر کشیده به اسارت گرفته شده است که پس از هماهنگی با مقام قضایی، پاسداران گمنام سازمان اطلاعات سپاه سلمان سیستان وبلوچستان در عملیاتی ضربتی و شبانه ضمن ورود به منزل و دستگیری دو گروگان گیر، پسر بچه ۱۶ ساله را پس از ۱۱ روز اسارت در صحت و سلامت کامل به آغوش گرم خانواده بازگرداندند.

این گروگان پس از آزادی و در کانون گرم خانواده خود و در جمع پاسداران گمنام سازمان اطلاعات سپاه اعلام کرد که در تمام مدت ۱۱ روز اسارت خود دست و پاهایش با زنجیر بسته شده بود و تنها تغذیه او آب و بیسکوئیت خشک بوده و در شرایط بدی به سر می‌برده است.

پدر این پسر بچه نیز ضمن قدردانی از سازمان اطلاعات سپاه سلمان در استان سیستان وبلوچستان گفت: گروگان گیران برای آزادی فرزندم تقاضای ۲۰۰ میلیون تومان پول کرده بودند که خوشبختانه بدون پرداخت یک ریال، فرزندم به کانون خانواده بازگشت و این آزادی را عیدی فراموش نشدنی سازمان اطلاعات سپاه به خانواده و شهروندان استان می‌دانم.

بر پایه این گزارش، گشت‌های محله محور بسیج در مدت زمان کوتاه فعالیت خود موفق شدند بسیاری از مراکز دپوی مواد مخدر، اماکن فساد و خانه‌های تیمی فحشا، محل‌های خرید و فروش سلاح گرم و … را کشف و جمع آوری کنند.

سازمان اطلاعات سپاه سلمان سیستان و بلوچستان در پایان ضمن تشکر و قدردانی از عموم مردم اعلام می‌کند شماره تلفن ۱۱۴ ستاد خبری سپاه به صورت ۲۴ ساعته آماده دریافت اخبار و اطلاعات شهروندان در سراسر استان است.