آماده ارائه خدمات به ترکمنستان هستیم
آماده ارائه خدمات به ترکمنستان هستیم

[ad_1] خبرگزاری تسنیم: رئیس‌جمهور از آمادگی شرکت‌های ایرانی برای ارائه خدمات فنی مهندسی به ترکمنستان خبر داد.    حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور امروز شنبه در دیدار “رشید مردوف ” وزیر خارجه ترکمنستان، با اشاره به سفر اخیر خود به ترکمنستان و با قدردانی از میزبانی خوب دولت و ملت ترکمنستان، اجرای سریع توافقات میان تهران […]

[ad_1]

خبرگزاری تسنیم: رئیس‌جمهور از آمادگی شرکت‌های ایرانی برای ارائه خدمات فنی مهندسی به ترکمنستان خبر داد. 

 

حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور امروز شنبه در دیدار “رشید مردوف ” وزیر خارجه ترکمنستان، با اشاره به سفر اخیر خود به ترکمنستان و با قدردانی از میزبانی خوب دولت و ملت ترکمنستان، اجرای سریع توافقات میان تهران – عشق آباد را در راستای منافع دو ملت برشمرد و تاکید کرد: هیچ مانعی در مسیر توسعه روابط دو کشور نیست و ضروری است که این روابط در همه عرصه‌ها توسعه یابد.

رئیس‌جمهور اجرای توافقات در زمینه سواپ انرژی، انتقال برق، تقویت همکاری‌های ترانزیتی، فعال کردن خطوط راه‌آهن و جاده و ارائه تسهیلات و توسعه همکاری‌های تجاری را مورد تاکید قرار داد و گفت: شرکت‌های ایرانی آماده ارائه خدمات فنی – مهندسی به ترکمنستان و اجرای طرح‌های مرتبط از جمله احداث اتوبان‌ها و خطوط جاده‌ای در این کشور هستند.

روحانی توسعه همکاری‌های علمی، دانشگاهی و شرکت‌های فعال در عرصه فناوری‌های نوین میان دو کشور را ضروری خواند و با اشاره به اشتراکات عمیق فرهنگی و دینی مردم ایران و ترکمنستان در کنار جاذبه‌های تاریخی دو کشور، گفت: تسهیل رفت و آمد مردم و تقویت توریسم می‌تواند روابط دو کشور را در همه عرصه‌ها نیز توسعه دهد.

وی با دعوت از همتای ترکمنستانی خود برای سفر به ایران، اظهار داشت: دولت ایران برای توسعه روابط صمیمانه و توسعه یافته با ترکمنستان در همه زمینه‌ها مصمم است.

وزیرخارجه ترکمنستان نیز در این دیدار ضمن تقدیم پیام کتبی رئیس جمهور کشورش به دکتر روحانی، تاکید کرد که دولت ترکمنستان برای تحکیم و تعمیق روابط خود با تهران، اراده بسیار مستحکمی دارد و ما خواهان انعقاد قرارداد‌های بلندمدت با تهران در همه زمینه‌های مورد علاقه دو طرف هستیم.

“رشید مردوف ” به اشتراکات عمیق فرهنگی و تاریخی میان دو ملت ایران و ترکمنستان اشاره و تاکید کرد که این اشتراکات عمیق دو ملت، پایه‌های محکمی را برای توسعه روابط همه جانبه تهران – عشق آباد ایجاد کرده است.

وی با اشاره به همراهی مقام‌های ارشد کشورش در حوزه‌های اقتصادی در سفر به تهران گفت: دو کشور ظرفیت‌های گسترده‌ای برای همکاری در همه حوزه‌ها از جمله انرژی و ترانزیت دارند که در این سفر پیرامون تقویت این همکاری‌ها و راه‌های تسریع در اجرای توافقات گسترده میان دو کشور در بخش‌های انرژی، سواپ و ترانزیت، بحث و تبادل نظر خواهد شد.

[ad_2]

Source link