آماده همکاری‌های دفاعی با عراق هستیم
آماده همکاری‌های دفاعی با عراق هستیم

[ad_1] خبرگزاری تسنیم: وزیر دفاع در دیدار با رئیس ستاد ارتش عراق بر آمادگی همه جانبه ایران برای همکاری‌های دفاعی با عراق تاکید کرد. به گزارش روابط عمومی وزارت دفاع، امیر حاتمی وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران در ادامه برنامه هایش در عراق، با رئیس ستاد ارتش عراق و هیئت نظامی این کشور دیدار و […]

[ad_1]

خبرگزاری تسنیم: وزیر دفاع در دیدار با رئیس ستاد ارتش عراق بر آمادگی همه جانبه ایران برای همکاری‌های دفاعی با عراق تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی وزارت دفاع، امیر حاتمی وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران در ادامه برنامه هایش در عراق، با رئیس ستاد ارتش عراق و هیئت نظامی این کشور دیدار و پیرامون مسائل منطقه مذاکره و گفت: گو کرد.

بر اساس این گزارش، امیر حاتمی در این دیدار ضمن تبریک پیروزی‌های بزرگ عراق بر تروریسم، بر آمادگی همه جانبه جمهوری اسلامی ایران در حمایت از ملت عراق همچون گذشته تاکید کرد.

وی با بیان اینکه عراق در سایه وحدت ملی، تدبیر مراجع، تلاش مسئولین و رشادت رزمندگان و جوانان عراقی به این دستاورد‌ها رسیده است، اظهار داشت: نگاه جمهوری اسلامی ایران به عراق، نگاهی فراگیر بر مبنای عراق واحد و یکپارچه است و معتقدیم امنیت و ثبات عراق برای کل منطقه اهمیت دارد.

وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران با اشاره به ظرفیت‌ها و توانمندی‌های وزارت دفاع ایران، آمادگی این وزارتخانه برای همکاری با عراق در زمینه‌های مدنظر را اعلام کرد.

سرلشکر الغانمی رئیس ستاد ارتش عراق نیز در این دیدار با اشاره به همکاری‌های رو به گسترش دو کشور در زمینه مبارزه با تروریسم با هدف پاکسازی کامل اراضی عراق از لوث تروریست‌ها، از نقش بارز و برادرانه جمهوری اسلامی ایران در پیروزی‌های عراق بر داعش تقدیر کرد.

وی با ارائه گزارشی از آخرین وضعیت امنیتی عراق اظهار داشت: عراق پیروزی بر داعش را اعلام کرده و نیرو‌های ارتش و حشدالشعبی در حال پاکسازی برخی نقاط آلوده هستند و دستاورد‌های بزرگی در زمینه‌های امنیتی به دست آورده اند.

سرلشکر الغانمی با بیان اینکه ایران همواره در سختی‌ها و دوران مبارزه با داعش با عراق بوده است، تصریح کرد: ما شاهد بودیم که در آن مقطع خون دو ملت در هم آمیخت و مطمئن هستیم در روند بازسازی آینده عراق در زمینه‌های مختلف به ویژه تامین نیازمندی‌های دفاعی عراق و بازسازی اقتصادی نیز شما با ما خواهید بود.

در این نشست، روسای ایرانی و عراقی کمیته مشترک همکاری‌های نظامی توسط وزرای دفاع دو کشور معرفی شدند و طرفین بر آغاز فعالیت‌های این کمیته، به موازات فعالیت‌های کمیته فنی دفاعی تاکید کردند.

[ad_2]

Source link