آمریکا در حال انتقال داعش به افغانستان است
آمریکا در حال انتقال داعش به افغانستان است

[ad_1] خبرگزاری تسنیم: سرلشکر سیدیحیی صفوی دستیار و مشاور فرمانده معظم کل قوا صبح امروز در مراسم گرامی‌داشت سالروز تاسیس سپاه حفاظت انصارالمهدی طی سخنانی اظهار داشت: اوایل پیروزی انقلاب ما از حیله دشمنان غفلت کردیم. اعتقاد من این است که دشمنان ما عواملی همچون گودرزی رئیس گروهک فرقان را برای ترور شخصیت‌های انقلاب اجیر […]

[ad_1]

خبرگزاری تسنیم: سرلشکر سیدیحیی صفوی دستیار و مشاور فرمانده معظم کل قوا صبح امروز در مراسم گرامی‌داشت سالروز تاسیس سپاه حفاظت انصارالمهدی طی سخنانی اظهار داشت: اوایل پیروزی انقلاب ما از حیله دشمنان غفلت کردیم. اعتقاد من این است که دشمنان ما عواملی همچون گودرزی رئیس گروهک فرقان را برای ترور شخصیت‌های انقلاب اجیر کردند و اسناد به دست آمده از لانه جاسوسی هم مؤید این موضوع است.

وی افزود: چه کسی قبول می‌کند که رژیم صهیونیستی پشت سر ترور دانشمندان هسته‌ای ما نباشد، ضمن اینکه شیوه ترور این دانشمندان و بمب‌های به کار رفته در ترور این شهدا، کاری بسیار حرفه‌ای بوده است.

دستیار و مشاور فرمانده کل قوا با بیان اینکه سپاه حفاظت انصار المهدی طی سال‌های پس از تاسیس آن اقدامات ارزنده‌ای را انجام داده است، تصریح کرد: این سپاه، فعالیت‌های ارزنده‌ای در جهت حفاظت از شخصیت‌ها و اماکن حساس و حیاتی نظام انجام داده، پس از اینکه مسئولیت حفاظت از دانشمندان هسته‌ای به سپاه واگذار شد دشمن تا امروز نتوانسته، هیچ دانشمندی را ترور کند.

** سپاه انصار‌المهدی پرونده درخشانی در امر حفاظت دارد

سرلشکر صفوی ادامه داد: کار حفاظت از شخصیت‌ها کاری تخصصی و پیچیده است که احتیاج به هوشمندی و نبوغ و شجاعت دارد که سپاه انصارالمهدی پرونده درخشانی در این موضوع بر جای گذاشته است.

وی با با اشاره اینکه سرمایه‌های انسانی یک کشور از ارکان قدرت ملی آن هستند، تصریح کرد: حفاظت از شخصیت‌ها کار مهمی است که هر حکومتی برای حفظ منافع ملی‌اش به آن احتیاج دارد.

دستیار و مشاور فرمانده کل قوا در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به پیروزی‌های جمهوری اسلامی در منطقه و شکست‌های پی‌درپی آمریکا گفت: تا قبل از پیروزی انقلاب روحیه مقاومت و ایستادگی در ملت‌های منطقه وجود نداشت. پس از آن همه ملت‌های منطقه به این نتیجه رسیدند که مسیر ملت ایران مسیر دستیابی به استقلال و آزادی است.

وی خاطرنشان کرد: ملت بزرگ ایران تجربه به دست آمده در دفاع مقدس را برای مقابله با تروریست‌های تکفیری در اختیار ملت‌های عراق و سوریه قرار داد و به همین جهت آن‌ها توانستند در مقابل تکفیری‌ها مقاومت کنند.

سرلشکر صفوی ادامه داد: امروز سعودی‌ها سه سال است که مردم مظلوم یمن را محاصره کردند و مجامع بین‌المللی هم در مقابل این جنایت آن‌ها سکوت کرده‌اند. پیروزی‌هایی که در سایه فرهنگ جهاد و مقاومت و حفاظت از منافع ملی حاصل شده است، ملت ما را مقتدر کرده و ما امروز با اقتدار کشورمان را مدیریت می‌کنیم.

دستیار و مشاور فرمانده کل قوا با بیان اینکه امنیت جمهوری اسلامی از بین رفتنی نیست، تاکید کرد: جمهوری اسلامی علاوه بر تامین امنیت خود، امنیت غرب آسیا را نیز تامین کرده است؛ این آمریکاست که منطقه را به آتش کشیده و حضور آن‌ها در منطقه موجب ناامنی است.

** اظهارات ترامپ درباره برجام به دلیل شکست از ایران است

وی تصریح کرد: مقامات آمریکایی خودشان به ایجاد داعش اذعان داشتند و ما امروز مدارکی داریم که آن‌ها در حال انتقال داعش به افغانستان هستند. اگر امروز ترامپ مسائلی را درباره برجام بیان می‌کند به خاطر شکست‌هایی است که از ایران در منطقه خورده است.

سرلشکر صفوی با بیان اینکه ملت ایران شکست ناپذیر است، عنوان کرد: آمریکایی‌ها مجبور به ترک سوریه و عقب‌نشینی از غرب آسیا هستند و نمی‌توانند با ملت بزرگ ایران دست و پنجه نرم کنند.

دستیار و مشاور فرمانده کل قوا در پایان با اشاره به انتشار اسنادی از سوی اندیشکده‌های آمریکایی، گفت: براساس پیش‌بینی آمریکایی‌ها در سال ۲۰۳۰ رژیم آل‌سعود وجود نخواهد داشت و ایران قدرت اول منطقه است. ما به آمریکا پیام می‌دهیم که آن‌ها نمی‌توانند با محاصره اقتصادی ملت ایران را به تسلیم بکشند.

[ad_2]

Source link