آمریکا هیچ برنامه و استراتژی برای جنگ ندارد
آمریکا هیچ برنامه و استراتژی برای جنگ ندارد

[ad_1] خبرگزاری ایسنا: جانشین فرمانده کل سپاه گفت: امروز ایران دست برتر در معادلات منطقه دارد و دشمنان ما از جمله آمریکا، رژیم صهیونیستی و رژیم‌های دست نشانده آن‌ها در منطقه بدانند که ملت ایران خود را برای خطرناکترین سناریو‌های تهدید آماده کرده است. سردار سرتیپ حسین سلامی در آیین رونمایی از ۳۰ عنوان کتاب […]

[ad_1]

خبرگزاری ایسنا: جانشین فرمانده کل سپاه گفت: امروز ایران دست برتر در معادلات منطقه دارد و دشمنان ما از جمله آمریکا، رژیم صهیونیستی و رژیم‌های دست نشانده آن‌ها در منطقه بدانند که ملت ایران خود را برای خطرناکترین سناریو‌های تهدید آماده کرده است.

سردار سرتیپ حسین سلامی در آیین رونمایی از ۳۰ عنوان کتاب دفاع مقدس که عصر امروز در مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس سپاه برگزار شد، گفت: دفاع مقدس آیینه تمام نمای یک جنگ جهانی بود. اگر به جغرافیای سیاسی این جنگ نگاه کنید، می‌بینید همه ابرقدرت‌ها از جمله آمریکا، شوروی و کشور‌های عربی در مقابل ایران ایستاده بودند و مدیریت استراتژیک این جنگ بر عهده آمریکا بود و همه کار‌ها توسط آن‌ها تقسیم شده بود و حمایت‌های اقتصادی از صدام توسط آن‌ها صورت می‌گرفت.

سردار سلامی به تجهیزات رژیم بعث در جنگ تحمیلی اشاره کرد و افزود: ارتش عراق با حمایت آمریکایی‌ها به چهارمین ارتش زمینی جهان تبدیل شده بود و آمریکا خود در دریا با ایران وارد نبرد شده بود.

وی افزود: جنگ تحمیلی طولانی‌ترین و نابرابرترین جنگ قرن بیستم بود. آمریکایی‌ها به دنبال تسلیم کردن ملت ایران و بازگشت به حیات سیاسی ایران بودند و رژیم بعث به دنبال تجزیه ایران بود، اما آنچه اتفاق افتاد یک شگفتی و معجزه بود. شاید دشمنان ما به دنبال تحمیل این تفکر و نظریه بودند که انقلاب و استقلال ملت‌ها ممکن نیست.

جانشین فرمانده کل سپاه با اشاره به شرایط کشور و ارتش در ابتدای جنگ تحمیلی گفت: ارتش ما در تغییر ماهیت بود و سپاه هنوز شکل نگرفته بود؛ پس بدترین شرایط برای ایران و بهترین شرایط برای دشمنان ما بود، اما ملت ما تحت رهبری، ولی فقیه توانستند تمام نظریه‌ها را تغییر دهند و جنگ با پیروزی ملت ایران و تحمیل اراده ملت ما به صدام و هم‌پیمانانش به پایان رسید.

وی افزود: جنگ تمام شد، اما تهاجم دشمن تمام نشد، بلکه همه‌جانبه و در ابعاد اقتصادی – سیاسی ادامه پیدا کرد، اما روشن شد ایران شکست‌ناپذیر است و می‌تواند به تنهایی از ملت خود دفاع کند.

سردار سلامی با اشاره به شرایط منطقه گفت: یک روز در کنار رودخانه کرخه می‌جنگیدیم، اما امروز جنگ به کنار دریای سرخ رسیده و این نشان دهنده گسترش عظمت و اقتدار ایران در دفاع از اسلام است و کشور ما یک قدرت برتر در منطقه و یک متوازن کننده قدرت در جهان است.

وی با اشاره به حمله موشکی آمریکا، انگلیس و فرانسه به سوریه گفت: این اقدام نشان می‌دهد که آمریکا هیچ برنامه و استراتژی برای جنگ ندارد، اما ایران در دل تحولات منطقه به خوبی می‌تواند منافع خود را تامین کند. این‌ها همه نشان می‌دهد که قدرت آمریکا کاهش یافته است.

جانشین فرمانده کل سپاه تاکید کرد: همه توانایی‌ها و دستاورد‌های ایران اسلامی ریشه در دفاع مقدس دارد که همانند عاشورا می‌جوشد و اینکه می‌بینیم ملت ما از تحریم و حمله نظامی آمریکا نمی‌ترسد به دلیل غلبه بر سخت‌ترین شرایط در دفاع مقدس است.

وی تاکید کرد: امروز ایران دست برتر را در معادلات دارد و دشمنان ما از جمله آمریکا، رژیم صهیونیستی و رژیم‌های دست نشانده آن‌ها در منطقه بدانند که ملت ایران خود را برای خطرناکترین سناریو‌های تهدید آماده کرده است.

[ad_2]

Source link