ابعاد فیلتر تلگرام برای مردم روشن شود
ابعاد فیلتر تلگرام برای مردم روشن شود

[ad_1] خبرگزاری تسنیم: مرتضی صفاری‌نطنزی نماینده مردم نطنز در مجلس شورای اسلامی، امروز (سه‌شنبه ۲۱ فروردین) در صحن علنی مجلس در نطق میان‌دستور، با اشاره به موضوع فیلترینگ تلگرام، گفت: این روز‌ها موضوع فضای مجازی و فیلتر تلگرام در مجلس و جامعه به شکل گسترده‌ای مطرح است که باید به آن توجه شود. وی افزود: […]

[ad_1]

خبرگزاری تسنیم: مرتضی صفاری‌نطنزی نماینده مردم نطنز در مجلس شورای اسلامی، امروز (سه‌شنبه ۲۱ فروردین) در صحن علنی مجلس در نطق میان‌دستور، با اشاره به موضوع فیلترینگ تلگرام، گفت: این روز‌ها موضوع فضای مجازی و فیلتر تلگرام در مجلس و جامعه به شکل گسترده‌ای مطرح است که باید به آن توجه شود.

وی افزود: تصمیم نظام که یک تصمیم به جا و درستی هم است بر این است که از پیام‌رسان‌های داخلی استفاده شود. ما باید به شعور مردم احترام بگذاریم و این مسئله را به‌صورت گسترده‌تر و بهتر برای مردم تبیین و توجیه کنیم تا خودِ مردم داوطلبانه این انتقال را انجام دهند تا با یک کار ناقص مواجه نباشیم و تصمیم نظام در آینده با خدشه و نقص همراه نشود.

نماینده مردم نطنز در مجلس با بیان اینکه باید پیام‌رسان‌های داخلی تقویت و ظرفیت آن‌ها را افزایش دهیم، ادامه داد: همچنین باید در جهت اطمینان‌بخشی به مردم برای حفظ امنیت اطلاعات خصوصی آن‌ها بکوشیم.

صفاری‌نطنزی در بخش دیگری از نطق میان‌دستور خود با اشاره به نوسانات اخیر بازار ارز، تصریح کرد: صرف‌نظر از محاسبات انجام گرفته در تراز مثبت ارزی کشور، نوسانات نا‌امیدکننده نرخ ارز که حتما از طریق دشمنان کشور دامن زده می‌شود، سبب نگرانی مردم شده است.

وی ادامه داد: مردم دارایی‌های خود را با نرخ ارز می‌سنجند و احتمالا با ادامه این روند، دست به تصمیمات و رفتار‌های غیر اقتصادی بزنند که عوارض آن می‌تواند کل اقتصاد ملی کشور را تحت تأثیر قرار دهد.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به بحث آینده توافق برجام با کشور‌های ۱+۵، گفت: با روی کار آمدن ترامپ در آمریکا این سند هر روز مورد هجمه بوده است. ترکیبی از مقامات و افرادی که در حاکمیت آمریکا قرار گرفته‌اند و دشمنی آشکار آن‌ها با جمهوری اسلامی ایران آینده این سند را در پرده‌ای از ابهام برده است.

صفاری‌نطنزی اظهار داشت: براساس اظهارات رئیس‌جمهور آمریکا در آینده‌ای نزدیک احتمالا آمریکایی‌ها از این توافق خارج خواهند شد. دولت و دستگاه سیاست خارجی باید پیش‌بینی لازم برای مقابله با این حرکت داشته باشد.

وی تصریح کرد: این امر نیازمند پیش‌بینی و آماده‌سازی فضای لازم هم در جامعه و هم در سطح بین‌المللی است، دستگاه دیپلماسی ما باید رایزنی‌های لازم در صحنه‌های بین‌المللی به خصوص در کشور‌هایی که متعهد به برجام هستند، داشته باشد، اما متأسفانه تحرک لازم دیپلماسی در این زمینه دیده نمی‌شود. صحنه بین‌المللی به گونه‌ای فضا و بسترسازی شود تا هزینه تصمیم آمریکا افزایش یابد. بالا برود.

[ad_2]

Source link