اجلاس سران کشورهای ایران، روسیه و ترکیه آغاز شد
اجلاس سران کشورهای ایران، روسیه و ترکیه آغاز شد

[ad_1] پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری: دومین اجلاس سه جانبه رؤسای جمهور ایران، روسیه و ترکیه با محوریت موضوع سوریه روز چهارشنبه با حضور حجت‌الاسلام حسن روحانی، ولادیمیر پوتین و رجب طیب اردوغان در کاخ ریاست جمهوری ترکیه آغاز شد. رؤسای جمهور ایران و فدراسیون روسیه در بدو ورود به محل برگزاری این نشست از […]

[ad_1]

پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری: دومین اجلاس سه جانبه رؤسای جمهور ایران، روسیه و ترکیه با محوریت موضوع سوریه روز چهارشنبه با حضور حجت‌الاسلام حسن روحانی، ولادیمیر پوتین و رجب طیب اردوغان در کاخ ریاست جمهوری ترکیه آغاز شد.

رؤسای جمهور ایران و فدراسیون روسیه در بدو ورود به محل برگزاری این نشست از سوی رئیس جمهور ترکیه مورد استقبال قرار گرفتند.

روحانی، پوتین و اردوغان پس از گرفتن عکس یادگاری این نشست، در صدر هیات‌های عالی رتبه مقامات سه کشور، مذاکرات خود را آغاز کردند.

دومین نشست سه جانبه سران جمهوری اسلامی ایران، فدراسیون روسیه و ترکیه با هدف بررسی روند و نتایج مذاکرات پیرامون بحران سوریه برگزار می‌شود.

حفظ تمامیت ارضی سوریه، حفاظت از مناطق عاری از تنش ایجاد شده در پایان روند آستانه، گام‌های لازم برای حل سیاسی مساله و مبارزه با تروریسم از موضوعات اصلی دستور کار این نشست خواهد بود.

رؤسای جمهور ایران، روسیه و ترکیه پیش از این در اول آذرماه سال ۹۶ در شهر سوچی روسیه نیز نشستی پیرامون سوریه برگزار و بیانیه مشترکی را در این راستا منتشر کرده‌اند.

روحانی در حاشیه این اجلاس با رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه و ولادیمیر پوتین رئیس جمهور فدراسیون روسیه به طور جداگانه دیدار و درباره توسعه روابط دوجانبه، منطقه‌ای و بین المللی با آنان گفتگو کرد.

[ad_2]

Source link