ارائه مستندات تخلفات صندوق ذخیره فرهنگیان به قوه قضائیه
ارائه مستندات تخلفات صندوق ذخیره فرهنگیان به قوه قضائیه

[ad_1] خبرگزاری تسنیم: سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی از ارسال مستندات تخلف صندوق ذخیره فرهنگیان به قوه قضائیه خبر داد.    سید حمایت میرزاده سخنگوی کمیسیون آموزش، تحقیقات مجلس در برنامه چوب خط شبکه افق درباره صندوق ذخیره فرهنگیان با اشاره به تکمیل گزارش تحقیق و تفحص مجلس گفت: حدود ۳ هزار […]

[ad_1]

خبرگزاری تسنیم: سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی از ارسال مستندات تخلف صندوق ذخیره فرهنگیان به قوه قضائیه خبر داد. 

 

سید حمایت میرزاده سخنگوی کمیسیون آموزش، تحقیقات مجلس در برنامه چوب خط شبکه افق درباره صندوق ذخیره فرهنگیان با اشاره به تکمیل گزارش تحقیق و تفحص مجلس گفت: حدود ۳ هزار صفحه مستندات این تخلف و ۵۰۰ صفحه گزارش در این رابطه تهیه شده و تقدیم قوه قضائیه شده است.

وی با بیان اینکه از قوه قضائیه انتظار می‌رود هر چه سریعتر با بررسی این مستندات و گزارش‌ها نتیجه را اعلام کند گفت: بیشتر این تخلفات یعنی حدود ۹ هزار میلیارد تومان آن مربوط به بانک سرمایه بوده است که با توجه به اینکه یکی از سهامداران اصلی این بانک است در این سهام دست‌اندازی کرده‌اند.

میرزاده با انتقاد از عدم مشخص بودن دولتی یا خصوصی بودن صندوق و بانک سرمایه گفت: اکنون بانک سرمایه به صورت خانوادگی اداره می‌شود و فقط گروه خاصی سهامدار آن هستند.

وی بیشتر تخلفات را ناشی از پرداخت‌های وام دانست که بازپرداختش مشکوک‌الوصول است چرا که نه ضمانت‌نامه معتبری دارد و حساب و کتاب‌های آن نیز به درستی در حسابرسی وجود ندارد. مثلا بانک گردشگری وامی گرفته است، اما نه ضمانتنامه معتبری وجود دارد و نه حساب و کتاب دقیقی در این زمینه وجود دارد.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه برای فرهنگیانی که در این صندوق سرمایه‌گذاری کرده‌اند جای نگرانی وجود ندارد گفت: همه پولی که فرهنگیان در این صندوق سرمایه‌گذاری کردند توسط دولت پرداخت خواهد شد، اما انشاءالله با رسیدگی سهم فرهنگیان از سود این صندوق نیز بیشتر خواهد شد.

میرزاده با بیان اینکه صندوق فرهنگیان برای معیشت آن‌ها در نظر گرفته شده است گفت: اکنون بیش از یک میلیون فرهنگی در این صندوق ذینفع هستند و با مبلغ محدودی که نیم درصد از حقوق ماهیانه آن‌ها می‌شود می‌توانند از تسهیلات این صندوق در بحث خودرو، مسافرت‌ها و مواردی از این قبیل استفاده کنند؛ بنابراین اصل وجود این صندوق نعمتی برای فرهنگیان است، اما اساسنامه آن باید اصلاح شود تا نقش فرهنگیان در این صندوق بیشتر شود و نظارت بر آن نیز بیشتر شود.

[ad_2]

Source link