ارتش برای مقابله با تهدیدها آماده است
ارتش برای مقابله با تهدیدها آماده است

[ad_1] خبرگزاری مهر: امیر دریاردار حبیب الله سیاری در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه قم با اشاره به فرارسیدن روز ارتش، اظهار داشت: قبل از انقلاب اسلامی بدنه ارتش به فرمان امام راحل به انقلاب پیوست و این موضوع یکی از علل پیروزی انقلاب اسلامی بود. وی با بیان اینکه امروز کشور ما با […]

[ad_1]

خبرگزاری مهر: امیر دریاردار حبیب الله سیاری در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه قم با اشاره به فرارسیدن روز ارتش، اظهار داشت: قبل از انقلاب اسلامی بدنه ارتش به فرمان امام راحل به انقلاب پیوست و این موضوع یکی از علل پیروزی انقلاب اسلامی بود.

وی با بیان اینکه امروز کشور ما با تهدیداتی مواجه است، افزود: امروز، چون شعار‌های انقلاب اسلامی را دنبال می‌کنیم، مورد تهدید هستیم و دشمن استکباری ما یک ملت انقلابی و آزاده را نمی‌تواند تحمل کند و دشمن می‌خواهد همان رفتاری که با برخی از کشور‌های همسایه دارد، با ما داشته باشد، دشمن برخی از کشور‌ها را گاو شیرده می‌داند.

رئیس ستاد مشترک ارتش خاطرنشان کرد: برای مقابله با تهدید آماده هستیم و در تمامی دوره‌های انقلاب این تهدیدات وجود داشته است، امروز هم نیرو‌های مسلح کشورمان این آمادگی را دارند که برای حفظ انقلاب اسلامی در تمام عرصه‌ها حاضر باشند.

وی تصریح کرد: برای تامین تجهیزات نظامی خود در عرصه‌های زمینی، دریایی و هوایی، دست نیاز به سوی کسی دراز نمی‌کنیم و در این زمینه خودکفا هستیم.

سیاری افزود: برای ساخت تجهیزات نظامی از کسی ترسی نداریم و تجهیزات نظامی خودمان را به روز نگه می‌داریم.
وی گفت: امروز در ارتش، نیرو‌های مومن، متعهد، متخصص، شهادت طلب و با دانش داریم و این مسئله جزو افتخارات ارتش انقلابی است.

رئیس ستاد مشترک ارتش گفت: در برابر هرگونه تهدید ایستادگی می‌کنیم و جواب هر تهدید را خواهیم داد و برای رسیدن به توان بازدارندگی تمام اقدامات لازم را انجام دادیم و پیشنهاد می‌کنیم که کسی به دنبال امتحان توان رزمی کشورمان نباشد.

وی تصریح کرد: ارتش جمهوری اسلامی در ابتدای انقلاب اسلامی به رغم مشکلاتی که داشت به کمک مردم در برابر ضد انقلاب ایستاد و ترفند دشمن را در ایجاد اختلافات مذهبی و قومیتی خنثی کرد.

سیاری گفت: دشمن در روز ۳۱ شهریورماه با پشتیبانی شرق و غرب به کشورمان حمله کرد تا انقلاب را شکست بدهد و ارتش در ابتدای جنگ تحمیلی در عرصه حاضر شد و با جلوگیری از پیشروی دشمن، او را عقب راند.

وی با بیان اینکه نیروی هوایی ارتش در همان ابتدای جنگ تحمیلی در یک روز با ۱۴۰ جنگنده پایگاه‌های مختلف دشمن را بمباران کرد که این عملیات بی‌نظیر بود، افزود: نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی در هفتم آذرماه سال ۱۳۵۹، نیروی دریایی دشمن بعثی را به صورت کامل منهدم کرد و پیروزی‌های ارتش در شکست دادن دشمن در عرصه‌های مختلف جنگ، عظمت نظام جمهوری اسلامی را نشان داد.

این فرمانده ارتش گفت: برخی در پیروزی‌های کشورمان در دوران جنگ تحمیلی ابهام دارند و به این افراد باید گفت که دشمن ما که رژیم بعثی بود با وجود تمام پشتیبانی‌های شرق و غرب اکنون در کجا قرار دارد و کشورمان در چه جایگاهی است، این‌ها نشانه‌های پیروزی جمهوری اسلامی در جنگ تحمیلی است.

وی افزود: امام راحل در ابتدای انقلاب فرمودند که باید در تامین تجهیزات نظامی خودکفا باشیم و در این راستا در ارتش حرکت کردیم و اعلام می‌کنم که امروز برای دفاع از کشورمان نیاز به کمک کسی نداریم.

امیر سیاری ادامه داد: ارتش در هر جایی که مردم نیاز داشتند، به کمک آن‌ها رفت و این مسئله را در سال گذشته در زلزله استان کرمانشاه مشاهده کردیم.

[ad_2]

Source link