ارجاع تعریف «پولشویی» به کمیسیون حقوقی و قضایی
ارجاع تعریف «پولشویی» به کمیسیون حقوقی و قضایی

خبرگزاری مهر: نمایندگان مجلس شورای اسلامی با ارجاع ماده مربوط به تعریف جرم پولشویی به کمیسیون تخصصی برای اصلاح، موافقت کردند.    در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی و در ادامه بررسی جزئیات لایحه اصلاح قانون مبارزه با پولشویی، ماده ۲ این لایحه که به تعریف اصطلاح «پولشویی» می‌پردازد، به دلیل برخی ابهامات متوقف […]خبرگزاری مهر: نمایندگان مجلس شورای اسلامی با ارجاع ماده مربوط به تعریف جرم پولشویی به کمیسیون تخصصی برای اصلاح، موافقت کردند. 

 

در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی و در ادامه بررسی جزئیات لایحه اصلاح قانون مبارزه با پولشویی، ماده ۲ این لایحه که به تعریف اصطلاح «پولشویی» می‌پردازد، به دلیل برخی ابهامات متوقف ماند و برای اصلاح به کمیسیون حقوقی و قضایی ارجاع داده شد.

در این ماده عبارت «پولشویی» در سه بند و سه تبصره تعریف شده است که از جمله آن‌ها می‌توان به «تحصیل، تملک، نگهداری یا استفاده از عواید حاصل از ارتکاب جرایم با علم به منشأ مجرمانه آن» اشاره کرد.

نمایندگان با ۱۱۷ رأی موافق، ۱۷ رأی مخالف و ۲ رأی ممتنع از مجموع ۱۹۶ نماینده حاضر در صحن، با ارجاع این ماده به کمیسیون حقوقی و قضایی برای بررسی و اصلاح، موافقت کردند.Source link