اروپایی‌ها کاری برای مقابله با بدعهدی آمریکا نکردند
اروپایی‌ها کاری برای مقابله با بدعهدی آمریکا نکردند

باشگاه خبرنگاران: محمد نبی حبیبی دبیر کل حزب موتلفه در پایان نشست دبیران حزب متبوعش گفت: تصمیم عده‌ای از نمایندگان مجلس برای اجرای عدالت و اعاده اموال نامشروع برخی مسئولان به بیت المال مسلمین یک گام به جلو برای اجرای عدالت و شفافیت است. همه کسانی که به کارآمدی نظام و پالایش آن فکر می‌کنند […]

باشگاه خبرنگاران: محمد نبی حبیبی دبیر کل حزب موتلفه در پایان نشست دبیران حزب متبوعش گفت: تصمیم عده‌ای از نمایندگان مجلس برای اجرای عدالت و اعاده اموال نامشروع برخی مسئولان به بیت المال مسلمین یک گام به جلو برای اجرای عدالت و شفافیت است. همه کسانی که به کارآمدی نظام و پالایش آن فکر می‌کنند باید به این حرکت انقلابی کمک کنند.

وی با اشاره به شعار سال ۹۶ در مورد اقتصاد مقاومتی، اشتغال و تولید گفت: کارنامه مردم در عمل به این شعار افتخار‌آمیز است. هر از چندی در سیمای جمهوری اسلامی کارآفرینی را می‌بینیم که توانسته است مشکلی از مشکلات کشور را حل کند و برای شماری از شهروندان کار و شغل ایجاد نماید.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی تاکید کرد: مقامات دولتی هنوز کارکرد خود را در ایجاد اشتغال و تولید ارائه نداده‌اند.

حبیبی در ادامه با اشاره به اقدامات آمریکا و اروپا در وضع تحریم‌های جدید گفت: متأسفانه اروپایی‌ها نه تنها کاری برای مقابله با بدعهدی آمریکا نکردند بلکه با آن‌ها همصدا شده‌اند و قرار است تحریم‌هایی علیه ایران وضع کنند و به این بهانه مسخره‌آمیز، آمریکا را در برجام نگه دارند. آن‌ها با نقض برجام می‌خواهند جلوی نقض برجام را بگیرند!

وی افزود: علاوه بر بدعهدی‌ها و پیمان شکنی‌های گذشته از طرف آمریکا و اروپا، اخیرا سنای آمریکا به فکر این افتاده است که به بهانه حقوق بشر تحریم‌های جدیدی وضع کند. وضع تحریم‌ها ظاهراً «حد یقف» ندارد. اجلاس اخیر وین هم راهی برای برون رفت از بدعهدی آمریکا و اروپا ندارد.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی گفت: من فکر می‌کنم وقت آن رسیده است که دولت در انجام تعهدات خود در قبال آژانس تجدید نظر کند و نوعی مقابله به مثل را در برابر بدعهدی آمریکا و اروپا اعمال نماید و معطل آن‌ها نماند.

حبیبی در ادامه با اشاره به هجمه‌های اخیر یک گروه انحرافی علیه قوه قضائیه اظهار کرد: از اقتدار قوه قضائیه به خاطر قاطعیت در برابر مفسدان حمایت می‌کنیم. برای ما هم فرق نمی‌کند این مفسد از چه جریان و قبیله‌ای باشد.

وی همچنین با اشاره به علت استعفای شهردار تهران گفت: کارنامه اصلاح‌طلبان در شورای اول شهر تهران نشان داد که گفتگو‌های آن‌ها در تقسیم قدرت به جایی نرسید و نهایتا چند شهردار را عوض کردند و شورا را هم به انحلال کشاندند. امروز اصلاح‌طلبان همین مشکل را پیدا کرده‌اند. شاید یک رقابت بر اساس تقسیم قدرت دارند که نتیجه‌اش استعفای شهردار بوده است. بزودی ابعاد این قضیه روشن خواهد شد. خوب است آقای نجفی برای مردم با صراحت دلایل خود را بیان کنند.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی در مورد استیضاح سه وزیر تاکید کرد: فراکسیون امید مبتکر اصلی این سه استیضاح بود، اما با رایزنی‌هایی که برخی از سردمداران اصلاح‌طلب با نمایندگان داشتند، بقیه کسانی که طرح استیضاح را امضاء کرده بودند دور زدند؛ لذا استیضاح رای نیاورد.

حبیبی خاطرنشان کرد: طبق قانون اساسی نمایندگی مجلس قائم به شخص است و نماینده باید مستقلا و براساس وظیفه نمایندگی ملت رای بدهد. اما برخی نمایندگان رأی خودشان از آن خودشان نیست و رای آن‌ها تابعی از متغیر دیگری است که این با صلاحیت نمایندگی مغایرت دارد. در این معرکه هم نظارت مجلس زمین مانده و هم تکلیف دیگر نمایندگان با امضا‌های استیضاح معلوم نبود. کسانی که وارد این معرکه شدند و ریسک کردند، ریسک آن‌ها جواب نداد و اصولا به ضرر اصلاح‌طلبان تمام شد.

وی همچنین گفت: سوال اینجاست ان‌ها که اصل طرح استیضاح را امضا کرده بودند واقعا معتقد به برکناری وزرا بودند و اگر چنین است چرا با رایزنی جناحی منصرف شدند و اگر اعتقادی به برکناری نداشتند چرا طرح استیضاح را امضا کرده بودند؟ رفتار آن‌ها مصداق بارز ترجیح منافع جناحی به منافع ملی بود.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی با اشاره به اظهارات اخیر یکی از اصلاح‌طلبان، که در فتنه ۸۸ محکوم شده است، در مورد گفتگوی ملی و رونمایی از اصلاح‌طلبان برانداز تصریح کرد: وی پس از گذشت ۸ سال از آشوب سال ۸۸ گفته است یک جریان به نام «براندازان در هدف و اصلاح‌طلبان در روش» وجود دارد که باید با آن مرزبندی کرد.

حبیبی گفت: اینکه این افراد امروز با براندازان ۸۸ مرزبندی می‌کنند مهم است. امیدواریم نتایج این مرزبندی در عمل آن‌ها مشاهده شود.

وی در مورد گفتگوی ملی گفت: این باید مشخص شود که گفتگوی ملی با «چه کسی» و در «چه چارچوبی» انجام شود. حتی اصلاح‌طلبان به قرائت خودشان دو دسته‌اند؛ اصلاح‌طلبان موافق نظام و اصلاح‌طلبان برانداز. جریان اصلاحات در ابتدا باید تکلیف اصلاح طلبان برانداز را روشن کنند و سفره سیاسی خود را با آن‌ها جدا کنند تا زمینه گفتگوی ملی باز شود.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی گفت: وقتی حجاریان می‌گوید عرفی کردن قدرت یعنی سکولاریزاسیون یکی از وظایف جدی اصلاح‌طلبان است و مجددا می‌گوید تا مادامی که نهاد روحانیت در نهاد قدرت ادغام شده است این قافله به سرمنزل نخواهد رسید، چگونه می‌شود گفتگو را از سر گرفت. تاجزاده هم می‌گوید کثیری از اصلاح‌طلبان اعتقادی به جمهوری اسلامی ندارند.

حبیبی تصریح کرد: این اظهارات در حقیقت همان شعار «مرگ بر اصل ولایت فقیه» و «انتخابات بهانه است اصل نظام نشانه است» که با ادبیات متفاوتی مطرح شده است. آیا با این عناوین مغایر با انقلاب اسلامی و نظام می‌خواهند مقدمات گفتگوی ملی را سامان دهند.

وی گفت: عده‌ای از آن‌ها یک کلمه از اسلامیت نظام و اجرای احکام الهی در جمهوری اسلامی نمی‌گویند و اصلاً دغدغه آن را ندارد. آن‌ها روحانیتی را قبول دارند که سکولار باشند. با این‌ها چگونه می‌شود گفتگو کرد. مرحوم آقای عسکراولادی چه در دوران اصلاحات و چه پس از آن یک دوره گفتگوی مکتوب با آن‌ها آغاز کرد نتیجه این گفتگو‌ها نیز در رسانه‌ها منعکس شد. اما آن‌ها گفتکو را متوقف کردند رفتند دنبال همان مسیر قبلی، گرچه از آن نتیجه نگرفتند. امروز هم دوباره برگشته‌اند می‌گویند گفتگو کنیم! بدون اینکه چارچوب قانون اساسی را پذیرفته باشند و یا التزام به اصول تغییرناپذیر آن را بپذیرند.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی گفت: ما بعنوان یک تشکیلات سابقه دار اصولگرا معتقدیم گفتگو با اصلاح‌طلبانی که داخل نظام هستند و پایبندی خود را به ولایت فقیه به اثبات رسانده‌اند مفید است به شرطی که آن‌ها بین خود و مدعیان اصلاح‌طلبی که به بهانه اصلاح‌طلبی اقدامات براندازانه انجام می‌دهند مرزبندی صریح داشته باشند.

حبیبی خاطر نشان کرد: اداره کشور در قوه مجریه عملا در اکثر موارد در دست اصلاح طلبان است. آن‌ها نمی‌توانند هم در دولت اثر تعیین کننده داشته باشند و هم پاسخگوی نابسمانی‌ها در قوه مجریه نباشند.

وی گفت: هیچ مشکلی در کشور نیست که قابل حل نباشد این منطق طرفداران انقلاب و رهبری است. تا موقعی که برخی امید به غرب دارند مشکلات کشور را لاینحل نشان می‌دهند.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی افزود: این سخن رئیس مجلس خبرگان به رئیس جمهور که فرمود؛ نگذارید انقلاب به دست نااهلان بیفتد فوق‌العاده هوشمندانه و حکیمانه بود. مشکلات امروز ما ناشی از افتادن برخی پست‌ها و مسئولیت‌ها در دست نااهلان است.

حبیبی گفت: انقلاب مسیر خود را طی می‌کند و فراز و فرود‌های خود را با هوشمندی طی می‌نماید. انقلاب لرزه به اندام قدرت‌های جهان انداخته است و عناصر خودباخته و مرعوب و خائن درداخل کاری برای دشمن نمی‌توانند بکنند.

وی تاکید کرد: ما بار‌ها گفته‌ایم که مجموعه نظام، دستاورد‌های شگفت انگیزی داشته است که در حصول این دستاوردها، قوه مجریه از جمله دولت فعلی نیز دخیل بوده‌اند.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی اظهار کرد: نقاط ضعف و سوء مدیریت و سوء استفاده‌هایی نیز از طرف برخی از مسئولان وجود داشته است که با این دسته از افراد بایستی آنچنان برخوردی صورت گیرد که علاوه بر مجازات آن‌ها برای دیگران نیز درس عبرتی باشد. دراین برخورد اگر با خاطیان از اهرم جناحی، فامیلی و قبلیه‌ای استفاده شود، کار به جایی نخواهد رسید.