اساسی‌ترین مسأله در حمایت از کالای ایرانی از زبان روحانی
اساسی‌ترین مسأله در حمایت از کالای ایرانی از زبان روحانی

[ad_1] خبرگزاری تسنیم: حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور عصر امروز (سه‌شنبه ۲۱ فروردین) در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی، ضمن تبریک سال نو و اعیاد رجبیه، بعثت پیامبر اسلام (ص) را بزرگترین حادثه تأثیرگذار در تاریخ و مهم‌ترین نعمت الهی برای بشریت دانست. وی ادامه داد:پیامبر اسلام (ص) با وحی الهی و سیره اخلاقی و رفتاری […]

[ad_1]

خبرگزاری تسنیم: حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور عصر امروز (سه‌شنبه ۲۱ فروردین) در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی، ضمن تبریک سال نو و اعیاد رجبیه، بعثت پیامبر اسلام (ص) را بزرگترین حادثه تأثیرگذار در تاریخ و مهم‌ترین نعمت الهی برای بشریت دانست.

وی ادامه داد:پیامبر اسلام (ص) با وحی الهی و سیره اخلاقی و رفتاری خود و ائمه هدی علیهم السلام، مسیر هدایت انسان‌ها و تمدن نوینی را به ارمغان آورد که همچنان الهام‌بخش و منشأ بسیاری از علوم و پیشرفت‌ها در جامعه جهانی است.

رئیس شورای عالی انقلاب فرهنگی، انقلاب اسلامی را فرصتی بزرگ برای تبیین الگوی حکومت نبوی (ص) و علوی (ع) دانست و بر لزوم انتقال صحیح آموزه‌های اسلام به عنوان دین رحمت و مودّت انسان‌ها به نسل‌های جدید، بویژه در جوامع اسلامی تأکید کرد.

روحانی با اشاره به نام‌گذاری سال از سوی رهبر معظم انقلاب، افزود: اساسی‌ترین مسأله در حمایت از کالای ایرانی، جنبه فرهنگی آن است و دستگاه‌های تبلیغاتی، به‌ویژه صدا و سیما باید با فرهنگ‌سازی و روش‌های اقناعی چنان عمل کنند که عموم مردم حمایت از کالای ایرانی را وظیفه ملی و زمینه‌ساز رونق تولید و اشتغال فرزندان خود بدانند.

رئیس‌جمهور بر ضرورت توجه شورای عالی انقلاب فرهنگی و در صورت نیاز تدوین مصوبات لازم در عرصه فرهنگ عمومی برای حمایت از کالای ایرانی تأکید کرد.

در این جلسه ابعاد مختلف فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی موضوع حمایت از کالای ایرانی به عنوان شعار سال مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

[ad_2]

Source link