اسنادی از نخبگی کاوه مدنی و همکارانش!
اسنادی از نخبگی کاوه مدنی و همکارانش!

[ad_1] در روز‌های اخیر و پس از استعفا و فرار محترمانه! «کاوه مدنی» معاون بین‌الملل و مشارکت‌های فرهنگی سازمان محیط زیست، موجی از حمایت از وی و تأکید بر نخبه بودن مدنی از سوی فعالان اصلاح‌طلب و رسانه‌های این جریان در حال پمپاژ است. مشرق: در روز‌های اخیر و پس از استعفا و فرار محترمانه! […]

[ad_1]

در روز‌های اخیر و پس از استعفا و فرار محترمانه! «کاوه مدنی» معاون بین‌الملل و مشارکت‌های فرهنگی سازمان محیط زیست، موجی از حمایت از وی و تأکید بر نخبه بودن مدنی از سوی فعالان اصلاح‌طلب و رسانه‌های این جریان در حال پمپاژ است.

مشرق: در روز‌های اخیر و پس از استعفا و فرار محترمانه! «کاوه مدنی» معاون بین‌الملل و مشارکت‌های فرهنگی سازمان محیط زیست، موجی از حمایت از وی و تأکید بر نخبه بودن مدنی از سوی فعالان اصلاح‌طلب و رسانه‌های این جریان در حال پمپاژ است.

چپ‌ها معتقدند از آنجا که کاوه مدنی استاد کالج سلطنتی انگلستان و متخصص منابع آبی بوده است، مقولاتی مثل انتشار تصاویر وی که در یک کشور خارجی مشغول رقاصی با زنان است و یا ماجرای دستگیری شبکه جواسیس محیط زیستی؛ وی را از ایران فراری داده و این مسئله یک مهاجرت نخبگانی کشنده است! یک فعال محیط زیست به تازگی در یک سرمقاله ضمن حمایت از کاوه مدنی تأکید کرده است که خوش بحال جایی که کاوه مدنی آنجاست… یکی از نمایندگان اصلاح‌طلب مجلس نیز اخیراً گفته است رفتاری که با کاوه مدنی شد مشابه رفتاری بود که با شجریان و اصغر فرهادی شد!

 

درباره موج حمایت اصلاح‌طلبان و فعالان جریان چپ از «کاوه مدنی»، نخبه نامیدن او و تأسف برای فرار محترمانه‌اش یک سؤال مهم چندوجهی وجود دارد… و آن اینکه ما فرض می‌کنیم که نه تنها مدنی بلکه سیدامامی و سایر مرتبطان با این حلقه در سازمان محیط زیست، طی ۶ سال اخیر، جملگی نخبه بوده‌اند و ربط و ارتباطی هم به مسئله جاسوسی نداشته‌اند!

اما این افراد چگونه نخبگانی بوده‌اند و چه راه حل‌هایی در کیسه داشته‌اند که از «دریاچه ارومیه» طی ۶ سال صدارت دولت آقای روحانی حتی یک خبر خوب متقن هم به گوش مردم نرسیده و گفته می‌شود بحران این دریاچه بیشتر هم شده است؟!

و ایضا این به اصطلاح نخبگان چه وجهی از نخبگی را دارا بوده‌اند که رئیس سازمان محیط زیست راهکار حل مسئله آلودگی هوا را «دعا کردن» عنوان می‌کند؟!

چرا از کسی از این نخبگان از وضعیت نامناسب مرجان‌های ساحلی خلیج فارس و ضرورت جلوگیری از تسریع مرگ آن‌ها هیچ سخنی نمی‌گوید و چرا این داشته حیاتی و بسیار مهم دریایی ایران به جای قرار داشتن در کانون توجهات نخبگان سازمان محیط زیست در آماج اسکله سازی دولتی، طرح عجیب و غریب انتقال مرجان‌ها و بی‌تفاوتی نسبت به طرح‌های حمایتی قرار دارند؟

چرا مردم از نخبگان سازمان محیط زیست می‌شنوند که برای حل آلودگی هوا باید از اتوبوس‌های با قابلیت حمل دوچرخه استفاده شود؟! و چرا برخی نخبگان سازمان محیط زیست دولت آقای روحانی فقط برای یوزپلنگ‌هایی که زیستگاهشان در کنار سایت‌های موشکی ایران قرار دارد دل می‌سوزاندند، اما لام تا کام درباره انگاره‌های مهم علمی که احتمال می‌دهند ببر مازندران هنوز منقرض نشده باشد، حرفی نمی‌زدند و فعالیتی هم نمی‌کردند؟!

به سخن دیگر اینکه فرض بر نادیده گرفتن پرونده جاسوسی سیدامامی و مرتبطین او در پوشش فعالیت‌های زیست محیطی و ارتباط قطعی این رخداد‌ها با کاوه مدنی، فرض بر نادیده گرفتن ماجرای عیّاشی و بی‌صلاحیتی اخلاقی مدنی برای احراز پست معاونت سازمان محیط زیست و نیز فرض بر نادیده گرفتن دوتابعیتی بودن این فرد که احتمال هر خطری را دو چندان می‌کند، اما هیچ دلیلی هم مبنی بر نخبگی در این فرد وجود ندارد ولذا فعلا مشخص نیست که چرا اصلاح‌طلبان دنیای بدون او را دنیای بدون نخبه می‌نامند…

[ad_2]

Source link