اطلاعات حمله به سوریه را صهیونیست‌ها دادند
اطلاعات حمله به سوریه را صهیونیست‌ها دادند

[ad_1] هانی زاده گفت: دولت سوریه و محور مقاومت با پاک‌سازی غوطه شرقی از وجود گروهک‌های تروریستی یک پیروزی درخشان را رقم زدند که این پیروزی به مفهوم شکست سیاست‌های مشترک آمریکا، عربستان و رژیم صهیونیستی بود. خبرگزای فارس: حسن هانی‌زاده کارشناس مسائل جهان عرب درباره حمله جنایتکارانه آمریکا، انگلیس و فرانسه به سوریه اظهارداشت: […]

[ad_1]

هانی زاده گفت: دولت سوریه و محور مقاومت با پاک‌سازی غوطه شرقی از وجود گروهک‌های تروریستی یک پیروزی درخشان را رقم زدند که این پیروزی به مفهوم شکست سیاست‌های مشترک آمریکا، عربستان و رژیم صهیونیستی بود.

خبرگزای فارس: حسن هانی‌زاده کارشناس مسائل جهان عرب درباره حمله جنایتکارانه آمریکا، انگلیس و فرانسه به سوریه اظهارداشت: حمله آمریکا، انگلیس و فرانسه علیه سوریه یک سناریوی از پیش طراحی‌شده بود که بعد از شکست گروهک‌های تروریستی در سوریه این سناریوی هالیوودی تهیه و طراحی شد.

رژیم صهیونیستی اطلاعات مراکز حساس سوریه را به آمریکا، انگلیس و فرانسه داد

این کارشناس مسائل جهان عرب با تأکید بر اینکه پشت این مسئله، عربستان و رژیم صهیونیستی هم قرار دارند، تصریح‌کرد: رژیم صهیونیستی تمام اطلاعات مربوط به مراکز حساس سوریه را در اختیار آمریکا، انگلیس و فرانسه قرار داد.

وی بر همین اساس یادآور شد: محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان در سفر اخیر خود به ۳ کشور آمریکا، انگلیس و فرانسه با پرداخت ده‌ها میلیارد دلار رشوه به این ۳ کشور، آمریکا و شخص ترامپ را تشویق کرد که دست به یک عملیات علیه سوریه بزنند؛ این عملیات یعنی پرتاب ۱۱۰ موشک به سوریه که حدود ۷۱ موشک هم در هوا توسط پدافند هوایی سوریه سرنگون شد هیچ‌گونه دستاورد نظامی برای ۳ بازیگر قدرتمند بحران سوریه یعنی آمریکا، انگلیس و فرانسه نداشت.

هانی‌زاده ادامه داد: این موضوع نشان می‌دهد که سیاست آمریکا، انگلیس، فرانسه، عربستان و اسرائیل در سوریه با شکست مواجه شده، این شکست اخیراً بیشتر آشکار شد، به دلیل اینکه دولت سوریه و محور مقاومت با توجه به پاک‌سازی غوطه شرقی از وجود گروهک‌های تروریستی یک پیروزی درخشان دیگر را رقم زدند که این پیروزی به مفهوم شکست سیاست‌های مشترک آمریکا، عربستان، اسرائیل و انگلیس و فرانسه بود.
*آمریکا، انگلیس و فرانسه انواع سلاح‌های کشتار جمعی را برای حمله به یمن در اختیار عربستان قرار داده‌اند

کارشناس مسائل جهان عرب با بیان اینکه متأسفانه ۳ کشور به صورت منافقانه مدعی هستند که به خاطر استفاده از دولت سوریه از سلاح شیمیایی علیه ساکنان شهرک دوما دست به این عملیات زده‌اند، گفت: این ادعا در حالی مطرح می‌شود که همین ۳ کشور آمریکا، انگلیس و فرانسه انواع سلاح‌های کشتار جمعی و سلاح‌های پیشرفته را در اختیار عربستان قرار داده‌اند و عربستان در طول ۳ سال گذشته از طریق حملات مکرر هزاران نفر از مردم بی‌دفاع یمن را به شهادت رسانده است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: این نشان می‌دهد که مسئله انسان برای آمریکا، انگلیس، فرانسه و غرب مهم نیست و هدف منافع و اهداف آن‌ها بالاتر از مسئله حقوق بشر و انسان است؛ به همین دلیل نقش آمریکا، انگلیس و فرانسه درباره دادن سلاح به عربستان برای کشتار یمن کاملاً آشکار است.

[ad_2]

Source link