اظهارات وزیر بهداشت مستند نیست
اظهارات وزیر بهداشت مستند نیست

[ad_1] خبرگزاری تسنیم: نادر قاضی‌پور نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (سه‌شنبه، ۲۸ فروردین) پارلمان در جریان سوالش از وزیر بهداشت درباره اینکه چرا با وجود تولید صافی دیالیز در کشور، مجوز واردات صادر می‌شود، گفت: افزایش واردات صافی دیالیز، خیانت به کشور است و این روند باید اصلاح شود. […]

[ad_1]

خبرگزاری تسنیم: نادر قاضی‌پور نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (سه‌شنبه، ۲۸ فروردین) پارلمان در جریان سوالش از وزیر بهداشت درباره اینکه چرا با وجود تولید صافی دیالیز در کشور، مجوز واردات صادر می‌شود، گفت: افزایش واردات صافی دیالیز، خیانت به کشور است و این روند باید اصلاح شود.

وی با تأکید بر اینکه تولید ناموس مملکت است، اظهار داشت: به همین جهت، مقام معظم رهبری امسال را سال حمایت از کالای ایرانی نامگذاری کرده‌اند، اما متأسفانه شاهدیم که برخی از مسئولان، به‌ویژه وزیر بهداشت در خلاف آن و نابودی کالای داخلی اقدام می‌کنند.

نماینده مردم ارومیه در مجلس تصریح کرد: مطلبی که وزیر بهداشت درباره صافی دیالیز مطرح کرد، کذب محض است. این آمار‌ها غلط است. اظهارات آقای قاضی‌زاده قابل استناد نیست؛ زیرا مدارک، مستند و مستدل نسبت به واردات صافی دیالیز به کشور در کمیسیون بهداشت مجلس وجود دارد.

قاضی‌پور با بیان اینکه مسئولان باید بدانند که حذف تولید داخل در این شرایط، خط قرمز کشور است، گفت: تولید داخل در شرایطی خط قرمز کشور است که در آن کارگران اقدام به تولید کالا‌های باکیفیتی می‌کنند و واردات صورت می‌گیرد.

وی اضافه کرد: جای شرم دارد که به جای کمک به کارگران، تولیدکنندگان و پرداخت میلیارد‌ها طلبی که دارند، ارز کشور را صرف واردات کالایی کنیم که در داخل تولید می‌شود.

نماینده مردم ارومیه در مجلس تصریح کرد: چند کارخانه داخلی سالانه ۱۲ و نیم میلیون صافی دیالیز تولید می‌کنند، اما وزیر وارداتی به فکر تولید نیست. همواره می‌گوید من باید به فکر سلامتی بیمارانم باشم نه حمایت از کالای داخلی، البته این سخنان از سوی شما طبیعی است.

قاضی‌پور خطاب به وزیربهداشت گفت: وقتی شما خودتان، نماینده برند مرسدس بنز آمریکا که سهام آن در اختیار صهیونیست‌هاست، هستید؛ تولید کالای ایرانی برایتان بی‌ارزش است. مشاور امور دیالیز شما درخواست واردات یک میلیون صافی دیالیز چینی را داد، اما کمیسیون بهداشت مجلس با آن مخالفت کرد و اجازه واردات آن را نداد.

وی اضافه کرد: صافی‌های چینی آسیب‌های جدی به بیماران وارد کرده است. شما (وزیر بهداشت) که تا این حد به جان مردم قسم می‌خورید، چرا سلامتی‌شان را با صادر کردن مجوز واردات دیالیز‌های چینی به خطر انداخته‌اید؟

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس تأکید کرد: به محض آغاز تولید دیالیز در ایران، قیمت دیالیز‌های وارداتی به ایران به نصف و حتی به کمتر از نصف کاهش یافت و حتی وزیر وارداتی در پی شکستن کمر تولیدکنندگان دیالیز داخلی است. آیا شما (وزیر بهداشت) پیرو مقام معظم رهبری در مسئله حمایت از کالای ایرانی هستید؟ خیر؛ شما خدمتگزار واردات هستید.

قاضی‌پور با بیان اینکه بنده نه توده‌ای و نه منافق هستم، گفت: مرگ بر توده‌ای‌های سابق و منافقان حاضر، بنده سال‌های سال جنگیده‌ام و افتخار می‌کنم که سرباز نظام هستم. قیمت‌گذاری تجهیزات پزشکی برعهده وزارت بهداشت است، اگر قیمت‌ها در بازار دو، سه برابر است، قیمت‌گذاری توسط وزارت بهداشت انجام می‌شود.

نماینده مردم ارومیه در مجلس ادامه داد: اگر به بی‌توجهی به ممنوعیت واردات اعتماد ندارید، از آقای عارف معاون اول رئیس‌جمهور وقت بپرسید که وقتی از طریق بخشنامه جلوی واردات را گرفت، برخلاف بخشنامه ایشان، واردات انجام شد.

قاضی‌پور با تأکید بر اینکه دامپینگ صافی دیالیز صنعت تولید صافی دیالیز داخلی را فلج کرده است، اظهار داشت: از طریق دامپینگ تولید داخلی هدف قرار گرفته است، تولیدکنندگان صافی دیالیز داخلی در شرایطی که بالاترین مالیات را پرداخت می‎کنند، توانستند کالایشان را صادر کنند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در پایان خاطرنشان کرد: آقای وزیر بهداشت! بنده را با شکایت از قوه‌قضائیه نترسانید، قبل از شما هم همکارانتان از بنده شکایت کردند، حاضرم به خاطر تولید ملی و کارگر ایرانی شلاق بخورم و یا اعدام شوم.

[ad_2]

Source link