اعلام زمان سخنرانی رهبر معظم انقلاب
اعلام زمان سخنرانی رهبر معظم انقلاب

[ad_1] خبرگزاری تسنیم: بارگاه منور رضوی در این ساعات و دقایق، حال و هوای خاصی دارد؛ حال و هوایی از جنس بهار و حال و هوایی از جنس دیدار با یار و تجدید بیعت؛ زائران و مجاوران از دور و نزدیک و از سنین مختلف خود را به بارگاه منور رضوی رسانده‌اند و تقریباً می‌توان […]

[ad_1]

خبرگزاری تسنیم: بارگاه منور رضوی در این ساعات و دقایق، حال و هوای خاصی دارد؛ حال و هوایی از جنس بهار و حال و هوایی از جنس دیدار با یار و تجدید بیعت؛ زائران و مجاوران از دور و نزدیک و از سنین مختلف خود را به بارگاه منور رضوی رسانده‌اند و تقریباً می‌توان گفت: از همین دقایق و ساعات است که دیگر حرم منور امام رضا (ع) مملو از جمعیت است و به‌اصطلاح جا برای سوزن انداختن نیست.

سخنرانی نوروزی مقام معظم رهبری طبق یک سنت هرساله از ساعت ۱۵ امروز در بارگاه منور رضوی آغاز می‌شود و عاشقان ولایت از دور و نزدیک به‌سمت بارگاه رضوی سرازیر هستند تا سخنان نوروزی مقام معظم رهبری را استماع کنند.

خیابان‌های اطراف حرم اینک مملو از حضور زائرانی است که به‌دلیل اجرای طرح ترافیک، با پای پیاده به‌سمت بارگاه رضوی سرازیر هستند و لحظه به لحظه بر تعداد زائران افزوده می‌شود.

امروز در خیابان‌های اطراف حرم رضوی پرده‌نوشته‌هایی با عبارت «یاد یار مهربان آید همی» و «رهبرم خوش آمدی» و «لبیک یا خامنه‌ای» مشاهده می‌شود.

عاشقان ولایت از ساعات ابتدایی امروز برای دیدار با مقام عظمای ولایت وارد حرم رضوی شده‌اند، از صدای صلوات می‌توان شلوغی جمعیت را احساس کرد، این دیدار با سایر دیدار‌های مردمی رهبر معظم انقلاب تفاوت دارد، چون اینجا می‌توانی مرد و زن، پیر و جوان، کودک و سالمند را با چهره‌ها و گویش‌های مختلف کنار هم مشاهده کنی، افرادی که آمده‌اند تا دوباره نشان دهند برای ایستادگی نظام و انقلاب و رهبر خود حاضرند از هستی خود بگذرند.

امروز در رواق امام خمینی (ره) و دارالمرحمه حرم رضوی عاشقانی را می‌بینی که آمده‌اند بار دیگر صحنه‌هایی از عشق و ارادت خود را به خورشید ولایت نشان دهند و هرچه به لحظه دیدار با، ولی امر مسلمین نزدیک‌تر می‌شود بی‌تابی آن‌ها برای دیدن روی نور چشم فاطمه (س) بیشتر می‌شود.

لحظه‌های عاشقی نزدیک و نزدیک‌تر می‌شود و مشتاقان رهبری لحظه به لحظه دل‌هایشان را به‌سوی حریم مطهر رضوی سوق می‌دهند، بزرگ و کوچک، پیر و جوان، زن و مرد فرقی ندارد.

آدم که عاشق ولایت و رهبری باشد از گوشه و کنار شهر‌ها و روستا‌ها خود را به مشهد و حریم دل‌ها می‌رساند تا دلش را با زیارت امام رضا (ع) جلا دهد و در سالی که به نام حمایت از کالای ایرانی مزین است، سخنان رهبری را سرلوحه زندگی و نقشه راه زندگی‌اش قرار دهد.

هنوز تا ساعت ۱۵ فرصتی چندساعته باقی مانده، اما صحن و سرای حرم مطهر رضوی رنگ و بوی بهاری و ولایی به خود گرفته است. رواق‌های حرم رضوی مملو از حضور مشتاقانی است که برای دیدن یارشان کیلومتر‌ها راه را پیموده‌اند و امروز روز وصل است.

[ad_2]

Source link