افزایش رایزنی ها و همکاری های اقتصادی انجمن سرمایه گذاران منطقه آزاد انزلی با ترکمنستان
افزایش رایزنی ها و همکاری های اقتصادی انجمن سرمایه گذاران منطقه آزاد انزلی با ترکمنستان

[ad_1] به گزارش مناطق آزاد، اصغر امانی رییس هیأت مدیره انجمن سرمایه گذاران و کارآفرینان این منطقه بهمراه هیأتی از شرکتهای فعال در منطقه، در جریان سفر رییس جمهور به ترکمنستان حضور داشته و مذاکرات موئثری با مدیران دولتی و بخش خصوصی آن کشور انجام شد. اصغر امانی در خصوص حضور خود در هیأت عالی […]

[ad_1]

به گزارش مناطق آزاد، اصغر امانی رییس هیأت مدیره انجمن سرمایه گذاران و کارآفرینان این منطقه بهمراه هیأتی از شرکتهای فعال در منطقه، در جریان سفر رییس جمهور به ترکمنستان حضور داشته و مذاکرات موئثری با مدیران دولتی و بخش خصوصی آن کشور انجام شد.

اصغر امانی در خصوص حضور خود در هیأت عالی رتبه اقتصادی سفر رییس جمهور به ترکمنستان با بیان اینکه این گروه به نمایندگی از بخش خصوصی منطقه آزاد انزلی به معرفی مزایا و فرصت های سرمایه گذاری در تنها منطقه آزاد ایران در دریای خزر پرداختند، بیان کرد: برگزاری جلسات متعدد با مدیران بخش های دولتی و خصوصی این کشور که مهمترین دستاورد آن دعوت رسمی برای بازدیدهای دو جانبه از سوی طرف های ترکمن بوده، پس از هماهنگی با مدیران ارشد سازمان منطقه آزاد انزلی در خصوص زمان بندی انجام این دیدارها، پیگیری های لازم صورت می گیرد.

وی از دیدار و گفتگوی خود با وزیر بازرگانی ترکمنستان خبر داد و گفت: در این دیدار در خصوص مزایا و معافیت هایی که سازمان منطقه آزاد انزلی برای سرمایه گذاران خارجی و ترکمن ها، جهت سرمایه گذاری در این منطقه در نظر گرفته، صحبت شد و از تجربه سرمایه گذاری بخش خصوصی در این منطقه اطلاعات خوبی ارائه شد که با استقبال وزیر و هیأت همراه برای حضور فعالین اقتصادی ترکمنستان مواجه شد.

رییس هیأت مدیره انجمن سرمایه گذاران و کارآفرینان منطقه آزاد انزلی دومین دیدار مهم هیأت اقتصادی بخش خصوصی این منطقه را گفتگو با مدیران منطقه گردشگری آوازه ترکمنستان اعلام کرد و افزود: در این نشست که مدیران دولتی این منطقه حضور داشتند، در خصوص توسعه گردشگری میان دو منطقه با عنایت به ظرفیت ها و فرصت های همکاری دو جانبه که براساس علایق و تاریخ مشترک دست یافتنی تر است، مذاکرات خوبی صورت گرفت و طرف ترکمن خواستار تداوم مذاکرات برای عملیاتی نمودن همکاری های در حوزه های گردشگری و تورگردانی شد.

وی افزود: علاوه بر مذاکراتی که با بخش دولتی و خصوصی ترکمنستان صورت گرفت، نشست های تخصصی خوبی با مجتبی خسروتاج معاون وزیر صنعت معدن و تجارت و رییس سازمان توسعه تجارت کشور در خصوص ظرفیت های صادراتی و توانمندیهای منطقه آزاد انزلی در ارتباط با کشورهای حاشیه دریای خزر و به ویژه ترکمنستان مطرح شد و مقرر گردید که ادامه مذاکرات جهت اجرایی کردن این مهم در دفتر تهران سازمان توسعه تجارت انجام شود .

اصغر امانی تصریح کرد: فعالین اقتصادی و تولیدی منطقه آزاد انزلی، در راستای برنامه های توسعه ای سازمان، در این هیأت اقتصادی عالی رتبه کشورمان که به ریاست رییس جمهور بود، حضور یافتند و باور داریم که زیرساخت ها و ارزش افزوده ای که طی سالهای اخیر در این منطقه ایجاد شده، فرصت های بی نظیری برای ایفای نقش موثر استان گیلان با محوریت منطقه آزاد انزلی در معادلات دریای خزر بوجود آورده است.

گفتنی است در هیأت تجاری منطقه آزاد انزلی، مدیران شرکت سیرنگ تجارت ایرانیان، انجمن سرمایه گذاران و شرکت های عضو و مدیران شرکت بیمه ایران نوین و تعدادی از ایرانیان فعال در کشور ترکمنستان حضور داشتند.

نوشته افزایش رایزنی ها و همکاری های اقتصادی انجمن سرمایه گذاران منطقه آزاد انزلی با ترکمنستان اولین بار در رسانه مناطق آزاد. پدیدار شد.

[ad_2]

Source link