انتقاد یک نماینده از افزایش چند میلیونی قیمت خودرو
انتقاد یک نماینده از افزایش چند میلیونی قیمت خودرو

[ad_1] خبرگزاری تسنیم: نادر قاضی‌پور عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، با اشاره به افزایش قیمت خودرو‌ها از سوی خودروسازان، اظهار داشت: افزایش قیمت از سوی خودرو‌سازان غیرقانونی است و هرگونه قیمت‌گذاری باید از سوی مراجع ذیربط انجام شود.   وی با تاکید بر اینکه قیمت‌گذاری باید از سوی شورای رقابت و یا […]

[ad_1]

خبرگزاری تسنیم: نادر قاضی‌پور عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، با اشاره به افزایش قیمت خودرو‌ها از سوی خودروسازان، اظهار داشت: افزایش قیمت از سوی خودرو‌سازان غیرقانونی است و هرگونه قیمت‌گذاری باید از سوی مراجع ذیربط انجام شود.

 

وی با تاکید بر اینکه قیمت‌گذاری باید از سوی شورای رقابت و یا سازمان حمایت از مصرف کننده اعمال شود، افزود: قرار نیست هر کس صبح که از خواب بیدار شد، قیمت‌ها را افزایش دهد.

عضو کمیسیون صنایع مجلس با بیان اینکه افزایش ۱۲ میلیونی برخی از خودرو‌ها ظرف ۴ روز اقدامی خلاف قانون است، تصریح کرد: کمیسیون صنایع مجلس قطعاً به مسئله افزایش قیمت‌های خودسرانه ورود می‌کند و در این مورد گزارشی در قالب ماده ۲۳۶ آئین‌نامه داخلی مجلس تهیه و در صورت تصویب در صحن علنی متخلفان را به قوه قضائیه معرفی می‌کند.

قاضی‌پور با بیان اینکه مسئولان برخی از خودرو‌سازی‌ها افزایش قیمت دلار را بهانه‌ای برای بالا بردن قیمت خودرو‌ها عنوان می‌کنند، گفت: پیش از این خودرو‌سازان قطعات وارداتی خود را با نرخ مبادله‌ای (۳ هزار و هشتصد تومان) و در حال حاضر نیز با نرخ ۴ هزار و دویست تومانی وارد می‌کنند لذا ما به التفاوت چهارصد تومانی بهانه درستی برای افزایش چند میلیونی قیمت خودرو نیست.

[ad_2]

Source link