اگر آمریکا از برجام خارج شود باید هزینه آن را بپردازد
اگر آمریکا از برجام خارج شود باید هزینه آن را بپردازد

[ad_1] باشگاه خبرنگاران: مجتبی ذوالنوری عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به تغییر رویکرد آمریکا و سرنوشت برجام در سال ۹۷، اظهار کرد: هرچه پیش می‌رویم برخورد آمریکا و ترامپ نسبت به برجام تندتر می‌شود. وی افزود: با اخراج بسیاری از سکانداران کاخ سفید و حاکم شدن افراد جنگ‌طلب، […]

[ad_1]

باشگاه خبرنگاران: مجتبی ذوالنوری عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به تغییر رویکرد آمریکا و سرنوشت برجام در سال ۹۷، اظهار کرد: هرچه پیش می‌رویم برخورد آمریکا و ترامپ نسبت به برجام تندتر می‌شود.

وی افزود: با اخراج بسیاری از سکانداران کاخ سفید و حاکم شدن افراد جنگ‌طلب، آینده برجام تحت‌الشعاع قرار می‌گیرد و ممکن است تحریک‌هایی در منطقه با تجهیز و تقویت عناصر تندرو علیه ایران صورت بگیرد.

ذوالنوری تصریح کرد: ترامپ تلاش می‌کند تا از برجام خارج شود، لذا این مسئله برای دیگر طرفین برجام مشکل‌ساز می‌شود، البته این خود ایالات متحده است که با خروج از برجام بیشترین آسیب را می‌بیند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی بیان کرد: بهانه‌های واهی آمریکا و هم‌پیمانان این کشور مبنی بر انحراف هسته‌ای ایران، عدم پایبندی به قطعنامه برجام ابطال شد و ایران صلح‌آمیز بودن فعالیت‌های هسته‌ای خود را طبق موازین بین‌المللی ثابت کرده است، لذا افکار عمومی در صورت خروج آمریکا از برجام باید به جمهوری اسلامی حق بدهد تا کشورمان در راستای منافع خود و فناوری صلح‌آمیز هسته‌ای حرکت کند.

وی خاطر نشان کرد: خروج آمریکا از برجام عملا این قطعنامه را از بین می‌برد، چرا که این معاهده چندجانبه بوده، قابل لغو نیست و اگر ایالات متحده دست به نقض پیمان خود بزند، باید هزینه آن را پرداخت کند.

[ad_2]

Source link