ایجاد اختلاف بین ارتش و سپاه تلاشی بیهوده است
ایجاد اختلاف بین ارتش و سپاه تلاشی بیهوده است

[ad_1] خبرگزاری تسنیم: محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در آیین تجلیل از یک دهه فعالیت‌های سردار فضلی در راهیان نور که صبح امروز سه شنبه ۴ اردیبهشت ۹۷ در موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار شد، در سخنانی با بیان اینکه بعضی از چهره‌ها نماد تاریخ یک ملت هستند و وقتی به […]

[ad_1]

خبرگزاری تسنیم: محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در آیین تجلیل از یک دهه فعالیت‌های سردار فضلی در راهیان نور که صبح امروز سه شنبه ۴ اردیبهشت ۹۷ در موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار شد، در سخنانی با بیان اینکه بعضی از چهره‌ها نماد تاریخ یک ملت هستند و وقتی به آن‌ها نگاه می‌کنیم کل تاریخ را می‌توان در سیمای آن نظاره گر بود، گفت: سردار علی فضلی یکی از آن چهره‌هایی که می‌توان در آن اخلاص بی ادعایی و فداکاری و دستاورد‌های دفاع مقدس را دید.

وی افزود: سردار فضلی از زمانی که ۱۹ ساله بود وارد جنگ شد، در صحنه‌های مختلف دفاع مقدس و در خط مقدم تا آخر حضوری موثر داشت و در هیچ عملیاتی نبود که داوطلب حضور در آن نباشد.

رضایی با بیان خاطره‌ای از زمان دفاع مقدس گفت: در یکی از عملیات‌های سخت وقتی که به سردار فضلی گفته شد، وارد صحنه نبرد شوید ایشان گفت: من یک خواهش دارم که بعد از اتمام عملیات محضر امام برود. این نوع عشق، عشق در آتش است که با عشق در صلح فرق دارد.

این فرمانده دوران دفاع مقدس بیان کرد: سردار فضلی مظهر عشق و فداکاری در آتش است و به همین دلیل است که وقتی زائران وارد راهیان نور می‌شوند، شیفته و دلداده شهدا می‌شود و این خاک و زمین خشک به علت همین عشق‌ها و اخلاص‌ها به زمینی تبدیل شده که با مردم صحبت می‌کنند.

رضایی اظهار کرد: ما خودمان را در جنگ پیدا کردیم و اقتدار خود را در آن به دست آوردیم. راهیان نور اقدامی در جهت پیوند و حفظ هویت ملی آن دوران با دوران کنونی حاضر است و بر همین اساس جنگی علیه جنگ به پا شده که علیه ارزش‌ها و دستاورد‌های دفاع مقدس است که با تحریف سیاه‌نمایی و دروغگویی برای قطع ارتباط و گرفتن حافظه تاریخی از مردم برنامه ریزی شده است.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام عنوان کرد: یکی از خطرات این است که بین ارتش و سپاه اختلاف وجود بیاید، همانطور که در اوایل انقلاب بنی صدر علیه ارتش و سپاه اختلاف به وجود می‌آورد. ارتش و سپاه برادری خودشان را در آتش غربت ملت ایران به دست آورده است. نیرو‌های مسلح اقتدار از دست رفته ایران را در جنگ کسب کردند.

رضایی افزود: اکنون حضور نیرو‌های مسلح در بیرون از مرز‌ها ناشی از نقش اقتدار ایران و چهره‌های ماندگار دفاع مقدس است و ارتشی‌ها و پاسداران داوطلبانه و از روی عشق و برای حفظ دستاورد‌های ملت ایران برای حفظ اقتدار جمهوری اسلامی به خارج از مرز‌ها و از روی عشق و علاقه به حفظ دستاورد‌های ملت ایران در خارج از مرز‌ها حضور دارند.

وی ادامه داد: در این میان که عده‌ای بین ارتش و سپاه اختلاف می‌اندازند، تلاششان تلاش بی اثری است و به عنوان یک عبرت تاریخی باید به آن توجه کرد. این اقتدار مانند قطاری است که هیچ کس قادر به جلوگیری از حرکت آن نیست و هدف جمهوری اسلامی ایران عدالت صلح و آرامش است در خارج و داخل است.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه ما به هیچ کشوری وابستگی نداریم گفت: در موضوع سوریه، روسیه به سمت ما آمد و برای استقلال کشور دیگر همراه ما در سوریه حضور دارد. اقتدار جمهوری اسلامی بر اساس ارزش‌های الهی که مورد قبول ملت‌های دنیا طراحی شده به کار گرفته می‌شود.

[ad_2]

Source link