ایران فاجعه کشتار فلسطینی‌ها را به شدت محکوم کرد
ایران فاجعه کشتار فلسطینی‌ها را به شدت محکوم کرد

[ad_1] سخنگوی وزارت خارجه ایران فاجعه کشتار فلسطینی‌ها در سرزمین‌های اشغالی را به شدت محکوم کرد و گفت: رهبران برخی کشور‌های شناخته شده منطقه که مخفیانه به دنبال برقراری ارتباط با رژیم صهیونیستی هستند، در این جنایت مسئولیت مستقیم دارند. خبرگزاری فارس: بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه ایران کشتار سبعانه ده‌ها تن و زخمی […]

[ad_1]

سخنگوی وزارت خارجه ایران فاجعه کشتار فلسطینی‌ها در سرزمین‌های اشغالی را به شدت محکوم کرد و گفت: رهبران برخی کشور‌های شناخته شده منطقه که مخفیانه به دنبال برقراری ارتباط با رژیم صهیونیستی هستند، در این جنایت مسئولیت مستقیم دارند.

خبرگزاری فارس: بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه ایران کشتار سبعانه ده‌ها تن و زخمی شدن تعداد بیشماری از فلسطینی‌ها توسط نیرو‌های نظامی و نژادپرست رژیم صهیونیستی در سرزمین‌های اشغالی را به شدت محکوم کرد و گفت: با اینکه رژیم صهیونیستی سابقه‌ای بس طولانی در اشغالگری، کشتار و جنایت دارد متاسفانه حمایت‌های بی دریغ آقای ترامپ و هیات حاکمه آمریکا و تلاش‌های شرم آور برخی رهبران خام اندیش و نورسیده منطقه برای برقراری ارتباط پیدا و پنهان، ذلت بار و ننگین با این رژیم، باعث جری‌تر شدن و گستاخی بیشتر رهبران رژیم صهیونیستی در به خاک و خون کشیدن تظاهرات مسالمت آمیز جوانان فلسطینی در آستانه روز «پسح» شده است.

قاسمی ضمن فراخواندن جامعه جهانی و تمامی آنانی که هنوز دل در گرو انسانیت در جهان امروز دارند، برای انجام اقدامات فوری و قاطع در برابر جنایات اخیر رژیم صهیونیستی، افزود: در این برهه حساس به نظر می‌رسد کشور‌های منطقه به جای پرداختن به نزاع‌های درونی و تسلیح خود برای تهدید سایر کشور‌های اسلامی، باید تمامی ابزار‌ها و نیرو‌های ملی و مردمی خود را در جهت مبارزه با سیاست‌های توسعه طلبانه و ضد بشری رژیم صهیونیستی به کار گیرند.

وی اظهار داشت: قطعا رهبران برخی محدود کشور‌های شناخته شده منطقه، برای کسب رضایت آمریکا، بصورت مخفیانه به دنبال برقراری ارتباط با رژیم صهیونیستی هستند، در کشتار اخیر ده‌ها فلسطینی نقش و مسئولیت مستقیم دارند و باید پاسخگوی افکار عمومی و وجدان‌های بیدار جهان باشند.

سخنگوی وزارت خارجه در پایان جنایت اخیر رژیم صهیونیستی در سرزمین‌های اشغالی را نشان دهنده خوی غیرانسانی این رژیم دانست و بر مقاومت و پایمردی کشور‌های مسلمان تا پایان اشغالگری و احقاق کامل حقوق فلسطینیان تأکید کرد.

هزاران نفر از فلسطینی‌های ساکن شهر‌های مختلف نوار غزه و کرانه باختری در راستای تأکید بر حق بازگشت آوارگان، راهپیمایی بزرگی برگزار کردند که در آن ۱۶ تن به شهادت رسیدند و صد‌ها نفر دیگر زخمی شدند

[ad_2]

Source link