ایران و سوریه هیچ‌وقت مانند امروز قوی نبوده‌اند
ایران و سوریه هیچ‌وقت مانند امروز قوی نبوده‌اند

[ad_1] خبرگزاری تسنیم: علی اکبر ولایتی مشاور امام خامنه‌ای در امور بین‌الملل که به سوریه سفر کرده است، در دیدار با «هلال هلال» معاون دبیر کل حزب بعث سوریه گفت: آن‌هایی که باقی خواهند ماند، صاحبان حقیقی سوریه و آن‌هایی که نابود خواهند شد، آمریکایی‌ها و متجاوزان هستند. وی افزود: به‌ندرت دو ملت را مانند […]

[ad_1]

خبرگزاری تسنیم: علی اکبر ولایتی مشاور امام خامنه‌ای در امور بین‌الملل که به سوریه سفر کرده است، در دیدار با «هلال هلال» معاون دبیر کل حزب بعث سوریه گفت: آن‌هایی که باقی خواهند ماند، صاحبان حقیقی سوریه و آن‌هایی که نابود خواهند شد، آمریکایی‌ها و متجاوزان هستند.

وی افزود: به‌ندرت دو ملت را مانند دو ملت ایران و سوریه می‌بینیم که بیش از ۴۰ سال از یکدیگر حمایت کرده و کنار هم بوده‌اند. ما می‌بینیم که روابط دو ملت روز به روز قوی‌تر می‌شود و ما در روابط بین ایران و سوریه هیچ‌گونه ضعف و سستی نمی‌بینیم.

مشاور رهبر معظم انقلاب اسلامی در امور بین‌الملل اظهار داشت: من در سال ۱۹۸۲ میلادی کمتر از دو ماه از انتخابم به‌عنوان وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران به سوریه سفر کردم و از آن زمان تاکنون ده‌ها بار به سوریه سفر کرده‌ام. این سخن شما که فرمودید روابط بین دو کشور در زمینه‌های سیاسی، اقتصادی، نظامی و دینی روابطی رو به رشد است، دقیق و صحیح است.

ولایتی افزود: ما در مراحل مختلف امتحان شده‌ایم و در تمام این مراحل، دو ملت سوریه و ایران سربلند خارج شده‌اند و اگر به همه کشور‌های اسلامی نگاه کنیم، کشور‌هایی مقاوم و ثابت علیه اشغالگری و صهیونیسم مانند ایران و سوریه نمی‌بینیم و هر دوی ما آزمایش‌های بزرگ را پشت سر گذاشته‌ایم.

وی در ادامه گفت: این سفر و این نشست با تهدید‌های آمریکا همزمان شده است و برخی گمان می‌کنند که ما از وجود این تهدید‌ها باخبر شدیم و به‌خاطر همین این نشست را برای پیشگیری از این خطر برگزار کردیم.

مشاور امام خامنه‌ای در امور بین‌الملل گفت: ایران و سوریه هیچ‌وقت مانند امروز قوی نبوده‌اند و کسانی که به سقوط دولت سوریه یک هفته بعد از بحران دل بسته بودند، امروز بعد از هفت سال می‌بینند که نه‌تن‌ها سوریه سقوط نکرده، بلکه قوی‌تر شده است.

ولایتی اظهار داشت: ما می‌بینیم که نظام عربستان سعودی از پول و حمایت خارجی برخوردار است، اما فاقد اصالت است، بنابراین عربستان ذلیل و خوار شده و شاهد درگیری بین شاهزادگان بر سر حکومت و قدرت است. امروز ما می‌بینیم که مسئول اصلی عربستان بین کشور‌ها در حالت آمد‌وشد است و اموال بیت المال مسلمانان را می‌دزدد تا با آن سلاح‌های زیادی بخرد، گرچه آن‌ها نمی‌توانند از این سلاح‌ها استفاده کنند، زیرا مقابل ملت یمن شکست خورده‌اند و طبیعتاً در یمن شکست خواهند خورد.

وی درباره تهدید‌های آمریکا علیه سوریه گفت: آن‌ها دائماً عادت کرده‌اند که تهدید کنند و تنها کاری که می‌توانند انجام دهند این است که بمباران کنند، آیا ایران و سوریه قبلاً بمباران نشده‌اند؟

معاون دبیرکل حزب بعث سوریه نیز در این دیدار گفت: هنگامی که همکاری‌های استراتژیک بین کشور‌ها مبتنی بر صداقت و محبت باشد، نقشی اساسی و بزرگ ایفا خواهد کرد و این فرق بین ما به‌عنوان محور مقاومت و دشمنان ما است، کسانی که در خندقی مبتنی بر نفاق و دروغ حضور دارند و آنچه روز گذشته در شورای امنیت ملاحظه کردیم، بهترین دلیل بر آن است.

وی خطاب به ولایتی افزود: شما شرکای حقیقی ما در این نبرد هستید و روابط بین ما فقط یک رابطه دوستی نیست، بلکه این رابطه یک رابطه برادرانه است و ما در سوریه خیلی به شما افتخار می‌کنیم. این هماهنگی عالی در همه زمینه‌های سیاسی، نظامی، اقتصادی و دینی بین سوریه، بهترین دلیل بر یکی بودن سرنوشت ما است.

هلال اظهار داشت: کنفرانس «قدس، مسیر ما» که روز گذشته از طریق هماهنگی با وزارت اوقاف سوریه آغاز به کار کرد، حاوی پیام مهمی از لحاظ دینی است و نشان می‌دهد ما در سوریه نهادی دینی داریم که نقش بسیار بزرگی در وحدت دینی و اتحاد بین همه اقشار جامعه سوریه دارد.

وی تصریح کرد: زمانی که در حال نبرد علیه تروریسم در حلب بودیم، من با برادران ایرانی بودم و روابط بین ما و آن‌ها مبتنی بر محبت و برادری است.

معاون دبیر کل حزب بعث سوریه گفت: ما بسیار به پیروزی خوش‌بین هستیم، زیرا از امکانات پیروزی برخورداریم و این چیزی است که هفت سال گذشته آن را ثابت کرده است.

هلال اظهار داشت: ما به بشار اسد رئیس‌جمهور سوریه و رهبری حکیمانه او و بی‌توجهی او به سختی‌ها افتخار می‌کنیم و رهبری اسد نقش بزرگی در مقاومت سوریه تا این لحظه داشته است.

[ad_2]

Source link