بازدید ۲۸۰۰ گردشگر و مسافر از بندر شهید رجایی
بازدید ۲۸۰۰ گردشگر و مسافر از بندر شهید رجایی

[ad_1] فرمانده یگان حفاظت منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی از بازدید بالغ بر ۲۸۰۰ نفر گردشگر و مسافر نوروزی از بخش های مختلف بزرگترین بندر تجاری کشور طی ۱۵روز تعطیلات نوروزی سال ۹۷ خبر داد. به گزارش مناطق آزاد، کیوان علیزاده افزود: طرح ساماندهی بازدیدهای میهمانان نوروزی از بندر شهید رجایی به عنوان بزرگترین […]

[ad_1]

فرمانده یگان حفاظت منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی از بازدید بالغ بر ۲۸۰۰ نفر گردشگر و مسافر نوروزی از بخش های مختلف بزرگترین بندر تجاری کشور طی ۱۵روز تعطیلات نوروزی سال ۹۷ خبر داد.

به گزارش مناطق آزاد، کیوان علیزاده افزود: طرح ساماندهی بازدیدهای میهمانان نوروزی از بندر شهید رجایی به عنوان بزرگترین بندر تجاری کشور از ۲۹ اسفندماه گذشته تا چهاردهم فروردین ماه جاری اجرایی شد.

علیزاده گفت: تجزیه و تحلیل های آماری حاکی از این موضوع است که دو هزار و ۸۶۰ نفر از هموطنان از طریق ۶۷۴ دستگاه خودرو سواری و اتوبوس از بزرگترین بندر تجاری کشور در تعطیلات نوروزی امسال دیدن کرده اند.

وی افزود: میهمانان نوروزی به همت تیم های گشت گارد و انتظامات و همکاران روابط عمومی، ضمن بازدید از بخشهای مختلف بندر و آشنایی با نحوه تخلیه و بارگیری کالا، در جریان آخرین دستاوردهای صنعت پرافتخار حمل و نقل دریایی ایران نیز قرار گرفتند و ضمن ارایه توضیحات شفاهی، اطلاعات مربوطه نیز در قالب کتابچه و بروشور در اختیار بازدیدکنندگان قرار گرفت.

فرمانده یگان حفاظت منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی گفت: اجرای این بازدیدها در قالب ساماندهی خودروهای شخصی و تورهای گردشگری انجام شد.

علیزاده افزود: بیشترین حجم بازدید کنندگان دروازه طلایی اقتصاد ایران با تردد ۱۰۸ دستگاه خودرو حامل ۴۳۴ نفر در روز چهارم فروردین انجام شد.

گفتنی است، بندر شهید رجایی به لحاظ حجم عملیات به عنوان بزرگترین بندر تجاری ایران نیز شناخته می شود، در فاصله ۲۳ کیلومتری غرب بندرعباس واقع شده و از ظرفیت پذیرش سالانه ۹۰ میلیون تن کالا برخوردار است.

این بندر با بهره‌مندی از ۴۰ پست اسکله و با در اختیار داشتن بزرگترین و پیشرفته‌ترین ترمینال‌های کانتینری کشور با ظرفیت ۶ میلیون TEU کانتینر در سال، بیش از ۵۳ درصد عملیات جابجایی محموله های تجاری و همچنین بیش از ۸۰ درصد عملیات کانتینری کشور را بر عهده دارد که بر همین اساس به دروازه طلایی اقتصاد ایران شناخته می شود.

نوشته بازدید ۲۸۰۰ گردشگر و مسافر از بندر شهید رجایی اولین بار در رسانه مناطق آزاد. پدیدار شد.

[ad_2]

Source link