بازی جدید آمریکا،مجوز خرید هواپیما به ایران نمی‌دهیم
بازی جدید آمریکا،مجوز خرید هواپیما به ایران نمی‌دهیم

[ad_1] خبرگزاری فارس: مدیر بخش سیاست‌گذاری وزارت خارجه آمریکا تأیید کرد که در حاشیه نشست اخیر کمیسیون مشترک برجام در وین با مقام‌های ایرانی درباره این موضوع صحبت کرده است. برایان هوک گفت: «من به آن‌ها گفتم شما از هواپیما‌های تجاری برای انتقال تروریست و سلاح به سراسر خاورمیانه، از جمله سوریه استفاده کنید و […]

[ad_1]

خبرگزاری فارس: مدیر بخش سیاست‌گذاری وزارت خارجه آمریکا تأیید کرد که در حاشیه نشست اخیر کمیسیون مشترک برجام در وین با مقام‌های ایرانی درباره این موضوع صحبت کرده است.

برایان هوک گفت: «من به آن‌ها گفتم شما از هواپیما‌های تجاری برای انتقال تروریست و سلاح به سراسر خاورمیانه، از جمله سوریه استفاده کنید و ما به بهای امنیت ملی‌مان برای شما مجوز صادر نخواهیم کرد.»

این مقام آمریکایی اضافه کرد: «در این دولت (دولت ترامپ) ما هیچ مجوز فروش هواپیما برای ایران صادر نکرده‌ایم. مجوز‌هایی که قبلاً صادر شده‌اند همچنان اعتبار دارند، ولی ما قصد نداریم اجازه دهیم مجوز‌های ما نقشی در فعالیت‌های ثبات‌زدای ایران در منطقه داشته باشد.»

شرکت هواپیمایی حامل پرچم ایران، «ایران‌ایر» بعد از اجرایی شدن توافق هسته‌ای برجام، سفارش‌هایی برای خرید ۱۰۰ هواپیما از ایرباس و ۸۰ فروند هواپیما از شرکت بوئینگ را ثبت کرده است.

[ad_2]

Source link