باید هر طور شده در برجام بمانیم
باید هر طور شده در برجام بمانیم

[ad_1] سرویس سیاسی فردا: روزنامه اعتماد در یادداشتی که در صفحه اول منتشر کرده است، با اشاره به احتمال خروج آمریکا از برجام، ضمن برشمردن برخی سناریوهای احتمالی در برابر این مساله، در توصیه ای عجیب گفته است که ایران باید هر طور شده روند تنش زدایی را ادامه دهد و اگر لازم شد برجام […]

[ad_1]

سرویس سیاسی فردا: روزنامه اعتماد در یادداشتی که در صفحه اول منتشر کرده است، با اشاره به احتمال خروج آمریکا از برجام، ضمن برشمردن برخی سناریوهای احتمالی در برابر این مساله، در توصیه ای عجیب گفته است که ایران باید هر طور شده روند تنش زدایی را ادامه دهد و اگر لازم شد برجام دو را هم بپذیرد. این روزنامه بدون اشاره به این که هنوز دستاوردهای اقتصادی برجام محقق نشده گفته است که اروپا به خاطر این کار به ایران مشوق های اقتصادی می دهد!

بخشی از این یادداشت در ادامه خواهد آمد: آنچه مورد تاكيد بسياري از صاحبنظران سياسي قرار دارد، لزوم پايبندي كامل كشورمان به رويكرد تعامل استراتژيك با غرب و در راستاي منافع ملي است. در اين سناريو كه در چارچوب حفظ برجام قابليت اجرايي خواهد داشت، ايران و دولت‌هاي موثر اروپايي در توافق هسته‌اي به همراه چين و روسيه به صورت گسترده و هدفمند به گسترش تعاملات اقتصادي و تبادلات تجاري خواهند پرداخت.

در كنار اين برنامه اين امكان نيز وجود خواهد داشت كه توافقات ديگري نيز ميان كشورمان با قدرت‌هاي غربي در حوزه‌هاي گوناگون منعقد شود. آنچه در اين ميان حائز اهميت است، اثبات پايبندي تهران به اصل تعامل راهبردي با جهان و تنش‌زدايي از روابط ميان خود با غرب خواهد بود چراكه خروج كامل ايران از برجام نه‌تنها به رفع بحران موجود هيچ كمكي نخواهد كرد بلكه بستر موج جديدي از تحريم‌هاي بين‌المللي بر ايران را نيز آماده خواهد كرد.

[ad_2]

Source link