بحران یمن راه حل نظامی ندارد
بحران یمن راه حل نظامی ندارد

[ad_1] خبرگزاری مهر: دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین‌الملل گفت: دولت و مجلس ایران با صراحت تجاوز عربستان به یمن را محکوم کرده و معتقدیم بحران یمن راه‌حل نظامی ندارد. الکساندر فیت نماینده صلیب سرخ در امور یمن با حسین امیرعبداللهیان دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین الملل دیدار و گفت: وگو کرد. […]

[ad_1]

خبرگزاری مهر: دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین‌الملل گفت: دولت و مجلس ایران با صراحت تجاوز عربستان به یمن را محکوم کرده و معتقدیم بحران یمن راه‌حل نظامی ندارد.

الکساندر فیت نماینده صلیب سرخ در امور یمن با حسین امیرعبداللهیان دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین الملل دیدار و گفت: وگو کرد.

امیرعبداللهیان در ابتدا با قدردانی از تلاش‌های صلیب سرخ جهانی در یمن، گفت: بدون تردید آنچه در یمن در حال وقوع می‌باشد، فاجعه بزرگ تاریخی است و متاسفانه اراده قدرت‌های سیاسی مانع توقف جنگ، کمک رسانی جدی به مردم مظلوم یمن و موفقیت صلیب سرخ در یمن شده است.

دستیار ویژه رئیس مجلس شورای اسلامی در امور بین الملل در ادامه با تاکید بر لزوم حمایت بین المللی جهت حل بحران سیاسی و ارسال کمک‌های انسان دوستانه به یمن، افزود: دولت و پارلمان جمهوری اسلامی ایران با صراحت تجاوز عربستان به یمن را محکوم کرده و معتقدیم بحران یمن راه حل نظامی ندارد.

وی بار دیگر از محاصره یمن و جلوگیری عربستان از ارسال کمک‌های انسان دوستانه به این کشور انتقاد کرد و بر آمادگی تهران برای ارسال فوری کمک‌های دارویی و انسان دوستانه به این کشور تاکید کرد.

امیر عبداللهیان افزود: علیرغم تنش آفرینی ریاض در مقابل جمهوری اسلامی ایران، تهران امنیت منطقه را به هم پیوسته می‌داند و رفتار غیرسازنده عربستان را به ضرر منطقه و این کشور می‌داند.

دستیار ویژه رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان ادعای سعودی، مبنی بر ارسال موشک و سلاح‌های نظامی از جانب ایران به یمن را صرفا ادعای رسانه‌ای دانست و افزود: بار‌ها مقامات سیاسی و نظامی عربستان ادعا کرده اند که نظامیان ایران در یمن حضور دارند، این موضوع دروغ و ساختگی است و اگر راست می‌گفتند سندی در این مورد ارائه می‌دادند.

الکساندر فیت، نماینده کمیته بین المللی صلیب سرخ در یمن نیز در این دیدار ضمن اشاره به روند اقدامات صلیب سرخ در یمن طی دو سال گذشته و وضعیت فاجعه بار مردم یمن و شیوع وبا و کمبود امکانات دارویی در این کشور، هدف خود از سفر تهران و چند کشور دیگر را تسهیل کمک‌های انسان دوستانه و تشویق طرفین درگیر برای برداشتن گام‌های بیشتر جهت همراهی با نیرو‌های صلیب سرخ عنوان کرد.

وی در پایان گفت: علاقمند به گفت: وگوی موثر با جمهوری اسلامی ایران و سایر کشور‌ها برای ارسال کمک‌های انسان دوستانه و تقویت روند‌های سیاسی در ارتباط با یمن می‌باشیم.

[ad_2]

Source link