بررسی آخرین وضعیت بازارچه‌هاى مرزى کشور
بررسی آخرین وضعیت بازارچه‌هاى مرزى کشور

[ad_1] خبرگزاری تسنیم: جلسه بررسی آخرین وضعیت بازارچه‌هاى مرزى کشور عصر یکشنبه (۲ اردیبهشت) به ریاست عبدالرضا رحمانی فضلی وزیرکشور در این وزارتخانه برگزار شد. در این جلسه برخی از مواد آئین‌نامه ساماندهی مبادله کالا در بازارچه‌های غیررسمی موقت مرزی مورد بازنگری قرار گرفت. رحمانی فضلی نیز در این جلسه با اشاره به مشکلات پیش […]

[ad_1]

خبرگزاری تسنیم: جلسه بررسی آخرین وضعیت بازارچه‌هاى مرزى کشور عصر یکشنبه (۲ اردیبهشت) به ریاست عبدالرضا رحمانی فضلی وزیرکشور در این وزارتخانه برگزار شد. در این جلسه برخی از مواد آئین‌نامه ساماندهی مبادله کالا در بازارچه‌های غیررسمی موقت مرزی مورد بازنگری قرار گرفت.

رحمانی فضلی نیز در این جلسه با اشاره به مشکلات پیش آمده برای فعالیت کوله‌بران تصریح کرد: دولت با طرح جدیدى که اخیرا به تصویب رسانده، به‌دنبال ساماندهى فعالیت کوله‌برى در استان‌هاى مرزى است.

وى در ادامه افزود: باید براساس برنامه‌ریزی دقیق تعداد کوله‌بران واقعی که در استان‌های مورد نظر فعالیت دارند، شناسایی شوند تا بر این اساس بتوان نسبت به حل مشکلات آن‌ها اقدام کرد.

وزیر کشور از معاون امنیتی انتظامی این وزارت‌خانه خواست در جلسه مشترک با استانداران مرزی و دستگاه‌های مسئول ظرف یک هفته آینده موانع پیش روی فعالیت کوله‌بران در استان‌های مورد نظر را بررسی و راهکار‌های پیشنهادى را ارائه کنند.

در ادامه این جلسه موافقت شد تا به ملوانانى که اقدام به ثبت سفارش کالا، پرکردن اظهارنامه و حقوق گمرکى و عوارض پرداخت می‌کنند، از تخفیف سود بازرگانی ۲۰ درصد برخوردار شوند و همچنین سوخت لنج‌ها در آب‌هاى مرز جمهوری اسلامی ایران به قیمت داخل کشور فروخته شود که این مصوبه برای طی مراحل قانونی به هیئت وزیران ارائه خواهد شد تا به مرحله اجرا برسد.

در این جلسه استانداران هرمزگان، سیستان و بلوچستان، بوشهر، کرمانشاه، آذربایجان غربی، خوزستان، کردستان، رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، رئیس سازمان توسعه تجارت، جانشین فرماندهی ناجا، فرمانده مرزبانی ناجا و فرمانده نیرو زمینی سپاه و نمایندگانی از گمرک و وزارت اطلاعات حضور داشتند.

[ad_2]

Source link