بررسی افزایش قیمت خودرو در نشست ویژه‌ کمیسیون صنایع
بررسی افزایش قیمت خودرو در نشست ویژه‌ کمیسیون صنایع

[ad_1] خبرگزاری تسنیم: عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس از برگزاری نشست ویژه این کمیسیون برای بررسی علل افزایش قیمت خودرو خبر داد.    رمضانعلی سبحانی‌فر عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با انتقاد از سیاست‌های دولت در افزایش قیمت انواع خودرو، گفت: بخشی از افزایش قیمت خودرو که طی هفته‌های اخیر صورت […]

[ad_1]

خبرگزاری تسنیم: عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس از برگزاری نشست ویژه این کمیسیون برای بررسی علل افزایش قیمت خودرو خبر داد. 

 

رمضانعلی سبحانی‌فر عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با انتقاد از سیاست‌های دولت در افزایش قیمت انواع خودرو، گفت: بخشی از افزایش قیمت خودرو که طی هفته‌های اخیر صورت گرفته، با مصوبه شورای رقابت بوده که این شورا از نظر قانونی وظیفه‌ای برای تعیین قیمت ندارد.

وی با تأکید بر اینکه شورای رقابت در تعیین قیمت انواع خودرو تخلف کرده است، اظهار داشت: افزایش قیمت خودرو موجب نادیده گرفتن حقوق مصرف‌کننده شده که سازمان حمایت از مصرف‌کننده باید به این مسئله ورود کرده و نظارت بیشتری بر قیمت‌ها داشته باشد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس اضافه کرد: افزایش قیمت در انواع محصولات و تولیدات، امری بدیهی است، اما تولیدکنندگان خودرو در افزایش قیمت‌ها، کیفیت را مدنظر قرار نمی‌دهند که این مسئله نارضایتی‌هایی برای مصرف‌کنندگان ایجاد کرده است.

سبحانی‌فر، حمایت از تولیدکننده و تولیدات داخلی را امری ضروری دانست و افزود: تمامی نمایندگان مجلس موافق حمایت از تولید داخلی هستند، اما حمایت از تولید داخل باید همراه با افزایش قدرت رقابت‌پذیری و ارتقای سطح کیفی محصولات باشد.

وی تصریح کرد: افزایش قیمت در انواع خودرو‌های داخلی نشان‌دهنده نبود نظارت و یا ضعف در سیستم‌های نظارتی بر بازار تولید و عرضه خودرو است که باید اصلاح شود.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس از برنامه‌ریزی‌های لازم برای حضور نمایندگانی از خودروسازان، شورای رقابت و وزارت صنعت، معدن و تجارت برای بررسی دلایل افزایش قیمت انواع خودرو در کمیسیون صنایع و معادن مجلس خبر داد و اظهار داشت: این نشست ویژه به‌زودی برگزار می‌شود.

سبحانی‌فر در پایان خاطرنشان کرد: خودروسازان باید قیمت محصولات‌شان را براساس کیفیت افزایش دهند، که این مسئله در نشست ویژه کمیسیون صنایع مجلس مورد واکاوی قرار می‌گیرد.

[ad_2]

Source link