بر اساس دوستی به سوریه کمک کردیم
بر اساس دوستی به سوریه کمک کردیم

[ad_1] محسن رضایی در مسجد خرمشهر موزه دفاع مقدس تهران در جمع پیشکسوتان جهاد و شهادت با تبریک اعیاد شعبانیه اظهار کرد:ایام مبارک ماه شعبان را به شما پاسداران اسلام و قران مجید و راه خونین حسینی تبریک و تهنیت عرض می‌کنم. امیدوار هستم که ما پاسداران انقلاب با همین نام پر افتخار پاسداری از […]

[ad_1]

محسن رضایی در مسجد خرمشهر موزه دفاع مقدس تهران در جمع پیشکسوتان جهاد و شهادت با تبریک اعیاد شعبانیه اظهار کرد:ایام مبارک ماه شعبان را به شما پاسداران اسلام و قران مجید و راه خونین حسینی تبریک و تهنیت عرض می‌کنم. امیدوار هستم که ما پاسداران انقلاب با همین نام پر افتخار پاسداری از دنیا برویم.

خبرگزاری ایسنا: دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: سوریه یکی از متحدین ما بود که در روز‌های مظلومیت به ما کمک کرد. امروز که ما به سوریه کمک می‌کنیم درسی برای ملت‌های دیگر است که مطمئن می‌شوند که به دوستانمان کمک می‌کنیم.

محسن رضایی در مسجد خرمشهر موزه دفاع مقدس تهران در جمع پیشکسوتان جهاد و شهادت با تبریک اعیاد شعبانیه اظهار کرد:ایام مبارک ماه شعبان را به شما پاسداران اسلام و قران مجید و راه خونین حسینی تبریک و تهنیت عرض می‌کنم. امیدوار هستم که ما پاسداران انقلاب با همین نام پر افتخار پاسداری از دنیا برویم.

رضایی گفت: من از آقای رفیق دوست صمیمانه تشکر می‌کنم، ایشان از بهترین همراهان فرماندهان جنگ هستند. ما تا آخر عمر، مدیون شما رزمندگان پاسدار هستیم. کار بزرگی را خداوند بر دوش ما و شما گذاشت و یکی از بزرگترین حوادث جهان را پشت سر گذاشتید و قطار دفاع واقتدار ایران از خرمشهر تا سوریه به راه افتاده است و امروز به جایی رسیده ایم که هیچ کس نمی‌تواند قطار انقلاب اسلامی را متوقف کند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام: سوریه یکی از متحدین ما بود که در روز‌های مظلومیت به ما کمک کرد. امروز که ما به سوریه کمک می‌کنیم درسی برای ملت‌های دیگر است که مطمئن می‌شوند که به دوستانمان کمک می‌کنیم.

وی با اشاره به وقایع و تحولات منطقه گفت: چند سال پیش که دشمنان وارد دمشق شدند، با حضور فرزندان شما و با بهره گیری از تجارب شما، توانستیم در آزاد سازی سرزمین سوریه کمک کنیم، ولی آمریکایی‌ها به دنبال توطئه‌های جدیدی هستند. البته به حمدلله ملت سوریه بیدار شده است. در تحولات سوریه، روسیه پیش ما آمده است و ما نزد روسیه نرفته ایم. اگر ما به اوکراین می‌رفتیم و در کنار روس‌ها می‌جنگیدیم کسی می‌توانست ادعا کند که ایران ازروسیه خط می‌گیرد. این روس‌ها بودند که بعد از مدتی در کنار ما قرار گرفتند. البته ما حواسمان هست که مساله اصلی در زمین اداره می‌شود. زمین در اختیار مردم وارتش سوریه است.

این فرمانده سپاه پاسداران در دوران دفاع مقدس گفت: اگر جنگ تحمیلی نبود، نمی‌توانستیم درعراق و سوریه و لبنان حضور پیدا کنیم. فداکاری‌های شما ما را به پیش برد.
رئیس کمیته‌های فرادستگاهی کرسی‌های نقد نیرو‌های مسلح گفت: در اول دیماه ۱۳۶۵ نامه‌ای به حاج محسن رفیق دوست نوشتم. در آن نامه از زحمات او و دوستانش و از شهامت انقلابی شان تشکر کردم و نوشتم در این لحظات حساس برای رضای خدا، کمر همت را محکم ببند و امکانات را با ابتدا با خواهش و التماس و اگر نشد با قدرت الهی برای رزمندگان تهیه و ارسال کن.

وی ادامه داد: این روحیه انقلابی و دلاوری و همراهی با رزمندگان بود که باعث شد کار‌ها پیش برود. امروز غصه آن همدلی‌ها و برادری‌ها را می‌خوریم که حرکت قطار اقتصادی مردم کند شده است.
استاد دانشگاه جامع امام حسین (ع) با اشاره به برخی ناکارامدی‌های پیش آمده در امور کشور گفت: مساله ارز را ببینید. همه مسوولین دلسوز هستند، اما این مسیری که طی می‌شود راه انقلابی نیست. مشکل خودروی ملی، بیکاری جوانان را هم می‌شود با راه رزمندگان و شهدا حل کرد.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: در ۳۹ عنوان مهم سیاستگذاری شده و باید عملی کرد. می‌توان با ظرفیت مردم انقلابی همه مشکلات را حل کرد. البته برخی با افراطی و بداخلاقی می‌خواهند بنام انقلابیون ضربه زده اند در حالی که در همه تصمیم ها، جهادگران ما با تعقل و منطق پیش رفته اند.
در ابتدای این مراسم، رزمندگان و پیشکسوتان دفاع مقدس که دکتر محسن رضایی را در صفوف نماز ظهر و عصر، مشاهده کردند، از فرمانده سپاه پاسداران در دوران دفاع مقدس به گرمی استقبال کردند.

[ad_2]

Source link