بهترین رنگ برای هر قسمت خانه کدام رنگ است؟
بهترین رنگ برای هر قسمت خانه کدام رنگ است؟

[ad_1] رنگ یکی از نعمت‌های خداوند در هستی است. تصور کنید همه چیز سیاه و سفید بود. هرگز چیزی زیبا نمی‌نمود. در دکوراسیون داخلی منزل، رنگ، موضوعی بسیار بسیار مهم و تعیین کننده است. حتی اگر مبلمان، پرده، کاغذ دیواری و کف پوش خانه از بهترین مارک‌ها و جنس‌ها باشند و هر یک در نوع […]

[ad_1]

رنگ یکی از نعمت‌های خداوند در هستی است. تصور کنید همه چیز سیاه و سفید بود. هرگز چیزی زیبا نمی‌نمود. در دکوراسیون داخلی منزل، رنگ، موضوعی بسیار بسیار مهم و تعیین کننده است. حتی اگر مبلمان، پرده، کاغذ دیواری و کف پوش خانه از بهترین مارک‌ها و جنس‌ها باشند و هر یک در نوع خود بهترین‌های بازار، وقتی ترکیب رنگی مناسبی نداشته باشند، زیبایی نخواهند داشت.

نکات روانشناسی رنگ در دکوراسیون داخلی و توصیه‌های رنگ برای هر اتاق خانه

رنگ‌ها یکی از عناصر اصلی در طراحی دکوراسیون داخلی و چیدمان منزل هستند و همانطور که می‌دانید رنگ‌های موجود در خانه بیشترین تاثیر را روی حالات روزانه مان می‌گذارد پس این نیاز اساس می‌شود که رنگ‌ها را بیشتر بشناسید و بدانید کدام یک از رنگ‌ها حس بهتری در شما ایجاد می‌کند. انتخاب رنگ مناسب برای خانه به اندازه برنده شدن در قرعه کشی حس خوبی می‌دهد. این کار تا حدودی سخت است و یکی از عواملی که می‌تواند کمک بزرگی در این زمینه بکند علم است. می‌توانید حالت خاصی را برای هر اتاق تنها با رنگ کردن دیوارها، رنگ وسایل و یا حتی با رنگ بالش ها، پتو، گیاه و یا تصویری روی دیوار ایجاد کنید.

ویژگی رنگ‌های انتخاب شده برای دکوراسیون داخلی در خانه از لحاظ روانشناسی

قرمز: صبر، فعالیت، هیجان، رهبری، اعتماد بنفس، جاه طلبی، قدرت

صورتی:عشق، احترام، گرما، حساس

بنفش:خلاق، عمیق، محرک، قابل اعتماد، خیال باف

سبز:تعادل، رشد، دست و دل باز، امنیت، پناهگاه، شفاف

آبی: روح، خرسند، جاه طلب، نجات، کنترل گر

نارنجی: گرم، مثبت گرا، آزاد، با انگیزه

نکاتی مهم برای انتخاب رنگ مناسب در هر قسمت خانه

رنگ آشپزخانه

زرد: رنگی خوب برای آشپزخانه و شادی آور است، و به روش خوبی به افراد انرژی می‌دهد و می‌تواند به افزایش سوخت و ساز کمک کند. وقتی به زرد فکر می‌کنید، نور گرم خورشید و شادی برایتان یاد آور می‌شود. خاکستری: از آنجایی که رنگی گرم است، نه یک رنگ خاکستری سرد، انتخاب عالی است، زیرا ساده است و به هر رنگ دیگری می‌آید. اگر آشپزخانه تان را خاکستری رنگ می‌کنید، حتما آن را با رنگ‌های گرم دیگری برجسته کنید. سبز: رنگی محبوب برای اغذیه فروشی و کافه‌ها است، بنابراین منطقی است که از آن در آشپزخانه تان نیز استفاده کنید. همانطور که در بالا اشاره شد، این رنگ طبیعت است و می‌تواند باعث شود احساس آرامش، استراحت و به طور طبیعی انرژی داشته باشید. پیشنهاد می‌کنیم که از سبز لیمویی یا سبز نخود استفاده نکنید.

رنگ اتاق نشیمن

بنفش کمرنگ: یک سایه زیبا و ملایم از بنفش است به همین دلیل برای اتاق نشیمن بسیار مناسب است. در حالی که بنفش تیره‌تر بیشتر محرک است. بنفش کم رنگ و یاسی تفکر و آرامش را بالا می‌برد سعی کنید چند وسیله با بنفش تیره‌تر اضافه کنید، مانند نقاشی ها، کوسن. آبی: این رنگ آرام بخش و خنک است، بسیار شبیه آسمان در روز زیبای بهاری و یا اقیانوس منجمد. به دلیل تمایل خود برای ترویج محیط سردتر، برخلاف هوای گرم جو، انتخاب یک رنگ آبی کمرنگ و یا آبی تیره‌تر مناسب است سبز:سبز نیز می‌تواند در اتاق نشیمن به خوبی به کار آید، به شرطی که آن یک رنگ سبز تیره با وسایل روشن‌تر دیگر مانند پرده همراه باشد.

رنگ پذیرایی

قرمز: قرمز اشتها را تحریک می‌کند (رستوران‌ها، فست فود‌ها را ببینید)، به همین دلیل برای قسمت غذا خوری مناسب است .. قرمز می‌تواند هیجان را تحریک کند و انرژی زا باشد، بنابراین رنگ قرمز خوبی انتخاب کنید. همانند بسیاری از رنگ‌های برجسته و پررنگ، از وسایل روشن‌تر مثل، صندلی ها، گل ها، نقاشی‌ها و … استفاده کنید. نارنجی:نارنجی رنگی دیگر است که اشتها را تحریک می‌کند و بنابراین برای اتاق غذاخوری مناسب است. احساس گرما، طراوت و تازگی را بالا می‌برد.

بهترین رنگ اتاق خواب

سبز می‌تواند انتخاب خوبی برای اتاق خواب باشد و بسته به سلیقه فردی می‌توانید آن را تیره تر، روشن‌تر کنید. نوجوان ممکن است نیاز به انرژی سبز لیمویی داشته باشد در حالی که فرد بالغ ممکن است یک رنگ آرامش بخش و متوازن به رنگ سبز جنگل را ترجیح دهد. همه رنگ‌های سبز در طبیعت وجود دارند، بنابراین واقعا نمی‌توانید اشتباه کنید. آبی: یکی از محبوب‌ترین رنگ‌های اتاق خواب است، زیرا آرامش بخش و بیانگر اعتماد و قدرت است.

اتاق خواب آرامش بخش با رنگ آبی

بنفش کمرنگ (اسطوخودوس): اعصاب را آرام و آرامش را تقویت می‌کند و محبوب‌ترین رنگ است. در حقیقت، به گفته مرکز پزشکی مریلند، این گیاه به عنوان درمان برای گستره‌ای از بیماری‌ها از جمله بی خوابی و اضطراب، افسردگی و خستگی به کار می‌رود. تحقیقات تایید کرده اند که عطر اسطوخودوس، هنگامی که استشمام می‌شود آرامش بخش، تسکین دهنده است.

بهترین رنگ خانه چه رنگی است؟

یک: رنگ ساج

رنگی که شما آن را ساج می‌خوانید یک رنگ سبز ملایم خاکستری شده است که با خود احساس آرامش را نوید می‌دهد. تزیین منزل با این رنگ خاص پرطرفدار بهترین انتخاب شما خواهد بود.

دو: طلایی – سفید

کاشی کاری‌های خاص همیشه یک برگ برنده در خانه‌ها به شمار می‌روند، مخصوصا اگر این نوع کاشی‌ها در آشپزخانه که تردد در آن زیاد است قرار گرفته باشند.

رنگ بنفش ماورایی

رنگی که سر و صدای زیادی در سال ۲۰۱۸ میلادی به پا کرده و طرفداران آن نیز هر روز در حال افزایش هستند. رنگی که بسیار به چشم می‌آید و نماد غرور و در عین حال آرامش است. رنگی دراماتیک که شما را به فکر فرو می‌برد و نیازی به توضیحات اضافه در مورد آن نیست.

رنگ زرشکی قرمز تاریک

قدرت، جذبه، صلابت، انرژی و سایه‌ای از رنگ قرمز که تمام ویژگی‌های رنگ اصلی را در خود حفظ کرده، اما به روش خود در راه زیبایی فضا گام بر می‌دارد. اگر این رنگ را دوست دارید، اما از تاریک شدن فضا نگران هستید، راه حل شما این است که با رنگ سفید این چالش را پشت سر بگذارید. این یک تعادل منصفانه است.

رنگ آبی اقیانوس‌ها

تون رنگی آبی به همراه دکوراتیو‌های طلایی مانند این است که جواهرات خود را در جعبه‌ای از مخمل آبی رنگ قرار داده اید و انعکاس این درخشش چشم‌ها را به خود خیره کرده است. رنگی فوق العاده زیبا که هیچ چشمی دوست ندارد نگاهش را از آن بردارد. این رنگ احساس آرامشی عجیب را همراه خود دارد. گویی در تعطیلاتی هستید که پایانی برای آن نیست! رنگی که فقط در تصاویر بکگراند سواحل ایسلند در لپ تاب یا موبایلتان می‌توانید بیابید.

رنگ گل بهی

این رنگ که در میان خانم‌ها و دختران جوان بسیار پر طرفدار است، برای یک اتاق دخترانه یک پیشنهاد غافل گیر کننده خواهد بود؛ چرا که هر دختری آرزوی داشتن چنین اتاقی را دارد. اتاقی با یک رنگ فرا احساسی، اما با رعایت همه اصول طبیعی بودن. رنگی که در طبیعت به ندرت به چشم می‌خورد، اما گویی جزء رنگ‌های اصلی طبیعت به شمار می‌رود.

رنگ قهوه‌ای تیره

رنگی که دامنه کوه پایه‌های شنی یا تپه‌های خاکی را یادآوری می‌کند. رنگی که در پاییز سرد، گرما بخش کوچه و خیابان‌های خلوت است. این رنگ که از یک سنگینی خاصی در درون خود بهره می‌برد برای محیطی مانند آشپزخانه کاملا مناسب است.

رنگ زرد خردلی

رنگی که برای ایجاد تضاد و بر هم زدن نظم محیط خلق شده است. وقتی روشنایی این رنگ در یک فضای امروزی یا کرخت مدرن به چشم می‌خورد، گویی مرده‌ای دوباره جان تازه یافته و آهنگ حیات به صدا در آمده است. رنگی شادی آور و تمام کننده که بعد از آن دوست ندارید به جای دیگری خیره شوید.

رنگ ترکیبی دو آبی

دو رنگ آبی تیره و آبی روشن مدت‌ها از نگاه‌ها جا مانده بودند. عجیب است ترکیب این دو رنگ فوق العاده زیبا چرا اکنون باید مورد توجه واقع شود. ترکیبی که هیچ دو رنگ دیگری شاید مشابه این زیبایی را نتواند بسازد. طراحی کاغذ دیواری با این رنگ نشانه نبوغ و ذکاوت طراح است و این را در دکوراسیون نیز می‌توان استفاده کرد.

رنگ مشکی

رنگ مشکی جزء رنگ‌هایی است که در آداب و رسوم مختلف معانی به خصوصی به همراه دارد. اما وقتی پای طراحی داخلی خانه به میان می‌آید و یا کسی به دنبال بهترین رنگ خانه می‌گردد، مشکی نیز قدرت و توانایی‌های خود را به رخ می‌کشد. رنگی که اگر آشوب‌ها را خوابانده و سکوتی مطلق ایجاد کند باز هم به راحتی می‌تواند محیط را به حال خود رها کند تا انرژی بگیرد.

رنگ سفید صدفی

اگر فکر می‌کنید که رنگ سفید حسی مانند یک محیط خالی یا یک فضای بیمارستان گونه به شما می‌دهد، بهتر است نگاهی هم به رنگ سفید صدفی بیاندازید. رنگی که درون خود کمی گرما راه داده است تا احساسات شما را نیز به جمع دوستانه خود دعوت کند. دعوتی از روی محبت و آرامشی دائمی…

رنگ سبز زیتونی

رنگ سبز رنگ زندگی و امید است. با خود انرژی‌های فراوانی دارد. هر چه سبز تیره‌تر شود احساس درونی آن به سمت سکوت و سکون پیش می‌رود. این رنگ بیشتر برای دکور‌های مدرن پیشنهاد می‌شود. رنگی که با رنگ‌های مکمل بسیاری تکمیل می‌شود. بهترین رنگ خانه را سبز زیتونی نیز می‌توان انتخاب کرد، به شرط آن که این رنگ برای اتاق نشیمن انتخاب شود.

رنگ زرد خالص

یک اتاق آفتابی و پرنور و یک شهرت بی پایان برای این رنگ. زمانی که از رنگ زرد صحبتی به میان بیاید رنگ‌های دیگر حرفی برای گفتن نخواهند داشت؛ زیرا قدرت درونی این رنگ از خورشید گرفته شده است؛ و سایر رنگ‌ها خود را مدیون وجود چنین رنگی می‌دانند. دیوار‌های زرد همیشه فریاد می‌زنند، حتی اگر اتاق از نور سیراب باشد.

رنگ آبی نفتی

بهترین رنگ خانه برای شما رنگی مانند این مورد است. آبی به نهایت آبی بودن. احساسی که از این جا سرچشمه می‌گیرد تنها با آبی نفتی قابل توصیف است. گویی کسی منظر شماست تا تمام خوبی‌های دنیا را تقدیمتان کند. مهم نیست کجای داستان هستید؛ مهم این است که این رنگ را کنار خود دارید.

رنگ بژ

رنگی مدرن و خنثی. در تعریف دیگر می‌توانید آن را سفید کلاسیک بنامید. تلفیقی از سفید و طلایی روشن. هر کسی را بدون این جلب توجه به را بیاندازد به سمت خود می‌کشد. مهم نیست این رنگ را در اتاق خواب استفاده می‌کنید یا در آشپزخانه، دیوار‌های نشیمن را با این رنگ می‌پوشانید یا اتاق کودک را. مهم این است که تمامی آنچه نیاز دارید در کنار شما قرار دارد، حتی بدون این که نیاز دیگری وجود داشته باشد. از میان رنگ‌های موجود که در سال جدید ترند شده اند، بسیاری از رنگ‌ها در گذشته نیز دیده شده بودند. رنگ‌های خوب در خانه با دکوراسیون خوب بیشتر دیده خواهند شد؛ پس باید حواستان به لوازم منزل نیز باشد. چرا که رنگ دیوار‌ها یکی از اجزای تشکیل دهنده برای نمایش بهترین رنگ خانه است.

ست رنگی مینیمالیستی (خنثی)

این ست رنگی در دسته‌های رنگی زیر تقسیم بندی می‌شود:

ست رنگ سفید:

بهترین رنگ خانه از نگاه خنثی بودن و در عین حال جلوگیری از سکون محض در محیط ست رنگی سفید است. رنگ سفید با دارا بودن حس و حال تمیزی و شفافیت مناسب خانه‌های کوچک و آپارتمانی است تا فضا را بزرگ‌تر و خاص‌تر نشان دهد. برای ست کردن رنگ سفید بهتر است مبلمان خریداری شده برای منزل، میز ناهارخوری، دکوراتیو‌های خاص و ویترین به یک رنگ در بیایند. خنثی بودن رنگ سفید مزایای دیگری نیز دارد. اضافه کردن هر نوع رنگی به رنگ ست سفید غلبه رنگی را به آن سمت سوق می‌دهد. یعنی اگر رنگ سرد وارد محیط شود، ست رنگ سفید فضا را به سمت سردی بیشتر به جریان می‌اندازد. در رنگ‌های گرم نیز شرایط به همین وضع است.

ست رنگ خاکستری و قهوه‌ای روشن

این دو رنگ خنثی با بیشترین اقبال در بین خانواده‌ها رو به رو است. استفاده از مبل‌های با این رنگ‌ها در بین خرید‌های دکوراسیونی عموم افراد جایگاهی ویژه دارد. مبلمان به این رنگ به دلیل این که جزء لوازم بزرگ دکوراسیونی به حساب می‌آیند، باعث می‌شوند ست کردن این رنگ‌ها نیز کاری ساده تری شود. رنگ‌های خنثی به عنوان گزینه‌های اصلی برای بهترین رنگ خانه پیشنهاد می‌شوند که در میان آن‌ها رنگ‌های خاکستری (طوسی و قهوه‌ای روشن) جزء بهترین بهترین‌ها هستند.

ست رنگ گرم

از رنگ‌های خنثی که بگذریم می‌توان به ست کردن رنگ‌های گرم دکوراسیون به عنوان بهترین رنگ خانه نام برد و اشاره کرد. ست رنگ کرم با رنگ پیشنهادی زرد متمایل به سایه‌های تیره که در اصطلاح خردلی نامیده می‌شود رنگی مدرن و خاص برای خانه شما به شمار می‌آید. با رنگ نارنجی روشن، و زرشکی نیز به زیبایی خانه خود بیافزاید به شرط آنکه هنگام ست کردن حتما از رنگ‌های روشن و غالب برای روشنایی کافی محیط استفاده کنید. از بین گرم‌ها که رنگ‌های روشن را ست می‌کنید می‌توانید رنگ صورتی و گلبهی را از خانواده گرم‌ها انتخاب کنید. البته این رنگ‌ها برای فضا‌هایی هم، چون اتاق خواب، اتاق کودک و موارد مشابه پرکاربردترین است.

ست رنگ سرد

بین طراحان و دیزاینر‌های بزرگ رنگ‌های سرد در دکوراسیون همواره یک اولویت در مواقع اضطراری به حساب می‌آید و به نوعی هر کجا که به درب بسته برخورد کنند این رنگ‌ها را وارد داستان می‌کنند. ست رنگ سرد از جمله بهترین‌ها به عنوان بهترین رنگ خانه است که اگر بخواهیم میان این سه دسته رنگ‌ها را اولویت و درجه بندی کنیم، ابتدا رنگ خنثی، سپس رنگ‌های سرد و گرم رتبه‌های اول تا سوم را به خود اختصاص می‌دهند. ست رنگ سرد که از سمت سایه‌های تاریک خود به رنگ‌های خنثی نزدیک‌تر می‌شود به راحتی با هر ساختاری تطبیق پیدا می‌کند. آبی کم رنگ که از یک سمت به رنگ سبز و از سمتی دیگر به رنگ‌های نیمه خنثی بنفش و طیف‌های آن متصل می‌شود، انتخابی ایده آل برای هر مکانی است. هم خانواده‌های رنگ سرد نیز بسیار پرکاربرد بوده و تاثیری مثبت در فضای خانه به وجود می‌آورند. اگر به دنبال یک تغییر عمده می‌گردید که با آن بهترین رنگ خانه را به دست آورید به سراغ رنگ‌های سرد تیره بروید. رنگ‌های لوکس و پایدار که جذبه خاصی به جلوه‌های بصری خانه می‌دهد. پیدا کردن بهترین رنگ خانه شاید کار ساده‌ای نباشد، اما این فرایند یک فعالیت هیجان انگیز برای خانه شما به شمار می‌رود. تجربه٬ مشورت گرفتن از صاحبان سبک در این زمینه و همین طور مطالعه تئوری‌های رنگی کمک فراوانی برای شناخت بهتر و این‌تر بهترین رنگ خانه به شما خواهد کرد.

 

منبع: ساعد نیوز

[ad_2]

Source link