بیمه ما خبر از انعقاد قرارداد با هما داد/ «وپترو» و «شکربن» همچنان به دنبال فروش «شدوص»
بیمه ما خبر از انعقاد قرارداد با هما داد/ «وپترو» و «شکربن» همچنان به دنبال فروش «شدوص»

[ad_1] اقتصادآنلاین – محمدامین خدابخش؛ در واپسین روز هفته شاخص بورس تهران همچون روز گذشته راه رفته را به میزان دو هزار و ۷۰۰ واحد بازگشت و اصلاح خود را تا سطح ۱۸۵ هزار و ۵۵۹ واحد ادامه داد. به موجب این استراحت سنگین که برای دومین روز متوالی بیشتر نمادهای بازار را به منفی […]

[ad_1]

اقتصادآنلاین – محمدامین خدابخش؛ در واپسین روز هفته شاخص بورس تهران همچون روز گذشته راه رفته را به میزان دو هزار و ۷۰۰ واحد بازگشت و اصلاح خود را تا سطح ۱۸۵ هزار و ۵۵۹ واحد ادامه داد. به موجب این استراحت سنگین که برای دومین روز متوالی بیشتر نمادهای بازار را به منفی کامل رساند، به‌طور قابل توجهی از میزان توقف‌ها کاسته شد و باعث شد تا پیام‌های ناظران بورس و فرابورس در مقایسه با روزهای گذشته کم رفت و آمد باشد. در این روز بیمه نوین از چگونگی تسعیر ارز گفت و «شدوص» دوباره به فروش گذاشته شد.

«وپترو» و «شکربن» باز هم درصدد فروش «شدوص»: نماد معاملاتی شرکت‌های کربن ایران (شکربن) و سرمایه گذاری صنایع پتروشیمی (وپترو) به خاطر عرضه سهام شرکت دوده صنعتی پارس به صورت عمده (کنترلی) متوقف شدند. بنا بر اطلاعات منتشر شده در سایت کدال٬ شرکت خدمات مدیریت صبا تامین به وکالت از شرکت کربن ایران و شرکت سرمایه گذاری توسعه صنعت شیمیایی قصد دارد ۴۳.۷۵ درصد از سهام شرکت دوده صنعتی پارس را به صورت یکجا و نقد یا نقد و شرایطی (۳۰ درصد نقد و مابقی طبق شرایط اعلامی) از طریق بورس واگذار کند. «وپترو» نیز به عنوان دیگر شرکتی که مدت هاست به همراه «شکربن» به دنبال فروش سهام خود در «شدوص» است٬ امروز خبر از قصد خود برای فروش سهام شرکت یاد شده داد. این شرکت اعلام کرد که شرکت خدمات مدیریت صبا تامین به وکالت از شرکت سرمایه گذاری صنایع پتروشیمی قصد دارد ۲۱.۶۸ درصد از سهام شرکت دوده صنعتی پارس را به صورت یکجا و نقد یا نقد و اقساط (۳۰ درصد نقد و مابقی اقساط طبق شرایط اعلامی) به فروش برساند.

«ما» و بیمه هواپیما: نماد معاملاتی شرکت بیمه ما (ما) با توجه به افشای اطلاعات با اهمیت درباره بیمه نامه هواپیما متوقف شد. به موجب این قرارداد بیمه که شرکت با شرکت هواپیمایی هما به مبلغ ۳۵ میلیارد و ۷۶۸ میلیون تومان منعقد کرده است، مقرر شده وجه مطروحه به صورت پنج درصد نقد و الباقی به صورت هشت قسط به شرکت بیمه پرداخت شود. این قرارداد به صورت ۱۳ درصد واگذاری اتکایی اجباری و ۸۶٫۵ درصد واگذاری اتکایی اختیاری صورت گرفته است.

چگونگی تسعیر ارز در «نوین»: نماد معاملاتی بیمه نوین (نوین) تنها نماد فرابورسی در روز جاری بود که متوقف شد. به موجب این توقف شرکت اعلام کرد که محاسبه سود و زیان تسعیر ارز شش ماهه منتهی به ۳۱ شهریور ۹۷ براساس مکاتبه صورت گرفته بیمه مرکزی و استعلام از بانک مرکزی انجام شده و دارایی‌ها و بدهی‌های ارزی بر مبنای نرخ های سامانه نیما تسعیر شده است.

13970711

[ad_2]

Source link