بین خود و خدا حسابرسی داشته باشیم
بین خود و خدا حسابرسی داشته باشیم

[ad_1] آیت الله العظمی عبدالله جوادی آملی در دیدار حجت‌الاسلام عبدالله حاجی صادقی نماینده، ولی فقیه در سپاه پاسداران که در بنیاد بین المللی علوم وحیانی اسرا برگزار شد، اظهار داشت: ما باید بدانیم که خود، بیش از دیگران در معرض خطریم، شیطان دشمنی است که همواره در کمین ماست و لحظه‌ای از ما غافل […]

[ad_1]

آیت الله العظمی عبدالله جوادی آملی در دیدار حجت‌الاسلام عبدالله حاجی صادقی نماینده، ولی فقیه در سپاه پاسداران که در بنیاد بین المللی علوم وحیانی اسرا برگزار شد، اظهار داشت: ما باید بدانیم که خود، بیش از دیگران در معرض خطریم، شیطان دشمنی است که همواره در کمین ماست و لحظه‌ای از ما غافل نمی‌شود لذا باید توجه داشته باشیم که بصیرت به آسانی به دست نمی‌آید.

خبرگزاری مهر: یکی از مراجع تقلید شیعیان گفت: باید همواره بین خود و خدای خود حسابرسی داشته و مراقب هوای نفس خود باشیم تا هرگز بیراهه نرویم.

به گزارش مرکز خبر حوزه، آیت الله العظمی عبدالله جوادی آملی در دیدار حجت‌الاسلام عبدالله حاجی صادقی نماینده، ولی فقیه در سپاه پاسداران که در بنیاد بین المللی علوم وحیانی اسرا برگزار شد، اظهار داشت: ما باید بدانیم که خود، بیش از دیگران در معرض خطریم، شیطان دشمنی است که همواره در کمین ماست و لحظه‌ای از ما غافل نمی‌شود لذا باید توجه داشته باشیم که بصیرت به آسانی به دست نمی‌آید.

وی ادامه داد: دین به ما گفته که در مقابل دشمن همواره آماده و هوشیار باشید؛ ما یک دشمن بیرونی داریم و یک دشمن درونی، در برابر دشمن بیرون اسلحه انسان «آهن» است که قرآن فرمود: «وَأَنْزَلْنَا الْحَدِیدَ فِیهِ بَأْسٌ شَدِیدٌ» و در برابر دشمن درون به سلاح «آه» نیاز داریم، همانطور که در دعای کمیل می‌خوانیم «سِلاحُهُ الْبُکاءُ».

این استاد حوزه علمیه قم خاطرنشان کرد: اگر این «آه» نباشد از آن «آهن» نیز کاری ساخته نیست، لذا بصیرت بدون «سِلاحُهُ الْبُکاءُ» به دست نمی‌آید.

این مرجع تقلید در ادامه اظهار داشت: ما هم اکنون بیش از هر زمان دیگری به «سِلاحُهُ الْبُکاءُ» و خودسازی نیازمندیم، باید همواره بین خود و خدای خود حسابرسی داشته باشیم، مراقب هوای نفس خود باشیم تا هرگز بیراهه نرویم.

وی با اشاره به آیات قرآن کریم تصریح کرد: خداوند در اواخر سوره مبارکه بقره یک مسئله مهم بصیرتی را مطرح فرموده و آن این است که انسان به وسیله کار خیر، موقعیت انسانی خود را تثبیت می‌کند. مانند اینکه اگر درختی در پای خود آب بریزد در حقیقت ریشه و موقعیت خود را تثبیت کرده است؛ «تَثْبیتاً مِنْ أَنْفُسِهِمْ».

آیت‌الله جوادی آملی در ادامه بیان داشت: انقلاب اسلامی بسیاری از روایات را برای ما تفسیر کرد! مانند این روایت که در یکی از جنگ‌ها شخصی به حضرت امیر علیه السلام عرض کرد کاش برادر من نیز در این جبهه حضور داشت و فیض جهاد نصیب او نیز می‌شد، حضرت فرمود: آیا در مسیر فکری ما و موافق ماست؟ آن شخص عرض کرد بله! حضرت فرمود: اونیز در تمام ثواب‌های ما شریک است. امروز نیز اگر یکی از افراد که پست و سمتی نگرفته، شخصی را که مسوول شده حمایت، یاری و تأیید کند او نیز در همه ثواب‌های آن مسوول شریک خواهد بود.

در ابتدای این دیدار حجت‌الاسلام حاج‌صادقی گزارشی از طرح بصیرت افزایی و افزایش عمق دینی و معرفتی نیرو‌های سپاه و خانواده‌های ایشان ارائه کرد.

[ad_2]

Source link