تشکیل یک کمیته برای حل اختلاف نظام مهندسی و آخوندی
تشکیل یک کمیته برای حل اختلاف نظام مهندسی و آخوندی

[ad_1] خبرگزاری تسنیم: صدیف بدری سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه درست نیست با تصمیمات احساسی برای جامعه مهندسی کشور مشکل ایجاد کنیم گفت: وزیر راه و شهرسازی دستورالعملی را تهیه کرده که منجر به تضعیف سازمان نظام مهندسی ساختمان و بیکاری مهندسان بسیاری می‌شود. بنابر این به نظر می‌رسد که […]

[ad_1]

خبرگزاری تسنیم: صدیف بدری سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه درست نیست با تصمیمات احساسی برای جامعه مهندسی کشور مشکل ایجاد کنیم گفت: وزیر راه و شهرسازی دستورالعملی را تهیه کرده که منجر به تضعیف سازمان نظام مهندسی ساختمان و بیکاری مهندسان بسیاری می‌شود. بنابر این به نظر می‌رسد که آخوندی باید در تصمیماتش تجدید نظر کند.

وی با اشاره به اینکه کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی مسوولیت بررسی این مسئله را بر عهده دارد افزود: به همین دلیل کمیته‌ای در کمیسیون عمران تشکیل شده که در این کمیته دستورالعمل وزیر راه وشهرسازی مورد بررسی قرار می‌گیرد.

بدری ادامه داد: در این کمیته به صورت کارشناسی دستورالعمل وزیر راه و شهرسازی را بررسی می‌کنیم و از وزیر و معاونان وزارت راه و شهرسازی برای توضیح در این زمینه دعوت کرده ایم.

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس تصریح کرد: ابتدا ترجیح می‌دهیم از طریق مذاکره به حل این مسئله بپردازیم و چنانچه به نتیجه نرسیدیم، به صراحت موضع خودمان را در این زمینه اعلام می‌کنیم.

وی گفت: با حضور اعضای سازمان نظام مهندسی ساختمان، مسوولان وزارت راه و شهرسازی، دیوان عدالت اداری و سازمان بازرسی اولین جلسه کمیته برگزار شد و مباحث کلی در خصوص اینکه وزارت راه و شهرسازی در جایگاهی قرار دارد که نسبت به این بحث ورود کند را مورد بررسی قرار دادیم.

نماینده مردم اردبیل در مجلس با اشاره به اینکه وزیر کشور نسبت به دستورالعمل پیشنهادی آخوندی مخالفت‌هایی داشته است، اضافه کرد: نامه‌هایی بین دو وزارتخانه رد و بدل شده و رحمانی فضلی در نامه‌ای رسمی این دستورالعمل را مغایر قانون دانسته و در کمیته تخصصی همه این موارد را در نظر می‌گیریم.

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس با تاکید بر اینکه این چالش بین سازمان نظام مهندسی ساختمان با وزارت راه و شهرسازی جای بحث بسیاری دارد گفت: امیدواریم که بتوانیم در کمیسیون به نتیجه برسیم و کار به رفتار‌های جدی‌تر نکشد.

[ad_2]

Source link