تصویب کلیات لایحه «اصلاح قانون مبارزه با پولشویی» در مجلس
تصویب کلیات لایحه «اصلاح قانون مبارزه با پولشویی» در مجلس

[ad_1] خبرگزاری تسنیم، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (سه‌شنبه، ۱۸ اردیبهشت) پارلمان، با اکثریت آرا، کلیات لایحه اصلاح قانون مبارزه با پولشویی را تصویب کردند. براساس این گزارش، تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی، از جمله سیدحسین نقوی‌حسینی، حسینعلی‌حاجی‌دلیگانی و سیدجواد ابطحی پیش از رأی‌گیری درباره کلیات لایحه اصلاح قانون مبارزه با […]

[ad_1]

خبرگزاری تسنیم، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (سه‌شنبه، ۱۸ اردیبهشت) پارلمان، با اکثریت آرا، کلیات لایحه اصلاح قانون مبارزه با پولشویی را تصویب کردند.

براساس این گزارش، تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی، از جمله سیدحسین نقوی‌حسینی، حسینعلی‌حاجی‌دلیگانی و سیدجواد ابطحی پیش از رأی‌گیری درباره کلیات لایحه اصلاح قانون مبارزه با پولشویی، آن را مغایر با ماده ۱۴۸ آئین‌نامه داخلی و نیز خلاف منافع ملی کشور دانستند و معتقد بودند که با توجه به اینکه این لایحه در تاریخ نهم اردیبهشت امسال از سوی دولت تقدیم مجلس شده، باید ۱۰ روز پس از آن در مجلس بررسی شود.

حسینعلی حاجی‌دلیگانی نماینده مردم شاهین‌شهر در مجلس در مخالفت با لایحه اصلاح قانون مبارزه با پولشویی گفت: چرا این لایحه در دستور قرار گرفته است. هنوز به پالرمو رسیدگی نشده، گزارش دیگری در دستور کار مجلس قرار گرفته است.

همچنین سیدحسین نقوی‌حسینی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نیز لایحه اصلاح قانون مبارزه با پولشویی را خلاف منافع ملی کشور عنوان و تأکید کرد: ماده ۱۴۲ آئین‌نامه داخلی مجلس درباره این لایحه رعایت نشده است، دولت موظف بوده که ماده ۱۴۲ را رعایت کند، این اخطار از اساس هم به مجلس و هم به دولت وارد است، مجلس اصلا نباید آن را می‌پذیرفت.

[ad_2]

Source link