تعامل بسیار خوبی بین فرمانداران و سازمان منطقه آزاد ماکو شکل گرفته است/ طرح توسعه ماکو در راستای سیاست های دولت تدبیر وامید
تعامل بسیار خوبی بین فرمانداران و سازمان منطقه آزاد ماکو شکل گرفته است/ طرح توسعه ماکو در راستای سیاست های دولت تدبیر وامید

[ad_1] در دیدار فرمانداران شهرستان های ماکو؛ شوط و پلدشت با مدیر عامل و معاونین سازمان منطقه آزاد ماکو ضمن اعلام تعامل خوب مسولین؛ به طرح توسعه ماکو به عنوان نقشه راه سیاست های دولت تدبیر و امید در منطقه آزاد ماکو تاکید شد. به گزارش پایگاه خبری منطقه آزاد ماکو؛ در این دیدار مدیرعامل […]

[ad_1]

در دیدار فرمانداران شهرستان های ماکو؛ شوط و پلدشت با مدیر عامل و معاونین سازمان منطقه آزاد ماکو ضمن اعلام تعامل خوب مسولین؛ به طرح توسعه ماکو به عنوان نقشه راه سیاست های دولت تدبیر و امید در منطقه آزاد ماکو تاکید شد.
به گزارش پایگاه خبری منطقه آزاد ماکو؛ در این دیدار مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو گفت: رویکرد مشترک یاد شده با هدف برنامه ریزی موثر و کاربردی تر در جهت تحقق سیاست های دولت در منطقه آزاد تقویت می شود.
غلامرضا سلیمانی با اشاره به اینکه برای توسعه منطقه مسولین دولتی یک هدف واحد را دنبال می کنند افزود: تمام مسئولان شهرستان با هدف بالا بردن رضایت مردم فعالیت می کنند و در کنار برنامه های کلان خدماتی، به مسائل و امور جاری مردم نیز توجه ویژه ای دارند.

*** ۲۳۹ برنامه عملیاتی برای توسعه ماکو تدوین شد

وی با اشاره به اینکه برای دستیابی به اهدف راهبردی منطقه، تعداد ۱۸ راهبرد، ۴۱ هدف عملیاتی و ۲۳۹ برنامه عملیاتی تدوین شده است افزود: تا شهریور سال ۹۸ تمامی پروژه های عمرانی نیمه تمام منطقه به اتمام می رسد و تا پایان سال جاری بخش عمده ای از پروژه ها به بهره برداری می رسند.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو با اذعان به اینکه این سازمان را با ده ها میلیارد بدهی تحویل گرفته و امروز تمام بدهی ها پرداخت شده است افزود: بحمدلله با تلاش های همکاران سازمان برنامه های توسعه ای با الگوهای علمی و کارشناسی ریل گذاری شده و با وجود کاهش درآمدهای سازمان با راهکارهای علمی برای این سازمان درآمدزایی شده است.
سلیمانی بهره برداری از مجتمع خدماتی حمل و نقل آناوطن تا اردیبهشت ۹۸؛ تکمیل زنجیره لجستیک ؛ احداث سردخانه بخش خصوصی؛ احداث آزاد راه با مشارکت ۶۵ درصدی بخش خصوصی و ۳۵ درصدی دولت را از جمله برنامه های توسعه ای برشمرد و افزود:‌مطالعات راه آهن در حال انجام بوده و مرز هوایی تا پایان سال با برقراری پروازهای خارجی و پروازهای روزانه داخلی راه اندازی می شود.
وی ادامه داد: ترانزیت دام زنده بصورت هوایی و زمینی از ترابزون بزودی آغاز می شود و پیش بینی شده است ۲۵ درصد واردات نهاده های دام کشور از مرز بازرگان صورت گیرد.

***تمهیدات ویژه سازمان منطقه آزاد ماکو به گردشگران

سلیمانی به تمهیدات سازمان برای گردشگران نیز اشاره کرد و گفت: تخفیفات ویژه برای هزینه بلیط هواپیما برای گردشگران به منطقه در نظر گرفته شده و نقدمات گردشگری ترکیبی با ترکیه انجام شده است.
وی به اجرای ده ها پروژه کشاورزی در شهرستان پلدشت اشاره کرد و افزود: بیش از ۸۰ درصد پروژه های بخش خصوصی در شهرستان پلدشت انجام می شود.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو ادامه داد: بزودی گزارشی از اقدامات صورت گرفته و برنامه های پیش رو را بصورت مشروح در اختیار رسانه ها و مردم عزیز قرار می دهیم که در جریان برنامه های توسعه ای منطقه شان باشند.

*** فرمانداران برادرانه با سازمان منطقه آزاد ماکو همکاری می کنند

فرماندار جدید ماکو نیز در این دیدار به پیمان برادری بین فرمانداری و سازمان منطقه آزاد ماکو اشاره کرد و گفت:‌ فرمانداری ها و سازمان منطقه آزاد به عنوان نهادهای اجرایی به عنوان دو بال قدرتمند دولت تدبیر و امید در این منطقه هستند.
حسین عباسی با اعلام اینکه برای حل مشکلات مردم در کنار سازمان منطقه آزاد ماکو هستیم، افزود: طرح جامع توسعه ماکو به عنوان مهمترین نقشه راه می تواند این منطقه را در مسیر توسعه پایدار به جایگاه حقیقی اش برساند.

فرماندار جدید پلدشت نیز چشم انداز توسعه منطقه را بسیار کارشناسی شده و علمی توصیف کرد و گفت: برای تحقق برنامه ها و رویکردهای سازمان منطقه آزاد ماکو از هیچ کوششی دریغ نخواهیم کرد.
مهران صفری از آمادگی فرمانداری و مجموعه ادارات پلدشت برای حل مشکلات و مسایل سرمایه گذاران و صاحبان صنایع منطقه خبر داد.
فرماندار شهرستان شوط نیز این شهرستان را مستعد برای جذب سرمایه گذاران دانست و گفت: شهرک صنعتی این شهرستان آماده است و ما برای جذب سرمایه گذاران و حمایت از آنان تمام تلاشمان را می کنیم.
حسن عبداللهی از مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو بخاطر تدوین طرح های کارشناسی با الگوهای علمی و دانشگاهی برای توسعه منطقه تشکر کرد و گفت: ما نیز برادرانه در کنار خادمین نظام مقدس جمهوری اسلامی هستیم.[ad_2]

Source link