تلاطم ارزی به زیان تولید و بخش خصوصی است
تلاطم ارزی به زیان تولید و بخش خصوصی است

[ad_1] معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه چالش‌های اقتصادی در ارتباط مستقیم با امنیت ملی است، گفت: تلاطم ارزی و پیش بینی ناپذیر بودن اقتصاد باعث از بین رفتن فضای کار و تولید می‌شود. خبرگزاری مهر: اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهور عصر امروز (چهارشنبه) در نشست چند ساعته با جمعی از صاحب نظران […]

[ad_1]

معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه چالش‌های اقتصادی در ارتباط مستقیم با امنیت ملی است، گفت: تلاطم ارزی و پیش بینی ناپذیر بودن اقتصاد باعث از بین رفتن فضای کار و تولید می‌شود.

خبرگزاری مهر: اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهور عصر امروز (چهارشنبه) در نشست چند ساعته با جمعی از صاحب نظران و فعالان اقتصادی و مسئولان نهاد‌های مالی کشور، ضمن تشریح برخی عوامل بروز نوسانات اخیر ارزی و تصمیمات و سیاست‌های دولت در تک نرخی کردن ارز، اظهار داشت: مبارزه با قاچاق ارز و پولشویی و برهم زنندگان ثبات اقتصادی کشور، ایجاد نظم در واردات کالا و نظارت بر ارز‌های حاصل از صادرات، جلوگیری از افزایش قیمت کالا‌های اساسی و مورد نیاز مردم، تامین ارز مورد نیاز مسافری، دانشجویی و پزشکی جزو بخش‌های مختلف تصمیم دوشنبه شب دولت است و برای تحقق این برنامه از هیچ اقدامی دریغ نخواهیم کرد.

وی با بیان اینکه چالش‌های اقتصادی در ارتباط مستقیم با امنیت ملی است، افزود: دولت در خصوص موضوعات اساسی کشور دارای برنامه است و نمی‌تواند از کنار مسایلی که بر زندگی میلیون‌ها ایرانی تاثیر گذار است، بی تفاوت عبور کند.

جهانگیری با اشاره به جنگ تبلیغی و روانی دولت آمریکا در ماه‌های اخیر برای بی ثبات نشان دادن فضای اقتصادی کشور به منظور جلوگیری از سرمایه گذاری داخلی و خارجی، گفت: با وجود همه فشار‌ها وضع اقتصادی و ارزی کشور به لحاظ تراز تجاری و جذب سرمایه مثبت است و در عین حال دولت برای هر شرایطی آمادگی لازم را دارد.

معاون اول رییس جمهور تاکید کرد: عبور از همه چالش‌های پیش روی کشور نیازمند وفاق ملی و وحدت است و ما از بخش خصوصی می‌خواهیم تا دولت را در پیشبرد برنامه هایش یاری کند.

جهانگیری با یادآوری این نکته که از بین رفتن ثبات اقتصادی به نفع هیچ کس نیست، افزود: تلاطم ارزی و پیش بینی ناپذیر بودن اقتصاد باعث از بین رفتن فضای کار و تولید می‌شود که به ضرر بخش خصوص کشور است.

در این جلسه هریک از حاضران دیدگاه‌های و پیشنهاد‌های خود برای اجرای بهتر و عملیاتی شدن تصمیمات دولت را بیان کردند. تاکید بر تامین ارز کالا‌های مورد نیاز جامعه، اجرای طرح‌های مکمل برای حمایت از صادرات، استفاده از کریدور‌های مختلف انتقال ارز و حواله ارزی به کشور، نحوه تزریق ارز بنگاه‌های دارای صادرات به کشور و تامین ارز مسافری، پزشکی و دانشجویی از جمله مباحث مطرح در این نشست بود.

[ad_2]

Source link