تلگرام در هیچ کشوری مثل ایران رها نیست
تلگرام در هیچ کشوری مثل ایران رها نیست

[ad_1] خبرگزاری تسنیم: سیدحسین نقوی‌حسینی سخنگوی فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی با اشاره به جلسه صبح امروز (سه‌شنبه، ۲۱ فروردین) این فراکسیون که با حضور نمایندگانی از نهاد‌های حضور برخی از مسئولان امنیتی کشور پیرامون تهدیدات پیام‌رسان‌های خارجی برگزار شد، گفت: در این جلسه این نکته مطرح شد که پیام‌رسان‌های خارجی فقط نقش ارتباطی […]

[ad_1]

خبرگزاری تسنیم: سیدحسین نقوی‌حسینی سخنگوی فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی با اشاره به جلسه صبح امروز (سه‌شنبه، ۲۱ فروردین) این فراکسیون که با حضور نمایندگانی از نهاد‌های حضور برخی از مسئولان امنیتی کشور پیرامون تهدیدات پیام‌رسان‌های خارجی برگزار شد، گفت: در این جلسه این نکته مطرح شد که پیام‌رسان‌های خارجی فقط نقش ارتباطی را ایفا نمی‌کنند، بلکه با استفاده از کانال‌‎ها، نقش رسانه‌ای دارند و باید گفته شود که تلگرام و فضای مجازی در هیچ کشوری مثل کشور ما رها نیست.

وی افزود: در این جلسه گفته شد که نظام سلطه برای کشور ما برنامه دارد و هدفمند پیش می‌رود، اینگونه نیست که فضای مجازی در کشور ما نیز مثل سایر کشور‌ها باشد.

سخنگوی فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس با بیان اینکه ۵۰ درصد کاربران تلگرام ایرانی هستند، تصریح کرد: اغلب کشور‌ها کاملا مسلط بر تلگرام هستند و انتظار این است که مراجع ذی‌ربط در حوزه فضای مجازی کشور، به وظیفه انقلابی شرعی و ملی خود عمل کنند، زیرا فضای مجازی در خدمت آمریکا و رژیم صهیونیستی است و باید مردم را از چنگ آن‌ها نجات داد.

نقوی‌حسینی با تأکید بر اینکه ایجاد شبکه ملی فضای مجازی و حمایت و تقویت پیام‌رسان‌های داخلی در رأس فعالیت‌های دولت قرار گرفته است، افزود: وزارت ارتباطات در این زمینه مسئول اجرای موارد ابلاغ شده است که به‌طور جدی نیز ورود کرده است.

وی اضافه کرد: در این جلسه مطرح شد که پیام‌رسان‌های داخلی در حال تغییر و تحولات بسیار خوب است و به‌زودی سامان‌دهی خوبی صورت می‌گیرد و قطعا با رفع مشکلات و موانع خود، پاسخگوی همه نیاز‌های داخلی خواهند شد و پنج پیام‌رسان داخلی تا آخر فروردین به سطحی خواهند رسید که در صورت حذف پیام‌رسان‌های خارجی، هیچ مشکلی در فضای کسب و کار، اشتغال در فضای مجازی و فعالیت‌های ارتباطی ایجاد نخواهد شد.

سخنگوی فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس گفت: در این جلسه مطرح شد که دستگاه‌‎ها و نهاد‌ها نیز در حال انتقال کلیه خدمات و فعالیت‌های خود به پیام‌رسان‌های داخلی هستند.

نقوی‌حسینی ادامه داد: در این جلسه گفته شد که اغلب کشور‌ها مثل روسیه، مالزی، اندونزی، پاکستان و سایر کشور‌ها برخورد قاطع و جدی با تلگرام دارند، چرا باید در کشور ما تلگرام رها باشد، همچنین در این جلسه مطرح شد که گفته می‌شود پیام‌رسان‌های داخلی دارای امنیت نیستند، ایم موضوع کذب محض است و واقعیت ندارد، امروز انتقال از پیام‌رسان‌های خارجی به پیام‌رسان‌های داخلی یک مطالبه عمومی است.

وی تأکید کرد: یکی از وجوه مهم و نگران‌کننده تهدیدات اقتصادی و خسارات احتمالی اقتصادی در فضای مجازی و پیام‌رسان‌های خارجی است، به‌طوری که اگر روند فعالیت‌های اقتصادی در پیام‌رسان‌های خارجی به این شیوه ادامه یابد، اتفاق مؤسسات مالی و اعتباری در حوزه فعالیت‌های اقتصادی فضای مجازی رخ خواهد داد.

[ad_2]

Source link