توصیه حبیبی به رئیس جمهور
توصیه حبیبی به رئیس جمهور

[ad_1] خبرگزاری تسنیم: محمدنبی حبیبی دبیرکل حزب موتلفه اسلامی در پایان نشست دبیران این حزب اظهار داشت: اگر مسئله نفوذ را جدی نگیریم در مبارزه با دشمن دچار مشکلات خواهیم شد. ما سال‌های نخست انقلاب را داریم که چطور جریان نفوذ بخش عظیمی از نیرو‌های انقلاب را زیر تیغ ترور برد و در سراسر کشور […]

[ad_1]

خبرگزاری تسنیم: محمدنبی حبیبی دبیرکل حزب موتلفه اسلامی در پایان نشست دبیران این حزب اظهار داشت: اگر مسئله نفوذ را جدی نگیریم در مبارزه با دشمن دچار مشکلات خواهیم شد. ما سال‌های نخست انقلاب را داریم که چطور جریان نفوذ بخش عظیمی از نیرو‌های انقلاب را زیر تیغ ترور برد و در سراسر کشور درگیری‌هایی به نام خلق و به کام آمریکا راه انداخت.

وی گفت: در مسئله برجام، مسائل زیست محیطی و اخیرا در مسئله ارز شرارت دشمنان را دیدیم. ریشه این ضربه‌ها خط نفوذ است. دشمن می‌خواهد با بهره‌گیری از جریان نفوذ روی محاسبات مسئولان و تغییر باور‌های مردم تأثیرگذاری کند. شرط حضور در این میدان بصیرت‌افزایی است.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی تولید حاشیه توسط برخی مقامات از جمله آقای رئیس‌جمهور را یک مشکل‌آفرینی برای دولت دانست و تاکید کرد: مردم می‌خواهند مسئولان روی مسائل اصلی تمرکز پیدا کنند و از روی آوردن به دو قطبی‌سازی و حاشیه‌سازی بپرهیزند و مسائل اصلی را به‌جای مسائل فرعی که مهمترین آن موضوعات اقتصادی مردم است، مطرح کنند.

حبیبی در ادامه با بیان اینکه خزانه‌داری آمریکا روی تضعیف ریال ایران متمرکز شده است، اظهار کرد: آن‌ها با «جنگ‌افزار‌های مالی» به جنگ با اقتصاد ایران روی آورده‌اند و به دنبال محدود کردن توانایی ایران در تجارت با دنیا هستند.

وی خطاب به رئیس‌جمهور و مسئولان دولتی گفت: ما اکنون درگیر یک جنگ اقتصادی هستیم. دولت اختیارات اصلی را در حوزه اقتصاد به عهده دارد. بودجه شرکت‌های دولتی بیش از دو برابر بودجه عمومی دولت است. رئیس‌جمهور شخصا باید فرماندهی چنین جنگی را به عهده بگیرد و از همه ظرفیت‌های مردم و نظام استفاده کند. سیاست‌های نادرست را تغییر دهد، مدیران ناکارآمد را تعویض کند و مدیریت هماهنگ کردن مسئولان اقتصادی را به عهده داشته باشد.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی با اشاره به سخنان اخیر آقایان ظریف و عراقچی در مورد تداوم بدعهدی‌های آمریکا و اروپا در برجام گفت: اینکه وزیر خارجه گفته است؛ در برجام و بیرون از برجام انتخاب گسترده داریم، به نظر ما حرف درستی است، ولی اینکه آقای عراقچی گفته است در هر شرایطی به برجام متعهد خواهیم ماند اشتباه است.

حبیبی تصریح کرد: اگر آمریکا به تعهدات خود عمل نمی‌کند به چه دلیلی ما باید به تعهدات خود عمل کنیم. راه برون رفت از بدعهدی آمریکا آن است که ایران تعهدات خود را متوقف کند. این کمترین واکنش به بدعهدی و نقض عهد است.

وی اضافه کرد: اکنون ۱+۵ به ۱+۳ تبدیل شده است. روسیه و چین از بدعهدی آمریکا ناراضی هستند و از آن پیروی نمی‌کنند، اما انگلیس، فرانسه و آلمان دنباله‌روی آمریکا هستند و در شرارت آمریکایی‌ها شراکت دارند. آن‌ها تا چه زمانی می‌خواهند این راه غلط را ادامه دهند.

حبیبی با اشاره به عدم پایبندی دولت، در مواردی، به برنامه ششم گفت: دولت قرار بود برای ساماندهی به حقوق کارمندان و شفاف‌سازی پس از رسوایی حقوق‌های نجومی، سامانه ثبت حقوق برای کارمندان خود را راه‌اندازی کند.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی همچنین تاکید کرد: دولت در تصویب نامه شماره ۹۷۰۰۲ مورخ ۷/۸/۹۶ و نیز تصویب نامه شماره ۱۶۹۳۴۰ مورخ ۹۶/۱۲/۲۸ هیئت وزیران، مغایر ماده ۱۱۸ قانون برنامه ششم عمل کرده است. تداوم مخالفت با برخی از موارد در برنامه ششم و عدم رعایت قوانین موضوعه بی‌انضباطی‌های دولت گذشته را تداعی می‌کند. چرا امروز دولت باید این مسیر بی‌بازگشت را طی کند؟

وی با اشاره به اینکه امسال سال حمایت از تولید ملی است، گفت: دولت اگر بخواهد در مسیر حمایت از تولید ملی حرکت کند، مشکل قانونی ندارد، اما امیدواریم همت دولتمردان در این مورد افزایش یابد.

حبیبی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سالروز حمله آمریکا در طبس گفت: شکست آمریکا در طبس اولین شکست نظامی آمریکایی‌ها پس از پیروزی انقلاب اسلامی بود آمریکایی‌ها در طبس از خدا شکست خوردند و این شکست طی ۴ دهه اخیر همچنان ادامه دارد. خدا ملت ما را در نبرد با آمریکا مورد عنایت قرار داده است. واقعه طبس این حقیقت را به روشنی بیان می‌کند.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی با اشاره به حمله آمریکا، انگلیس و فرانسه به سوریه گفت: حمله مثلث شرارت به سوریه و عدم توفیق آن‌ها در رسیدن به اهداف خود نشان می‌دهد شکست‌های آمریکا در منطقه ادامه دارد. بهانه‌های آن‌ها برای مردم جهان و حتی مردم کشور‌های حمله کننده قانع کننده نیست.

حبیبی با اشاره به سخنان سردار سلامی جانشین فرمانده سپاه در نماز جمعه تهران گفت: رژیم صهیونیستی در شمال و غرب در تقاطع آتش است و به‌زودی طعم تلخ یک شکست را خواهند چشید. امروز میلیون‌ها جوان در ایران و منطقه منتظر یک فرمان هستند تا خشم انقلابی خود را در انتقام از خون فلسطینی‌ها و مظلومان در غزه، لبنان و سوریه نشان دهند.

[ad_2]

Source link