جایگاه لرزان بن سلمان/نوکری برای آمریکا تاریخ مصرف دارد :: خبرگزاری خانه ملت
جایگاه لرزان بن سلمان/نوکری برای آمریکا تاریخ مصرف دارد :: خبرگزاری خانه ملت

[ad_1] غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ضمن اشاره به موضوع احتمال تعلیق بن سلمان توسط لندن و واشنگتن،گفت:برداشتن بن سلمان توسط آمریکا و انگلیس،می‌تواند برای شیوخ منطقه درس عبرتی باشد. نوکری برای آمریکا تاریخ مصرف دارد وی افزود:نوکری برای آمریکا تاریخ مصرف دارد، ولی نوکری برای مردم تاریخ مصرف […]

[ad_1]

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ضمن اشاره به موضوع احتمال تعلیق بن سلمان توسط لندن و واشنگتن،گفت:برداشتن بن سلمان توسط آمریکا و انگلیس،می‌تواند برای شیوخ منطقه درس عبرتی باشد.

نوکری برای آمریکا تاریخ مصرف دارد

وی افزود:نوکری برای آمریکا تاریخ مصرف دارد، ولی نوکری برای مردم تاریخ مصرف ندارد و مرتب به روز رسانی می شود.

نماینده مردم رشت در مجلس با بیان اینکه بن سلمان هرکاری توانست برای ترامپ و آمریکا انجام داد،ادامه داد:از رقص شمشیر گرفته تا فرستاندن صندوق های طلا و پول توسط سعودی که خودشان این موضوعات را رسانه‌ای کردند،به محض بروز یک خطا که خطای نابخشودنی بود و آبرویی برای عربستان که با رفتار قرون وسطایی خود در مورد خاشقجی انجام داد،نماند بلافاصله ترامپ وی را رها کرد. 

بن سلمان از برخورد ترامپ با خودش درس بگیرد

عضوکمیسیون برنامه بودجه و محاسبات در مجلس با اشاره به  اقدامات به سلمان در ایجاد کینه ،عداوت و دشمنی با قطر و ایران در منطقه و عدم سوء مدیریت در بین مردم خودش و غیره باعث شد که آمریکا احساس کند که نمی‌توان به بن سلمان تکیه کند،تاکید کرد:همانطور که یک روزی شاه را در ایران  رها  کردند، بن سلمان را هم رها می کنند،هر کسی را دیگری هم که بعد از آن بیاید،برایش این اتفاق می‌افتد.

بیشتر بخوانید:

 

جعفرزاده ایمن آبادی مطرح کرد:امیدوارم بن سلمان از اتفاقات جهان و برخورد ترامپ با خودش درس بگیرد و به دامان کشورش و آغوش مردم خودش برگردد و به مردم خودش تکیه بکند،سعی کند که با کشورهای منطقه از جمله ایران که دارای اقتدار بزرگ سیاسی و نظامی منطقه است روابط دوستانه برقرار کند.

وی با بیان اینکه کشور ما تمایل به تنش زدایی ارتباط و برقراری تماس با سایرکشورهای منطقه دارد،تصریح کرد:کشور ما سعی می کند نسبت به دیگر کشورها تعامل داشته باشد،اما با کسی که نوکری و دست بوسی آمریکا و مخصوصا رژیم کودک کش صهیونیستی می کند،نمی توانیم ارتباطی داشته باشیم.

این نماینده مردم در مجلس ادامه داد: موضوع دخالت ایران در موضوعات سایر کشورها در منطقه و دیگر نقاط جهان، حرف هایی است که آمریکا و صهیونست ها تا الان به بن سلمان دیکته می‌کردند؛ امیدواریم شیوخ منطقه هم از بن سلمان درس گرفته باشند  و بقیه هم که برسر کار می آیند این حرف های بچه گانه را تکرار نکنند.

نایب رئیس فراکسیون مستقلین ولایی مجلس با اشاره به موضوع تصمیم لندن و واشنگتن برای جابه جایی یکی از قدرت ها در منطقه ،ادامه داد:کشورهایی مانند عربستان سعودی در واقع حکومت های بی اختیاری هستند،حکومت هایی که بن و اساس آنها در دست آمریکایی‌ها قرار دارد و امیدوارم که درس گرفته باشند.

به گزارش خانه ملت؛روزنامه آمریکایی واشنگتن پست یکی از سناریوهای برون رفت عربستان از بحران کنونی را جایگزین کردن موقت فردی به جای محمد بن سلمان برشمرده است.”واشنگتن‌پست” از شکل‌گیری جریانی در عربستان سعودی حول احمد بن عزیز تنها فرزند زنده و به سلطنت‌نرسیده بنیانگذار حکومت سعودی خبر داده است.

نگارنده در یادداشتی با موضوع لزوم تحقیق و تفحص کنگره از عملکرد سرویس‌های اطلاعاتی آمریکا در موضوع مفقود شدن جمال خاشقچی روزنامه‌نگار منتقد عربستانی،نوشته است:«منابع سعودی به من می‌گویند کسانی که با “محمد بن سلمان” [ولی‌عهد سعودی] مخالف هستند، به صورت پنهانی دارند گرد شاهزاده “احمد بن عبدالعزیز” آخرین پسر باقی‌مانده شاه “عبدالعزیز ابن سعود” جمع می‌شوند.»/

[ad_2]

Source link