جزئیات آخرین وضعیت افزایش نمایندگان مجلس
جزئیات آخرین وضعیت افزایش نمایندگان مجلس

[ad_1] خبرگزاری تسنیم: سخنگوی کمیسیون شوراهای مجلس آخرین وضعیت طرح افزایش نمایندگان در مجلس را تشریح کرد.    اصغر سلیمی سخنگوی کمیسیون شورا‌ها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی، با اشاره به بررسی طرح افزایش نمایندگان در این کمیسیون گفت: طبق قانون هر ۱۰ سال باید ۲۰ نفر به تعداد نمایندگان اضافه شود که از […]

[ad_1]

خبرگزاری تسنیم: سخنگوی کمیسیون شوراهای مجلس آخرین وضعیت طرح افزایش نمایندگان در مجلس را تشریح کرد. 

 

اصغر سلیمی سخنگوی کمیسیون شورا‌ها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی، با اشاره به بررسی طرح افزایش نمایندگان در این کمیسیون گفت: طبق قانون هر ۱۰ سال باید ۲۰ نفر به تعداد نمایندگان اضافه شود که از سال ۷۹ این اتفاق رخ نداده است.

وی با تاکید براینکه در گذشته می‌توانستیم ۲۰ نفر به تعداد نمایندگان اضافه کنیم، اما امروز ۳۱ استان داریم، ادامه داد: در مجلس‌های گذشته نمایندگان طرح‌هایی در جهت افزایش نمایندگان ارائه کردند که در این زمینه به تفاهم نرسیدند و این طرح‌ها نیز راه به جایی نبرد.

نماینده مردم سمیرم در مجلس با بیان اینکه در سال ۹۸، باید ۴۰ نفر به تعداد نمایندگان اضافه شود، افزود: این یک فرصت مناسبی است تا در بسیاری استان‌ها و جا‌هایی که اختلاف وجود دارد، این‌ها را بتوانیم حل کنیم.

سخنگوی کمیسیون شورا‌ها و امور داخلی مجلس با اشاره به اختلافاتی که بر سر راه افزایش تعداد نمایندگان وجود دارد، اظهار داشت: برخی نمایندگان معتقد هستند که تعداد جمعیت حوزه انتخابی‌شان افزایش یافته، اما تعداد نمایندگان کم است.

سلیمی تصریح کرد: اختلاف دیگر این است که بعد مسافت بین ۲ منطقه حوزه انتخابیه زیاد است که لازم است تا هر منطقه نماینده‌ای مجزا در پارلمان داشته باشد.

سخنگوی کمیسیون شورا‌ها و امور داخلی مجلس افزود: قرار است در جلسات آتی کمیسیون نمایندگان و رؤسای مجمع نمایندگان استان‌هایی که درباره آن‌ها اختلاف وجود دارد، به جلسات کمیسیون شورا‌ها دعوت کنیم تا نظرات آن‌ها مورد بررسی و ارزیابی قرار دهیم و در نهایت در کمیسیون در مورد آن‌ها رأی‌گیری کنیم تا با یک تفاهم کاملتری این طرح را به صحن علنی مجلس ارائه دهیم.

[ad_2]

Source link