جمعیت بیکاران بیش از ۳ میلیون نفر است
جمعیت بیکاران بیش از ۳ میلیون نفر است

[ad_1] رئیس دفتر رئیس جمهور با بیان اینکه جمعیت بیکاران اکنون بیش از ۳ میلیون نفر است گفت: همه دستگاه های دولتی مؤظف به استفاده از کالای ایرانی برای رفع نیازمندی هایشان هستند. خبرگزاری تسنیم: محمود واعظی، رئیس دفتر رئیس جمهور در گفت و گو با رادیو با اشاره به نامگذاری سال ۹۷ به نام […]

[ad_1]

رئیس دفتر رئیس جمهور با بیان اینکه جمعیت بیکاران اکنون بیش از ۳ میلیون نفر است گفت: همه دستگاه های دولتی مؤظف به استفاده از کالای ایرانی برای رفع نیازمندی هایشان هستند.

خبرگزاری تسنیم: محمود واعظی، رئیس دفتر رئیس جمهور در گفت و گو با رادیو با اشاره به نامگذاری سال ۹۷ به نام «حمایت ازکالای ایرانی» از سوی رهبر معظم انقلاب گفت: شعار مزبور بسیار مهم و حیاتی است بنابراین ضروت دارد همه در جهت تحقق پذیری این مهم پای کار باشند.

وی با اشاره به اینکه شعار سال به خودی خود در جامعه تحقق پیدا نخواهد کرد مگر اینکه مصرف کنندگان، مسئولان و تولیدکنندگان به صورت جدی با یکدیگر تعامل و همکاری داشته باشند گفت: امروز تولیدکنندگان با چالش‌های جدی در این عرصه مواجه هستند.

رئیس دفتر رئیس جمهور با اشاره به اینکه مسئولان علاوه بر پایبندی به ماموریت‌ها و وظایف خود باید نیازمند‌های های دستگاه دولتی، غیر دولتی و خصوصی را از محل کالا‌های ایرانی تامین کنند گفت: تولید در کشور باید ارزان، کیفی، بادوام و قابل رقابت باشد تا مردم با رغبت و اشتیاق به سمت خرید و مصرف کالای ایرانی تمایل پیدا کنند.

وی با بیان اینکه برندسازی کالا‌های ساخت داخل در تحقق پذیری شعار سال بسیار حائز اهمیت است گفت:اکنون بیش از سه میلیون بیکار در کشور وجود دارد و علاوه بر آن سالی یک میلیون نفر متقاضی جدید وارد بازار کار می‌شود.

سرپرست نهاد ریاست جمهوری افزود: حمایت و مصرف کالای ایرانی موجب اشتغال، توسعه صادرات، پویایی تولید، رشد ناخالص داخلی و … در جامعه می‌شود بنابراین وجه همت تمامی مصرف کنندگان، مسئولان و تولیدکنندگان باید تحقق همه جانبه شعار سال باشد.

واعظی با تاکید بر اینکه شعار سال نباید در حد حرف باقی بماند گفت: حمایت از کالای ایرانی در تمامی بخش‌ها اعم از کشاورزی، صنعتی، معدنی، خدماتی و … باید به معنی حقیقت کلمه نمود عملی پیدا کند.

وی با اشاره به اینکه نقش رسانه‌ها به ویژه رسانه ملی در راستای تحقق شعار سال بسیار پر رنگ است گفت: بنابراین می‌طلبد بحث فرهنگ سازی با قوت و قدرت هرچه تمامتر در جامعه دنبال شود.

[ad_2]

Source link