جنگ روانی؛ حربه آمریکا برای احیای تحریم‌ها ضد ایرانی/ نیاز جهان به نفت ایران، تحریم‌ها را بی اثر می‌کند :: خبرگزاری خانه ملت
جنگ روانی؛ حربه آمریکا برای احیای تحریم‌ها ضد ایرانی/ نیاز جهان به نفت ایران، تحریم‌ها را بی اثر می‌کند :: خبرگزاری خانه ملت

[ad_1] مسعود گودرزی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص اظهارات جان بولتون مشاور امنیت ملی رئیس جمهوری آمریکا مبنی بر اینکه تحریم‌‍های نفتی ایران، منافع روسیه را تامین می‌کند، اظهار داشت: بخشی از ادعاهای جان بولتون جنبه روانی دارد زیرا اثرگذاری جمهوری اسلامی ایران در بازار جهانی نفت، واقعیتی است که همگان باید آن […]

[ad_1]

مسعود گودرزی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص اظهارات جان بولتون مشاور امنیت ملی رئیس جمهوری آمریکا مبنی بر اینکه تحریم‌‍های نفتی ایران، منافع روسیه را تامین می‌کند، اظهار داشت: بخشی از ادعاهای جان بولتون جنبه روانی دارد زیرا اثرگذاری جمهوری اسلامی ایران در بازار جهانی نفت، واقعیتی است که همگان باید آن را بپذیرند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه باید توجه داشت که سهمیه کشورهای تولید کننده نفت برای تولید و فروش نفت، تعیین شده و میزان ثابتی به عنوان سقف سهمیه مشخص شده است، بیان کرد: این شرایط و ثبات نشان می‌دهد که با مسائل اعلامی و شعاری نمی‌توان در بازار نفت اثر گذاری کرد.

بیشتر بخوانید:

وی افزود: بعضی از کشورهای خریدار نفت ایران هستند و با وجود همه تحریم‌ها اعلام کرده‌اند که نفت خود را از طریق ایران تامین می‌کنند که با این شرایط جمهوری اسلامی ایران باید برای نقل و انتقالات مالی حاصل از فروش نفت فکر ویژه‌ای داشته باشد و مکانیزم جدیدی را باید طراحی کند.

کشورها به خاطر وضع تحریم‌ها از خرید نفت ایران عقب نشینی نکرده‌اند

گودرزی با بیان اینکه شرایط این گونه نیست که کشورها به خاطر وضع تحریم‌ها از خرید نفت ایران عقب نشینی کرده باشند، ادامه داد: مشتریان نفتِ ایران، همچنان نیاز به نفت خود را از طریق جمهوری اسلامی ایران تامین خواهند کرد ولی برای مسائل مالی باید ساز و کار جدیدی طراحی شود.

بعضی از کشورهای خریدار نفت ایران هستند و با وجود همه تحریم‌ها اعلام کرده‌اند که نفت خود را از طریق ایران تامین می‌کنند که با این شرایط جمهوری اسلامی ایران باید برای نقل و انتقالات مالی حاصل از فروش نفت فکر ویژه‌ای داشته باشد و مکانیزم جدیدی را باید طراحی کند.

نماینده ممسنی و رستم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اظهار نظر جان بولتون خطاب به کشورهایی است که بر خرید نفت از ایران اصرار دارند، گفت: براساس واقعیت‌های بازار نفت و مکانیزم حاکم بر خرید و فروش، اظهارات جان بولتون به نفع کشورهای جهان نیست، مشاور امنیت ملی رئیس جمهور آمریکا قصد دارد روسیه را به عنوان جایگزین تامین نفت جهان معرفی کند در حالیکه کشورهای جهان می‌دانند این امر محقق نمی‌شود.

جان بولتون به دنبال زمینه‌سازی برای اثرگذاری تحریم‌های نفتی علیه ایران است

وی افزود: اظهارت جان بولتون مشاور رئیس جمهور آمریکا بیشتر جنبه روانی دارد تا در قضیه نفت اثرگذاری تحریم‌های آمریکا موثر باشد ولی عملا این تحریم‌ها تاثیرگذار نخواهد بود.

گودرزی اظهار داشت: عملکرد روسیه در زمان تحریم‌‎های نفتی نیز با این اظهارات آمریکا تغییری نمی‌کند ولی باید توجه داشت که روسیه در اجلاس اخیر اوپک در خصوص سهمیه‌ها نقش مثبتی در جهت رویکرد ایران نداشت اما سهمیه ها مصوب شده است و نمی‌توان جای ایران را به دیگران داد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: اگر نفت جمهوری اسلامی ایران به بازار عرضه نشود، شرایط بازار نفت دچار تغییر می‌شود و روی افزایش قیمت ها اثرگذار است و بازار جهانی از این موضوع سود نمی‌برد./

پایان پیام

[ad_2]

Source link