جوانان قدر دوران جوانی را بدانند
جوانان قدر دوران جوانی را بدانند

[ad_1] خبرگزاری فارس: آیت‌الله نوری همدانی از مراجع عظام تقلید با تأکید بر اینکه جوانان باید قدر دوران جوانی را بدانند گفت: براساس روایات، انسان قدر دو نعمت را تا زمانی که آن‌ها را از دست ندهد، نمی‌داند که آن دو نعمت جوانی و سلامت و تندرستی است. آیت‌الله حسین نوری همدانی امشب در دیدار […]

[ad_1]

خبرگزاری فارس: آیت‌الله نوری همدانی از مراجع عظام تقلید با تأکید بر اینکه جوانان باید قدر دوران جوانی را بدانند گفت: براساس روایات، انسان قدر دو نعمت را تا زمانی که آن‌ها را از دست ندهد، نمی‌داند که آن دو نعمت جوانی و سلامت و تندرستی است.

آیت‌الله حسین نوری همدانی امشب در دیدار جمعی از حافظان قرآن، با اشاره به آیاتی از قرآن کریم اظهار کرد: عمر انسان را خداوند متعال به سه قسمت تقسیم کرده است که در دوران نخست انسان ناتوان و ضعیف است، دوره دوم نیرومند و دارای بالندگی و استعداد‌های سرشار و دوره سوم نیز دوران پیری و ضعف است.

وی افزود: بدون تردید هر انسانی در زندگی این سه دوره را می‌گذارند و تنها دوره دوم است که دوره بالندگی و قدرت است، بسیاری از جمع حاضر در دوران بالندگی و نیرومندی قرار دارند و باید از این دوره حداکثر استفاده را داشته باشند.

مرجع تقلید شیعیان با تأکید بر اینکه جوانان باید قدر دوران جوانی را بدانند خاطرنشان کرد: براساس روایات، انسان قدر دو نعمت را تا زمانی که آن‌ها را از دست ندهد، نمی‌داند که آن دو نعمت جوانی و سلامت و تندرستی است.

وی ادامه داد: مهم‌ترین سرمایه و قدرت اسلام جوان است و این نیروی بسیار بزرگی است و به همین دلیل نیز اسلام توجه زیادی به نیروی جوان دارد.

این مرجع تقلید با اشاره به روایتی از پیامبر اکرم (ص) در خصوص توجه به جوانان عنوان کرد: پیامبر اکرم (ص) فرمودند که جوانان با من همکاری کردند و از من حمایت کردند، اما افراد پیر با من به ستیزه پرداختند و این مسئله نشان‌دهنده اهمیت توجه به جوانان است.

وی اظهار کرد: همچنین براساس روایت دیگری بیشتر یاران امام عصر (عج) از جوانان هستند و تنها تعداد اندکی از یاران ایشان را افراد پیر تشکیل می‌دهند.

آیت‌الله نوری همدانی بیان کرد: بسیار ارزشمند است که شما از میان تمام شغل‌ها و کار‌هایی که در دنیا وجود دارد، این شغل را انتخاب کردید و حافظ قرآن شدید؛ شما باید شکرگزار این نعمت الهی باشید و بدانید این توفیقی است که نصیب هر کس نمی‌شود.

وی گفت: دشمنان همواره در حال توطئه علمیه جمهوری اسلامی هستند و تلاش می‌کنند به کشور ضربه بزنند و جوانان باید مراقب باشند و اجازه ندهند دشمنان به اهداف خود دست پیدا کنند.

[ad_2]

Source link