حضور لاریجانی در ضیافت شام سفارت ایران در کلمبو
حضور لاریجانی در ضیافت شام سفارت ایران در کلمبو

[ad_1] خانه ملت: علی لاریجانی امشب (چهارشنبه) فروردین ماه در ضیافت شام که به میزبانی سفارت ایران در کلمبو برگزار شد، ضمن تبریک فرا رسیدن ماه شعبان، گفت: امیدوارم که خدا در این ماه برای خود را بر ملت ایران نازل کند و شرایط را برای بهبود زندگی مردم فراهم کند. رییس مجلس شورای اسلامی […]

[ad_1]

خانه ملت: علی لاریجانی امشب (چهارشنبه) فروردین ماه در ضیافت شام که به میزبانی سفارت ایران در کلمبو برگزار شد، ضمن تبریک فرا رسیدن ماه شعبان، گفت: امیدوارم که خدا در این ماه برای خود را بر ملت ایران نازل کند و شرایط را برای بهبود زندگی مردم فراهم کند.

رییس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ایران درگذشته همیشه روابط نسبتا خوبی با سریلانکا داشته است، افزود: دو کشور در مجامع بین المللی پارلمانی رایزنی‌ها و همکاری‌های مشترکی داشته اند، البته گاهی فراز و فرود‌هایی در این روابط وجود داشته، اما همیشه روابط برقرار بوده است.

وی افزود: اکنون در برخی زمینه‌های اقتصادی مسائلی با کشور سریلانکا وجود دارد که باید حل شود، البته زمینه‌های رفع این مسائل فراهم است.

لاریجانی با بیان اینکه در برنامه ششم توسعه بر این موضوع که سفارتخانه‌های ایران باید ذهنیت فعال و پویایی در مسائل اقتصادی کشور داشته باشند تاکید شده است، ادامه داد: در حال حاضر بار اقتصادی کشور سنگین است، لذا وزارت خارجه که بیشتر سبقه سیاسی داشته باید رویکرد و برنامه ریزی‌های آن به گونه‌ای دقیق‌تر در حوزه اقتصادی قرار گیرد و ذهن افراد در وزارتخانه بر روی این موضوع متمرکز شود.

[ad_2]

Source link