حل مشکلات اقتصادی نیازمند روحیه جهادی است
حل مشکلات اقتصادی نیازمند روحیه جهادی است

[ad_1] خبرگزاری تسنیم: رئیس مجلس شرایط اقتصادی کشور را در مقطع کنونی حساس ارزیابی کرد و گفت: حل مشکلات اقتصادی نیازمند روحیه جهادی است.    علی لاریجانی رئیس مجلس شورای‌اسلامی پیش از ظهر امروز در مراسم تجلیل از جانبازان دفاع مقدس که در تالار شهید مدرس پارلمان برگزار شد، ضمن تبریک به مناسبت روز پاسدار […]

[ad_1]

خبرگزاری تسنیم: رئیس مجلس شرایط اقتصادی کشور را در مقطع کنونی حساس ارزیابی کرد و گفت: حل مشکلات اقتصادی نیازمند روحیه جهادی است. 

 

علی لاریجانی رئیس مجلس شورای‌اسلامی پیش از ظهر امروز در مراسم تجلیل از جانبازان دفاع مقدس که در تالار شهید مدرس پارلمان برگزار شد، ضمن تبریک به مناسبت روز پاسدار و روز جانباز و نیز اعیاد شعبانیه، قدردانی از مجاهدت‌های جانبازان را وظیفه همه آحاد مردم و مسئولان دانست و اظهار داشت: ما باید قدردان عزیزان مجاهدی باشیم که در سپاه پاسداران تلاش کردند و تاسیس سپاه در سال ۵۸ در چنین روزی صورت گرفت.

وی افزود: مجاهدان سپاه پاسداران در طول دفاع مقدس تلاش‌هایی کردند که پس از آن نیز در عرصه مبارزه با گروهک‌ها فعالیت کردند که این‌ها فراموش شدنی نیست، باید به یاد داشته باشیم که برای صیانت از انقلاب اقداماتشان مثمر ثمر بوده که انشاءالله این راه ادامه خواهد یافت.

رئیس‌مجلس تجلیل از جانبازان و ایثارگران را افتخار بزرگی برای مجلس دانست و گفت: طبق آماری که به بنده داده‌اند ۵۷ تن از نمایندگان، ۵۳ کارمند و ۱۹ تن از بازنشستگان و نیز ۲۷ نفر در کتابخانه مجلس و ۳ تن نیز در مرکز پژوهش‌های مجلس جانباز هستند؛ در مجموع ۱۶۳ تن از کارکنان و نمایندگان مجلس جانباز هستند.

لاریجانی اضافه کرد: در بین نمایندگان ۱۶ نفر فرزند شهید و در بین کارمندان نیز ۲۵ نفر فرزند شهید حضور دارند. همچنین دو نفر از کارکنان کتابخانه و ۵ تن نیز از کارکنان مرکز پژوهش‌های مجلس فرزند شهید هستند که در مجموع ۴۷ نفر از نمایندگان و کارکنان مجلس را فرزندان شهدا شامل می‌شوند. در مجموع ۲۱۰ نفر از نمایندگان و کارکنان از بیت شریف شهدا محسوب می‌شوند که این افتخار بزرگی برای همه ملت است.

وی تاکید کرد: آمار فرزندان شهدا و جانبازان کارکنان و نمایندگان مجلس نشان می‌دهد که مجلس از بطن مردم برخواسته و مانند مردم مجاهدت کرده که این ارزشمند است که بخش قابل توجهی از کارمندان و نمایندگان مجلس این ویژگی را دارند.

رئیس مجلس با اشاره به مشکلات جانبازان و ایثارگران اظهار داشت: بسیاری از جانبازان با زحمت کارهایشان را انجام می‌دهند، اما روحیه استقامت در آن‌ها بالاست، اینکه رهبر انقلاب، حضرت آیت‌اللّه خامنه‌ای مکرر می‌فرمایند که باید برای اداره کشور نوعی مدیریت جهادی داشته باشیم، معنای آن حفظ خصوصیت رزمندگی و مجاهدت است.

لاریجانی با تاکید بر اینکه رزمندگان و جانبازان در سال‌های ابتدایی پیروزی انقلاب از تجاوز دشمن در ۸ سال دفاع مقدس دفاع کردند، افزود: امروز میدان عوض شده، اما حل مشکلات، به روحیه جهادی نیاز دارد تا با سرعت، دقت و فداکاری مشکلات حل شود. باید با این روحیه برای پیشرفت کشور تلاش کرد.

وی شرایط اقتصادی کشور را در مقطع کنونی حساس ارزیابی کرد و گفت: اگر روحیه جهادی وجود داشته باشد، دستگاه‌های اداری پرتحرک می‌شود که مجلس و قوه قضائیه نیز باید همین طور باشند؛ حل مشکلات اقتصادی نیازمند روحیه جهادی است.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: کشوری می‌تواند در شرایط مختلف سربلند نباشد که انسان‌ها در آن با روحیه جهادی در تصمیم‌گیری و تصمیم‌سازی حضور داشته باشند.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد که در پناه روحیه مجاهدت، ایستادگی و خلاقیت‌های بروز داده شده از روحیه مدیریت جهادی بتوان آینده کشور را رو به پیشرفت مشاهده کرد.

[ad_2]

Source link