خرید کالای ایرانی افتخار ملی است
خرید کالای ایرانی افتخار ملی است

[ad_1] خبرگزاری تسنیم: حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی آل هاشم عصر امروز در دیدار با جمعی از صنعتگران و کارآفرینان آذربایجان شرقی با بیان اینکه جهاد اقتصادی، همّت مضاعف و کار مضاعف، حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی، اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل به معنای واقعی استقلال اقتصادی کشور را به همراه دارد، اظهار داشت: حمایت از کالای […]

[ad_1]

خبرگزاری تسنیم: حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی آل هاشم عصر امروز در دیدار با جمعی از صنعتگران و کارآفرینان آذربایجان شرقی با بیان اینکه جهاد اقتصادی، همّت مضاعف و کار مضاعف، حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی، اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل به معنای واقعی استقلال اقتصادی کشور را به همراه دارد، اظهار داشت: حمایت از کالای ایرانی فراگیرترین و مردمی‌ترین نامگذاری سال است و هرکس در هر جایگاهی موظف است به تقویت تولید ملی کمک کند.

وی افزود: خرید کالای ایرانی و حمایت از آن زمانی محقق می‌شود که تولیدکنندگان بر اساس نیاز مشتری کالایی با کیفیت و رقابت‌پذیر تولید و به بازار‌های داخلی و خارجی عرضه کنند.

نماینده، ولی فقیه در آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه راهبرد‌های توسعه اقتصادی کشور چندین سال است که از سوی رهبر انقلاب تعیین و تبیین می‌شود، خاطرنشان کرد: راه نجات کشور اقتصاد مقاومتی با بهره گیری از پتانسیل بسیج عمومی مردم در عرصه شکوفایی اقتصاد ملی است.

آل‌هاشم با تاکید بر لزوم فرهنگ سازی حمایت ملی از کالای ملی گفت: مصرف‌کنندگان نقش آفرین اصلی عرصه تولید کشور هستند، زیرا با خرید و حمایت از کالا‌های ایرانی، ضمن کمک به رونق صنعت و تولید کشور، اهداف سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در حمایت از تولید داخلی و مبارزه با کالای قاچاق را محقق می‌سازند.

وی در ادامه ابراز کرد: البته چنانچه تولید داخلی از نظر کیفیت قابل رقابت با نوع خارجی آن باشد، خود به خود فرهنگ استفاده از تولید داخلی در کشور نهادینه می‌شود.

نماینده، ولی فقیه در آذربایجان شرقی با بیان اینکه خودباوری امری تأثیرگذار در زمینه حمایت از کالای ایرانی است، اظهار داشت: باید برخی نگاه‌های نادرست نسبت به کالای ایرانی را از ذهن‌ها پاک کنیم و مصرف کالا‌های ساخت داخلی را در اولویت و آن را مقدم بر کالا‌های خارجی بی کیفیت قرار دهیم.

آل‌هاشم در ادامه گفت: خرید کالای ایرانی؛ افتخار ملی است و در ایجاد فرصت‌های شغلی نقشی اساسی دارد.

نماینده، ولی فقیه در آذربایجان شرقی در پایان تصریح کرد: با حمایت از کالا‌ها و تولیدات داخلی علاوه بر حمایت از اشتغال، از خروج ارز برای خرید کالا‌های خارجی جلوگیری می‌شود و برای تحقق این مهم باید به رویکرد اقتصاد مقاومتی، سیاست خرید و تأمین کالا از تولید کنندگان داخلی با جدیت از سوی مردم و مسئولان اجرایی شود.

[ad_2]

Source link