در تولید تجهیزات روی پای خود ایستاده‌ایم
در تولید تجهیزات روی پای خود ایستاده‌ایم

[ad_1] خبرگزاری تسنیم: امیر حبیب الله سیاری معاون هماهنگ کننده ارتش در نخستین همایش روابط عمومی ارتش و فعالان رسانه‌ای که صبح امروز در دانشگاه دافوس ارتش برگزار شد، گفت: در ابتدای انقلاب ارتش تنها نیروی مسلح و تنها مدافع انقلاب بود و منافقین و دشمنان می‌خواستند این مدافع را از انقلاب بگیرند. وی ادامه […]

[ad_1]

خبرگزاری تسنیم: امیر حبیب الله سیاری معاون هماهنگ کننده ارتش در نخستین همایش روابط عمومی ارتش و فعالان رسانه‌ای که صبح امروز در دانشگاه دافوس ارتش برگزار شد، گفت: در ابتدای انقلاب ارتش تنها نیروی مسلح و تنها مدافع انقلاب بود و منافقین و دشمنان می‌خواستند این مدافع را از انقلاب بگیرند.

وی ادامه داد: در آن زمان شعار دشمنان انقلاب این بود که ارتش نمی‌خواهیم، اما امام خمینی (ره) در اطلاعیه‌ای ۲۹ فروردین را روز ارتش اعلام و گفتند که ارتش باید در خیابان‌ها رژه برود و کسی حق ندارد در امور ارتش دخالت کند.

امیر سیاری روز ۲۹ فروردین ۵۸ را روز تولد ارتش انقلابی دانست و خاطر نشان کرد: ارتش تا زمان تاسیس سپاه، تنها مدافع انقلاب بود و دشمنان که نتوانسته بودند مدافع انقلاب را از بین ببرند اختلافات قومی را راه انداختند و این ارتش بود که با نثار شهدای بسیار از تجزیه کشور جلوگیری کرد و ارتش حدود ۵۰ هزار شهید در ۸ سال جنگ تحمیلی برای دفاع از کشور داد.

وی با اشاره به اقدامات ارتش در دفاع مقدس ادامه داد: دلاوری‌های ارتش موجب جلوگیری از رسیدن صدام حسین به اهدافش شد، نیروی هوایی ارتش در دومین روز جنگ تحمیلی عملیات کمان ۹۹ را انجام داد و نیروی دریایی در شصت و هشتمین روز بعد از آغاز جنگ نیروی دریایی عراق را از بین برد.

امیر سیاری با اشاره به شرح وظایف ارتش گفت: وظیفه ارتش دفاع از کشور و بازدارندگی در مقابل دشمنان است و ارتش امروز باید برای دفاع از تمامیت ارضی کشور نیروی انسانی پرورش یافته داشته باشد و تجهیزات دفاعی را که به دلیل تحریم ما نمی‌دهند را خود تولید کند و ما در بحث طراحی و تولید تجهیزات روی پای خود ایستاده‌ایم و همه نیازمان را که قبل از انقلاب بیگانگان تولید می‌کردند خودمان تولید می‌کنیم.

وی افزود: هرجایی که لازم باشد ارتش پا در رکاب آماده است و این آمادگی و اقتدار و حضور در صحنه‌ها ویژگی امروز ارتش ایران است.

معاون هماهنگ کننده ارتش به دیگر اقدامات و خدمات ارتش اشاره کرد و گفت: در زلزله بم و کرمانشاه و هرجایی که لازم شد حتی در خلیج عدن ارتش در صحنه بوده و خدمت‌رسانی کرد و نگذاشت چرخ اقتصاد کشور مختل شود.

وی در پایان تصریح کرد: باز دارندگی این است که اینقدر توان داشته باشیم که کسی به طمع تجاوز به کشور را نکند و اگر ارتش، سپاه و دیگر نیرو‌ها دست در دست هم این توان دفاعی و بازدارندگی را ایجاد نکرده بودند دشمنان کاری را که در شرق و غرب کشور با همسایگان ما کردند با ما می‌کردند، اما ما کشور و نیرو‌های مسلح مقتدر داریم و وظیفه اطلاع رسانی این توانایی‌ها به مردم و بیرون کشور برای خوشحالی دوستان و دشمنان نا امیدی دشمنان با رسانه‌ها است. من همیشه می‌گویم که ۵۰ درصد بازدارندگی با ما و ۵۰ درصد هم با رسانه‌ها است.

[ad_2]

Source link