دستور روحانی به بانک‌ها برای جذب سپرده‌های ارزی مردم
دستور روحانی به بانک‌ها برای جذب سپرده‌های ارزی مردم

[ad_1] رئیس‌جمهور گفت: بانک‌ها باید برای جذب سپرده‌های ارزی مردم، تشویق و تسهیلات لازم را فراهم کنند و مجموعه سیاست‌های اقتصادی کشور در جهت حمایت از رشد مستمر صادرات هماهنگ شود. خبرگزاری تسنیم: رئیس‌جمهور گفت: بانک‌ها باید برای جذب سپرده‌های ارزی مردم، تشویق و تسهیلات لازم را فراهم کنند و مجموعه سیاست‌های اقتصادی کشور در […]

[ad_1]

رئیس‌جمهور گفت: بانک‌ها باید برای جذب سپرده‌های ارزی مردم، تشویق و تسهیلات لازم را فراهم کنند و مجموعه سیاست‌های اقتصادی کشور در جهت حمایت از رشد مستمر صادرات هماهنگ شود.

خبرگزاری تسنیم: رئیس‌جمهور گفت: بانک‌ها باید برای جذب سپرده‌های ارزی مردم، تشویق و تسهیلات لازم را فراهم کنند و مجموعه سیاست‌های اقتصادی کشور در جهت حمایت از رشد مستمر صادرات هماهنگ شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری، در جلسه ستاد اقتصادی دولت که روز پنجشنبه به ریاست حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور تشکیل شد، نمایندگان بخش خصوصی و بانک‌های کشور با حمایت از سیاست ارزی اخیر دولت، نظرات و پیشنهاد‌های خود را برای اجرای کامل و دقیق آن ارائه کردند.

روحانی در این جلسه با قدردانی از تلاش‌های صادرکنندگان که موجبات رشد صادرات غیرنفتی و حضور گسترده‌تر ایران در بازار‌های جهانی را فراهم کرده‌اند، گفت: هدف سیاست ارزی دولت آرامش و ثبات در بازار ارز بوده است که لازمه رشد پایدار اقتصاد کشور است و بیشترین کمک را به تولید کنندگان و صادرکنندگان برای برنامه ریزی فعالیت‌های اقتصادی خود می‌کند. برای تحقق این هدف، همفکری و همکاری بخش خصوصی و بانک‌ها ضروری است.

وی اظهارداشت: درآمد ارزی کشور در شرایط کاملا اطمینان بخشی است و همه نیاز‌های ارزی در سیستم جدید با شفافیت کامل قابل تامین است.

در این جلسه مسوولان اتاق بازرگانی، صنعت، معدن و کشاورزی ایران، کنفدراسیون صادرات، انجمن صادرکنندگان خدمات فنی و مهندسی، انجمن صادرکنندگان پتروشیمی و خانه معدن و مدیران بانک‌های دولتی و خصوصی، با تشکر از استقبال دولت از نظرات فعالان اقتصادی، اتخاذ سیاست ارزی جدید توسط دولت و بانک مرکزی را ضروری شمرده و آمادگی خود را برای همکاری کامل اعلام و پیشنهاد‌های خود را برای رفع ابهامات و اشکالات اجرایی ارائه کردند.

روحانی با تشکر از همکاری فعالان اقتصادی با اجرای این طرح، تاکید کرد: در سیستم جدید ارزی، صادرکنندگان در فروش ارز خود حتی یک روز نباید معطل بمانند و بانک‌ها باید برای جذب سپرده‌های ارزی مردم، تشویق و تسهیلات لازم را فراهم کنند و مجموعه سیاست‌های اقتصادی کشور در جهت حمایت از رشد مستمر صادرات هماهنگ شود.

[ad_2]

Source link