رسیدگی به تخلفات بودجه طولانی است
رسیدگی به تخلفات بودجه طولانی است

[ad_1] خبرگزاری فارس: علیرضنماینده محلات در مجلسا سلیمی  شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (یکشنبه ۲۶ فروردین) پارلمان، طی اخطار قانون اساسی با اشاره به اصول ۵۲ و ۵۵ این قانون، اظهار داشت: در این اصول اشاره شده که دیوان محاسبات باید به حساب‌های وزارتخانه ها، موسسات و شرکت‌های دولتی رسیدگی و حسابرسی کند. وی […]

[ad_1]

خبرگزاری فارس: علیرضنماینده محلات در مجلسا سلیمی  شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (یکشنبه ۲۶ فروردین) پارلمان، طی اخطار قانون اساسی با اشاره به اصول ۵۲ و ۵۵ این قانون، اظهار داشت: در این اصول اشاره شده که دیوان محاسبات باید به حساب‌های وزارتخانه ها، موسسات و شرکت‌های دولتی رسیدگی و حسابرسی کند.

وی افزود: علی رغم اینکه گزارش کمیسیون برنامه و بودجه درباره عملکرد اجزای یک و دو بند (ز) تبصره ۱ قانون بودجه سال ۹۶ کل کشور خیلی خوب تهیه شده، اما باید گفت: موارد فراوانی وجود دارد که هزینه‌ها از مصوبات فراتر رفته است. به عنوان مثال در بند (الف) ۲.۵ میلیارد دلار تخلف شده است.

«آقایان می‌گویند افراد متخلف محکوم شده اند؛ اما این سوال وجود دارد که چه کسی این مبالغ را برمی گرداند، به عبارتی فردی تخلف کرده، بعد عنوان می‌شود مبالغ باید از حساب شرکت مذکور جبران شود.»

سلیمی در همین زمینه اظهار داشت: همچنین ۵۲۰۰ میلیارد در بخش دوم تخلف شده است؛ بنابراین از سال ۸۹ تخلف رخ داده و تاکنون نیز رسیدگی به این تخلفات ادامه دارد که این مهم باید هر چه سریع‌تر به نتیجه برسد.

براساس این گزارش، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی، در واکنش به اخطار نماینده محلات گفت: گزارش مذکور براساس آیین نامه تهیه شده و کمیسیون‌ها بر این مبنا تخلفات را گزارش می‌دهند.

لاریجانی همچنین گفت: این مهم به این معنا نیست که دادستانی و دیوان محاسبات امور را رسیدگی نمی‌کنند، بنابراین کمیسیون باید تخلفات را رسیدگی کرده تا هرچه سریع‌تر رسیدگی قضایی در دیوان محاسبات انجام شود.

[ad_2]

Source link