روابط ایران و روسیه در بهترین شرایط خود قرار دارد
روابط ایران و روسیه در بهترین شرایط خود قرار دارد

[ad_1] سفیر ایران در روسیه گفت: امروز روابط ایران و روسیه در بهترین شرایط خود قرار دارد و همچنان در حال پیشرفت است و بطور طبیعی این وضعیت بر روابط میان مسلمانان دو کشور نیز تاثیر گذار خواهد بود. خبرگزاری مهر: مهدی سنایی سفیر کشورمان در روسیه با شیخ «راویل عین الدین» رئیس شورای مفتیان […]

[ad_1]

سفیر ایران در روسیه گفت: امروز روابط ایران و روسیه در بهترین شرایط خود قرار دارد و همچنان در حال پیشرفت است و بطور طبیعی این وضعیت بر روابط میان مسلمانان دو کشور نیز تاثیر گذار خواهد بود.

خبرگزاری مهر: مهدی سنایی سفیر کشورمان در روسیه با شیخ «راویل عین الدین» رئیس شورای مفتیان روسیه، دیدار و پیرامون توسعه همکاری‌های فرهنگی فی مابین، مسائل منطقه و جهان اسلام، تبادل نظر کردند.

سنائی در این دیدار از تلاشهای، رئیس شورای مفتیان روسیه و رویکرد مثبت و مسئولیت آمیز وی در ایجاد گفت‌وگو، تقریب و وحدت میان مسلمانان و پیروان مذاهب اسلامی، تقدیر و تاکید کرد: امروز روابط ایران و روسیه در بهترین شرایط خود، قرار داشته وروز به روز در حال پیشرفت است و بطور طبیعی این وضعیت بر روابط میان مسلمانان دو کشور، نیز تاثیر گذار خواهد بود.

سفیر ایران در روسیه خاطرنشان کرد: امروز ملت‌ها و جوانان منطقه بیش از هر زمان دیگر نیازمند به شناخت تفکر اسلامی اصیل، عقلائی و معتدل هستند و نخبگان فرهنگی – اسلامی دو کشور می‌توانند در این راستا، گام‌های مشترکی، بردارند.

شیخ راویل نیز در این ملاقات با اشاره به چالش‌های منطقه و جهان اسلام بویژه حملات موشکی اخیر به سوریه، تاکید کرد که ما و مسلمانان روسیه در قالب مواضع مقامات کشورمان هر گونه اقدام خارج از شورای امنیت و ضد حقوق بین الملل را بشدت محکوم می‌کنیم.

وی اضافه کرد: هژمونی غرب در منطقه در حال افول است و غربی‌ها بدنبال ایجاد تفرقه میان کشور‌های اسلامی و همچنین روسیه و ایران می‌باشند.

رئیس شورای مفتیان روسیه با اعلام آمادگی اداره دینی مسلمانان فدراسیون روسیه برای توسعه همکاری‌های فرهنگی – اسلامی با جمهوری اسلامی ایران از تلاش‌های ایران بخاطر تنوع و وسعت همکاری با بخش‌های مختلف اداره دینی و شورای مفتیان، اظهار خشنودی کرد.

[ad_2]

Source link